Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Findzs #100 üzenetére

    HL3??? A HL2:EP3-at már nem is mered rajtuk számonkérni? :DD

    Az elvileg a Borealis körül játszódna, ami eredetileg már a HL2-ben is benne lehetett volna, csak ismeretlen okoból végül mégsem úgy alakult. (Időhiány, történetvezetési megfontolások, vagy... szándékosan előretervezett epizódnak lett kivágva, ami mostanában elég jellemző a DLC-s játékoknál. :DDD) Így vagy úgy, ha már az EP1-el felülírták a HL2 végét, és kijött két rész, akkor illene befejezni a trilógiát. Sokkal hamarabb, mint hogy HL2-at csináljanak.

    Lassan a motorjuk felett is eljárkál az idő, pedig inkább a HL3-nál kéne majd nagyobbat beújítani, az EP3-at még addig kellett volna kihozni, míg a mostani verziók megütik a mércét. (Szerintem kb. úgy legkésőbb mostanságig, max 2010 karácsonyáig. - Bár attól még nincsenek totálisan elkésve, csak úgy tűnik, hogy mégis...)

    Egyébként ők nem gondolnak arra, hogy gyakorlatilag a HL-nek és CS-nek köszönhetik a mai helyzetüket? Rendben, hogy sokan megveszik az L4D-ket is, de szerintem csak azért, mert már fent van náluk a Steam (ahol mások játékait is kiadják, de ezt is be kellett futtatni valamivel a köztudatba), és mert tudják, hogy a Valve jó játékokat szokott csinálni. De ha sokáig csak ilyen játékokat adnak ki, akkor elkopik az a név. Lehet, hogy pillanatnyilag többet keresnek ezekkel, mert kevesebb munka, és hasonló eladások, de összességében a HL2 szerintem jobban behozta nekik az árát, ha nem is közvetlenül az eladott darabszámból, de a presztizs növelésével együtt.
    Lehetne csinálni mindenfélét, csak közben, még ha nem is elsődleges prioritással, de másod-harmad sorban a HL2-vel sem ártana foglalkozni. (De még a CSS-t is sikerült nagyon jól elhanyagolniuk. Mintha csak szándékosan le akarták volna szoktatni róla még a függőket is.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz janos666 #101 üzenetére

    Lassan a motorjuk felett is eljárkál az idő

    A motort folyamatosan fejlesztik.

    ***

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ollie #102 üzenetére

    Az nyilvánvaló, és szépen látszik is source-os játékról játékra, viszont szerintem lassabban csiszolódik, mint ahogy az idő telik. Vagyis előbb utóbb vagy kell majd egy nagyobb ugrás (ami célszerű lenne egy nagyobb címnél, mint pl. Hl3, stb, hogy együtt keltsen hypot a grafika és játék), vagy egyszer csak azon kapják magukat, hogy "hú de lemaradtunk", és mehetnek UE motort licenselni, mint mindenki más (amúgy sem volt népszerű a DOOM3 motorja, de Carmack bácsi legújabb cucca már nem is lehet bárkié, így nem sok opció marad). Vagy megint visszavonulnak pár évre, mint a HL2 előtt.
    Vagy... olyan játékokat ontanak magukból, aminek a célközönsége (bizonyos mértékig) "leszarja" a grafikát is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák