Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz D1Rect #24 üzenetére

    Én el tudom fogadni, hogy az 'Attack on titan' is mese, de ebben az esetben a 'Bolygó neve: halál' is mese. De valahogy a köznapi értelemben a mese inkább jelenti a gyerekeknek szóló történetet, mint általánosabban a kitalált történetet.
    Valamiért sokaknál a rajzfilm egyenlő a mesével. Ami viszont semmiképpen nem helyes a rajzfilm csak részhalmaza a mesének bármilyen értelemben is használjuk.

    Hogy on is legyek. A világ valahogy ilyen. Amit nem ismerünk, arról hajlamosak vagyunk elfogadni sztereotípiákat. Nézd meg ami nálunk megy migráns ügyben. Totál ugyanez.
    Jó pár éve volt, hogy valaki járt nálunk az USA-ból és megkérdezte, hogy tényleg lóval járunk-e dolgozni. Erre még rátesz egy lapáttal az, hogy a keletieknél tényleg tömegesen fordultak elő számunkra összeegyeztethetetlen dolog, pl kamikaze pilóták. Meg tapasztaltam már többször, hogy nagyon erős a hierarchia és nem mernek dönteni/ellent mondani a vezetőnek.
    De megnézheted az USA sztereotípiákat: Ott mindenki hülye/semmit nem tudnak a világról, filléres dolog az iphone, még a budira is kocsival járnak, folyamatosan lövöldöznek stb. Szóval ez nem utálat, csak emberi hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák