Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Elég régóta megy a Half Life film körül a huza-vona.
Sebaj csak csinálják meg rendesen, és Uwe Boll a környéken ne legyen... ;]

[ Szerkesztve ]

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#2) daninet

daninet
(addikt)

Tény ami tény, összeszedtek már annyi pénzt, hogy simán belefér egy holywoodi szuperefektes cucc

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Dany007

Dany007
(veterán)

Szerintem a Half-Life storyja az egyik legjobb az elmúlt évek játékaiból. Már nagyon régóta kíváncsi lennék rá, mint filmre :)
Persze a legtöbb esetben az ilyen adaptációkat elcseszik. Lásd Max Payne... =/ Annak is megvolt a maga jó storyja és hangulata. És mégis elcseszték.

(#4) Morden24

Morden24
(nagyúr)

de Gabe Newell szerint megvan bennük a kellő tehetség

Itt kezdődnek a katasztrofális bukások...

Sectumsempra - For Enemies

(#5) CsikiRoli válasza Dany007 (#3) üzenetére

CsikiRoli
(tag)

Igaz, de attól még hogy a Max Payne-t elcseszték abból nem következik egyenesen hogy ezt is elfogják!:)
Drukkolok nekik!

Üdv: Roland

(#6) Dr. Romano válasza Devid_81 (#1) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Na ja valahogy én is úgy érzem, hogy az senkinek sem tenne jót :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Morden24 válasza CsikiRoli (#5) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Mondj olyan játékból készült filmet, ami filmként is megállja a helyét, nem csak játékadaptációként.
Mondjuk a Resi első része. Talán még a Hitman, ami egy sokadrangú akciónak vígan elmegy. Ennyi.

(#8) elithun válasza Morden24 (#7) üzenetére

elithun
(őstag)

Nekem a Doom-ból készült film is tetszett.
De egyébként igaz, hogy a játékokból nem készül jó film, és a filmekből nem készül jó játék.

Hírhez: végül is nincsenek akik jobban ismernék a HL történetét, mint a Valve csapata, sőt talán még extra információkat is kapunk a filmtől a játékkal kapcsolatban. Viszont abban reménykedek, hogy nem a filmmel párhuzamosan jön a HL2 Ep.3 (vagy HL3), mert a végén még úgy járhatunk, mint a Forgotten Sands-el.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#9) Kashim válasza Morden24 (#7) üzenetére

Kashim
(őstag)

Prince of Persia annyi lett olyan rossz mint sokan állítják, szerintem nézhető a játék ismerete nélkül is, esetleg még Silent Hill.

(#10) Morden24 válasza elithun (#8) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Hát, szerintem a Doom film mind adaptációként, mind filmként kimerítette a steaming pile of shit kifejezés minden létező mélyégét, de persze ez szubjektív. Az viszont nem, hogy olyan gyorsan került a 2.99 font /990HUF-os kategóriába a DVD, hogy sosem láttam, hogy többe került volna :U

Általában pocsák filmek készülnek, amik csak arra apellálnak, hogy a játék rajongóközönsége talán megnézi, ebből egy kisebb halmaz talán megveszi, bővebb nézőközönségnek meg egyszerűen nem szól, max a PG-13-as filmeknél a célközönség szüleinek.

A gond inkább az, hogy ezek a produktumok igénytelenek a végsőkig.

(#9) Kashim: Hát, a Silent Hill játékkal sosem játszottam, a filmhez volt szerencsém. Egynek elmegy, végülis Hitman kategória, azaz stílusán belül egy szerényebb alkotásnak elmegy :K

[ Szerkesztve ]

(#11) cszn válasza Morden24 (#10) üzenetére

cszn
(őstag)

De azt is vegyük figyelembe, hogy egy játékból adaptált film se volt amit a játékot készítő cég forgatott volna. Amúgy meg a legtöbb a rendező személyén múlna és hogy mennyi beleszólása van a valve-nak. Ha kellően sok manit összegyűjtenek és leszerződtetnék mondjuk Chris Nolant vagy Alfonso Cuarónt... A valve-ban még talán lehet bízni. (Ha nem határidőről van szó ;])

[ Szerkesztve ]

(#12) TazLeacher válasza Kashim (#9) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Teljesen egyet értek. A Silent Hill messze a legjobb adaptáció, sőt, nem csak a legjobb (szarok között nem nagy szám), de kimondottan jó is. Nagyon visszaadja a játék feelingjét. Mint film (aki nem ismeri a játékot), elég gyenge.

A Prince viszont simán fogyasztható magában is, és nem rossz film. Nem Oscar gyanús, de jó.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) hoffman_ válasza Morden24 (#10) üzenetére

hoffman_
(veterán)

A Prince of Persia szerintem kitűnően megállt a talpán, talán a legjobb adaptáció. A Doom szar, de nézhető, és ilyen játékból sokkal többet nem is lehet kihozni. A Silent Hill-el nem játszottam, és a film se egy nagy durranás, mégis megért egy misét. Én várom mi sül ki ebből, szerintem butaság leírni őket, inkább gondoljunk rájuk reménnyel telve, hátha a sok pozitív energia megteszi a magáét :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) Morden24 válasza cszn (#11) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

De azt is vegyük figyelembe, hogy egy játékból adaptált film se volt amit a játékot készítő cég forgatott volna.

Mert nem árt, ha a filmet legalább csak közelítőleg azok csinálják, akik értenek ehhez a szakmához. A készítő cég legyen konzulens, de ne akarjon filmcsinálóvá előlépni.

Nolan szeritem már presztízsből sem nyúlna ilyesmihez, Cuarónra meg személy szerint haragszom az Azkabani fogoly miatt... :)

#13) hoffman_ : Nem nagy durranás, nézhető stb... nálam egy filmnél azt jelenti a nézhető, hogy elmentem moziba vagy megveszem dvd-n. Az, hogy valakinek megéri, hogy letöltse ingyen a netről, az lepkefingot nem jelent.
Te tényleg azt mondod, hogy a Doom (idézlek: "nézhető") megéri egy mozijegy vagy egy dvd árát?

[ Szerkesztve ]

(#15) TazLeacher válasza Morden24 (#14) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

A Doom nekem tetszett, nem láttam moziban, de nem bántam volna a jegy árát.

(#16) huskydog17

huskydog17
(addikt)

Én ettől a projekt-től nagyon félek, mert a mai napig senkinek sem sikerült jó játékadaptációt készíteni. A Doom annyira pocsék lett, hogy nem tudom, hogy sírni vagy nevetni kéne rajta. Uwe Boll filmjeiről még csak ne is beszéljünk, mert nincs értelme. :)

Ha viszont tényleg szándékoznak egy mozifilmet készíteni belőle, akkor mindenképp a Valve-nak kell csinálnia, hiszen ők tudják a legjobban megteremteni azt az univerzumot. Engem személy szerint r*hadtul nem érdekel, hogy nem egy profi hollywood-i csapat illetve rendező készíti, akik azt se tudják mi ez a játék. Az se érdekel, hogy a "nagy filmkritikusok" mit mondanak rá, csak az a lényeg, hogy olyan legyen, mint a játék és ezt a Valve képes egyedül összehozni. Na persze abban nagyon reménykedem, hogy a Valve srácai jó sokat nézték az Escape from CIty17 nevű remekművet.
Ha már itt tartunk lehet az a lenne a legjobb ha felkérnék a a Purchase Brothers-t, hogy csinálják meg a filmet.
Szóval ha a Valve saját maga készíti a filmet, akkor szerintem nagyon is jó lesz, pontosabban bizakodom benne. A játékaikban az átvezetők kiválóak.

60fps gameplay videók: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17) hoffman_ válasza Morden24 (#14) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Minden hétvégén moziban vagyok :) Volt pár film, számszerint 4 év alatt azt hiszem 3, aminél megbántam, hogy megvettem a jegyet. A Doom nem éri meg a mozijegy árát, de nem megbánós film semmiképp. (az hogy valami dvd-n kerüljön ide, azért már nagyon sokat kell letennie)

A #18-al mondjuk teljesen egyetértek, főleg az utolsó mondattal.

[ Szerkesztve ]

(#18) Morden24 válasza huskydog17 (#16) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

csak az a lényeg, hogy olyan legyen, mint a játék és ezt a Valve képes egyedül összehozni

A suszter maradjon a kaptafánál.
Ami jó egy akcióórientált, interaktív játékban (mind dizájn, mind sztorivezetés, mind karakterhasználat), az szinte tuti, hogy nem ugyanúgy érvényesül egy mozifilmen.

És nem az a lényeg, hogy profi hollywoodi csapat csinálja, hanem hogy egy profi filmes csapat csinálja.

(#17) hoffman_ : Én ezekkel a filmekkel vagyok úgy, hogy évekkel később inkább megveszem 500-900 forint között, ha meglátom valami turkálókosárban, és olyanom van, de moziba csak azokra megyek el (nem elsősorban az ára miatt), amik tényleg nagyon érdekelnek.
Apropó: Antal Nimródnak ezúton küldök puszit, a Predators rémesen gyenge lett :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Brutális eb

Brutális eb
(addikt)

Az ep3-at készitené inkább pufi és bandája :(((

Remélem a film is epizódikus lesz......... :W

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#20) TazLeacher válasza hoffman_ (#17) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

az hogy valami dvd-n kerüljön ide, azért már nagyon sokat kell letennie

Én meg ezzel értek teljesen 1et. Sajnos az utóbbi időben nem igazán volt olyan mozfilm, amire azt mondtam volna, hogy "mikor jön már DVD-n, mert ezt meg akarom venni". A legtöbb filmmel úgy voltam, hogy jó volt, jó volt, de a mozi elég volt belőle.

(#21) hoffman_ válasza Morden24 (#18) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Azok a filmek, amik több misét is megérnek, azok nem 1000Ft-os tételek(kivétel erősít, pl.: Jarhead), úgyhogy nekem inkább egyszer egy mozi, azután viszlát, a port se fogd.
Ilyen filmadaptációkból amúgy ami PoP-n kívül nagyon tetszett, az nem pont ez a kategóraia: a CoD:MW2-ből készített amatőr-profi filmek voltak, most járnak lassan a 3-ik résznél. Elég sok hulivadi műremeket ver kenterbe az a 2x10 perc, ami eddig van.

Ne is mond, fogtam a fejem, hogy megint belenyúltam a tutiba... De a Salt pozitív csalódás volt, nekem legalábbis.

jer1cho: Hát nekem még akkor is az a bajom, ha minden szívemnek kedves filmet polcon akarnék tudni, bizonyos esetekben gyűjtőiben, akkor egy egész évi fizetés elmenne rá :D (arról nem is beszélve, hogy havi 2-3 mozi = havi egy minsőségi dvd film)

[ Szerkesztve ]

(#22) Morden24 válasza TazLeacher (#20) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Én meg "gyűjtő" vagyok, ezért nem tudok végigmenni egy bolton sem, hogy ne kezdjem el túrni a dvd-ket.
Múltkor is olyan gyöngyszemre akadtam, mint a Jákob lajtorjája :)

(#23) james001

james001
(veterán)

ha el is készül biztos néma film lesz a fele,mert az nem állapot ha gordonnak lesz hangja :DDD

Modulistic terror, A vast sadistic feast, The only way to exit, Is going piece by piece!

(#24) JanR

JanR
(addikt)

Szerintem meg ne a filmen gondolkodjanak, hanem vegre a jatekot is lehetne folytatni... :(((

mod: egyebkent tenyleg Half Life, mert a fel eletemen keresztul csak varakozok az uj reszre/reszekre...

[ Szerkesztve ]

(#25) Probber válasza Morden24 (#7) üzenetére

Probber
(őstag)

Ezzel egyetértek. Ezek a megfilmesített játéksztorik valahogy soha nem szoktak igazán jól szerepelni. Jelenleg egyetlen olyan játékot tudnék mondani, ami valószínű, hogy a mozivásznon is megállná a helyét. Mafia. Első rész.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26) BloodyEddie

BloodyEddie
(őstag)

Sose voltam SC fan, de a második rész kiváló animációi után szerintem rájuk kéne bízni a filmet :) De amúgy inkább EP3-al kéne befejezni a sztorit, nem egy filmmel. Hány éve is várunk rá?

(#27) nrgia

nrgia
(őstag)

Jöhet...jöhet...csak ne legyen gagyi...

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#28) malwy válasza hoffman_ (#13) üzenetére

malwy
(senior tag)

Perzsia hercege szerintem is frankó lett. A titánok harca és társai filmek után felüdülés volt megnézni:)

(#29) VictorHUN

VictorHUN
(aktív tag)

A valve max bugyuta animációs filmet csinálna. Egy játékokkal foglalkozó cég sosem emelkedne fel a hollywoodi film minőségig.

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#30) Wolverine válasza VictorHUN (#29) üzenetére

Wolverine
(félisten)

Azért én megnéznék egy egész estés mozit a Blizzardtól. Kár, hogy annak az elkészítése a tempójukkal vagy 10 éve lenne...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31) Sanyix válasza VictorHUN (#29) üzenetére

Sanyix
(őstag)

LOOOOL "hollywoodi film minőség" a legtöbb hálivúdi film "minőségét" látva röhögnöm kell.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) TazLeacher válasza Morden24 (#22) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Én csak olyan filmet veszek meg DVD-n, amit szinte bármikor, bármennyiszer megnéznék. Tehát ha mondjum megy a TV-ben, és 100x láttam már, akkor sem kapcsolok el, mert még 101szer is leköt. Sajna vagy én változom, vagy a filmek, de rendszerint ilyeneket nem találok az utóbbi pár évben...mint pl. Vissza a jövőbe, hogy az egyik legnagyobbat említsem. Na mind1, ez nem ennek a témája.

(#33) e=mc²

e=mc²
(őstag)

A Half-life film reges regen kint van: The Arrival

:D

Ambulimax Provider

(#34) tDr1v3r válasza VictorHUN (#29) üzenetére

tDr1v3r
(veterán)

Kis ellenpélda:
Square Enix - Final Fantasy Advent Children,
Capcom - Resident Evil Degeneration.
Azért, egyik se volt szar... pedig nem is filmes csapat csinálta. :)

最低だ、俺って。

(#35) Dyingsoul

Dyingsoul
(addikt)

Engem mindenképp kárpótolna egy 120-180 perces film!!! Jah és ne a half-life 2-vel kezdődjön a sztory, hanem freemen első lépéseivel, ahogy megérkezik a black mesa-ba! A hl2-ben túl hamar megkapta a feszítővasat... ;]

YT: youtube.com/dyingsoulgaming --- Facebook: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream csatorna: http://twitch.tv/dyingsoul -- Honlap: http://diablo3.hu/

(#36) BloodyEddie válasza VictorHUN (#29) üzenetére

BloodyEddie
(őstag)

Láttad az eddigi TF2 rövidfilmeket?

(#37) joshua7

joshua7
(veterán)

A HL játékot kellene már folytatni végre fiúk és nem ilyen f*szságokkal szenvedni... :(((

Semper Fi

(#38) DeFranco

DeFranco
(nagyúr)

Hát ez a "plakát" egy utolsó ergya bollywoodi utánzatnak tűnik. Borzasztó... Ez az Escape from CIty17 viszont hihetetlenül tetszik.

(#39) Ryuu

Ryuu
(tag)

Sz@rom le a filmet. Half-Life 3?? :W

(#40) Isee

Isee
(senior tag)

Nem értem mit kellene agonizálni a történeten, aki játszott már valaha a half-life-fal, az tudja a játék történetét ;]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#41) EczkE

EczkE
(addikt)

Én drukkolok a filmnek. :K

A TF videó nagyon jó. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#42) Dany007 válasza CsikiRoli (#5) üzenetére

Dany007
(veterán)

Igaz, én is reménykedek.
Amit itt a többiek már felsoroltak tényleg nem volt mindegyik gáz. De egyik se volt az az igazi nagy film, és nem adta vissza annyira az eredeti hangulatot.
A Max Payne-nek nagyon nagy hangulata volt :) Az elsők között volt, ahol nem csak a játék miatt vittem, hanem tetszett a story, a hangulat és így tovább.
A half-life ilyen téren talán mégjobb, csak ezt ki kell tudni hozni egy filmen is. Remélem összejön.

(#43) P00By válasza Ryuu (#39) üzenetére

P00By
(nagyúr)

EP3 :((( :)

(#44) nuendo

nuendo
(tag)

hát igen..előszőr azt gondoltam hogy nahh, tök jó lenne...de a HL játék nagyon jó lett, és hát nem biztos hogy tudnának legalább annyira jó filmet készíteni hozzá..de drukkolok nekik nagyon!! nagyon várom!:)

(#45) daa-raa válasza JanR (#24) üzenetére

daa-raa
(titán)

A Half-Life felezési időt jelent, nem fél életet.

Egyébként meg tényleg a játékot kellene folytatni.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#46) Archer

Archer
(őstag)

Szerintem hülye ötlet, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a játék történetéből egy normális egész estés mozit csináljanak. Szerintem filmként nem állná meg a helyét, ami működik a játékban, nem biztos, hogy működik egy filmben.
Én is azt mondom, inkább a HL3-ra gyúrjanak rá és hozzanak valami olyat össze mint anno a HL2, ha meg az túl nagy falat csináljanak mást de ne filmekkel kínlódjanak. Igazából nem is értem, hogy ha egyszer játékfejlesztők és megy is nekik akkor minek akarnak egy számukra abszolút idegen témába belekezdeni.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#47) cszn válasza Morden24 (#14) üzenetére

cszn
(őstag)

Mert nem árt, ha a filmet legalább csak közelítőleg azok csinálják, akik értenek ehhez a szakmához. A készítő cég legyen konzulens, de ne akarjon filmcsinálóvá előlépni.

Erre mondom én, hogy nem mindegy kinek milyen beleszólása van. Ha egy nagy stúdió kapja meg akkor borítékolható az elfogadható hollovúdi szuperprodukciók átlagminősége. Ami mondjuk ki nem sokat ér. Szóval ha a valve ötletességét egy jó rendezőével kombináljuk és más nem szól bele... de állj! Túl sok a ha. Ma már úgysem születnek ilyen gyöngyszemek. :U

Ja, most csak úgy előkaptam 2 rendezőt akik valószínű alkalmasak lennének... Cuarónt "az ember gyermeke" c. film miatt írtam. Annál a filmnél valamit nagyon elkapott. Ilyesmit szívesen látnék még esetleg egy HL film kapcsán. A Harry Potter filmje tényleg csalódás volt, ehhez nincs mit hozzáfűzni.
Egyébként Nolantől nekem a Batman is furcsa, hogy elvállalta.

[ Szerkesztve ]

(#48) wolfman válasza Dany007 (#3) üzenetére

wolfman
(veterán)

szerintem elég gyenge, inkább a játékmenet az amit nagyon eltaláltak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49) Fortissimus

Fortissimus
(őstag)

ha lesz is film, az akkor se karpotol az elmarado uj reszert :(
legyen mondjuk mindketto jovo nyarra, azzal kiegyeznek:)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#50) Isee válasza Fortissimus (#49) üzenetére

Isee
(senior tag)

Persze, és akkor pakkban lehet majd kapni:
Half Life III + HL-Movie = 20 000 Ft
:DDD

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.