Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz adlersson #33 üzenetére

    Pont ez a sztereotípia, nem jók földrajzból, ezért hülyék. Hol vannak a hasonló felmérések más országokból? Nagyon sok rossz példával találkozok nálunk is. Mi van a többi témával/egyéb készségekkel? Itt folyamatosan azt olvasom, hogy az emberek nagy része funkcionális analfabéta. Akkor most mihez képest hülyék az amcsik?

    Dagattak? Ebben lehet valami, de a magyaroknak pont kushadni kéne ebben a témában, mert Magyarország a 4. legdagattabb a világon.

    A lövöldözés előfordul és tényleg kicsit sok a sulis, de egyrészt baromi nagy országról beszélünk, másrészt ez olyan környezetben kerül elő, hogy ha kimész, majd jól lelőnek, ami egyáltalán nincs így. (Az idei durván kiugró az elmúlt években fele ennyi se volt)

    "USA-ban le*szarnak mindent és mindekit?"

    Lehet, hogy csak jó a marketingjük, de ezt nagyon nem látom. Még hallani sem hallottam, mint sztereotípia. Ráadásul sokszor találkozok, hogy erre-arra szerveznek adomány gyűjtést. Lehet, hogy ebben ki is merül, de nem szeretek ítélkezni, főleg nem látatlanul.

    "öngyilkos lesz a miniszter, ha késik a vonat"

    Erre csak azt tudom mondani, ami már itt elhangzott. Egyáltalán nem biztos, hogy ezt bárki komolyan gondolja. Magam is szoktam hasonlóan sztereotip dologgal viccelni. De azért alakult ki, mert ott tényleg komolyan veszik a menetrendet. Azt meg kétlem, hogy nálunk bárkit is lecsesznének 20 másodperces korábban indulásért. Észre se venné senki. Meg ilyen mértékű időkülönbségnél felmerül, hogy melyik óra szerint. Valószínűleg késésért is lecseszik nálunk is azt aki felelős, de kifelé nem érzi az ember azt hogy ez tényleg fontos lenne a vállalatnak, míg ott annak tűnik.

    "nem egy kaliber az USA és a Távol-Kelet sztereotipizálása."

    Nyilvánvalóan más körben mozgunk, de én sokkal erősebb lenézést tapasztalok USA-val szemben, ami sztereotipikában jelenik meg mint távolkelettel szemben.

    Mivel nem vagyok nagy kedvelője a témának ebben is tévedhetek, de a fent említett perverz képzelgéseket eddig csak távol-keleti szereplőkkel/rajzokkal láttam. Mivel viszonylag sokféle van, ez azt jelenti, hogy jelentős a fizetőképes kereslet rá tehát sokan élnek vele. Szóval ezen ne csodálkozzon senki, hogy leperverzezik a japánokat.

    Sok munkával kapcsolatban meg idei hír, hogy 68 óráról 52 órára csökkenti a maximum munkaidőt. Azt is elhiszem, hogy tényleg van egyéb baja is annak aki ebbe hal bele, de nem ritka esemény, ha saját szót kap a jelenség. Nem csak Japánban, hanem Koreában és Kínában is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák