Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz adlersson #36 üzenetére

    Te nagyon félreértesz engem, mikor kettős mércét emlegetsz. Pont azt próbálom elmondani, hogy a sztereotipizálás nem egyirányú nem korlátozódik Ázsiára. Csak mivel te azt jobban ismered, jobban a szívedhez nőtt ezért hamarabb észreveszed és jobban zavar. Mivel te magad is megalapozottnak tartod az USA féle sztereotípiákat, ezért azokon keresztül próbáltam bemutatni, hogy miért hülyeség. Ezért tűnhetett úgy, hogy védem őket.

    ""...perverz képzelgéseket eddig csak távol-keleti szereplőkkel/rajzokkal láttam. Mivel viszonylag sokféle van, ez azt jelenti, hogy jelentős a fizetőképes kereslet rá tehát sokan élnek vele. Szóval ezen ne csodálkozzon senki, hogy leperverzezik a japánokat." - Nem látom az összefüggést (meg egyébként odahaza kortársaim 12-13 évesen ÖKM-et meg Kretént nézegettek, mégse lettek perverzek), de hasonló gondolatmenettel az USA-ban is sokféle fegyver van, tehát jelentős a fizetőképes kereslet, tehát élnek is velük."

    Igen, pont hülyeség mind a kettő, de az első miatt kiakadsz, a másodikat meg terjeszted és megalapozottnak tartasz, csak azért, mert volt huszonpár elmeroggyant, idén aki suliban lövöldözött.
    Huszonpár ember tettét extrapolálod 325 millió emberre, de fennakadsz azon, ha valaki több ezer túlmunkában elhunytat extrapolál 127 millióra. Ha statisztikát hiányolod, akkor itt van egy Japánról. [link] Ez pont ugyanolyan színvonalú, mint amiket te linkeltél és állítólag minden 5. ember érintett.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz adlersson #36 üzenetére

    " Nyelvek? Bármiféle érzékenység a világ dolgai iránt?"

    Most hogy jobban elolvastam a linkelt Business Insider-es cikket, pont az van benne, hogy az egynyelvűség nem is feltétlenül megalapozott, mert a fiatalok jó része beszél más nyelven, meg fejtegetik, hogy ez onnan eredhet, hogy hibás kérdésfelvétel van a statisztikákban.

Új hozzászólás Aktív témák