Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #74018560 #13 üzenetére

    Ahogy én látom a dolgot:

    Ahhoz, hogy 50,1%-ot megszerezd, jelenleg alsó hangon 31 milliárd dollárra kell felülkínálnod. Úgy, hogy a részvényesek el is akarják adni. Ez függően a helyzettől piaci ár +10-50% körül szokott mozogni. Legyen 25% (ennyiért talán a rajongók is megvállnak a részvényeiktől), akkor 38,75 milliárd dollár. Azért ekkora pénzt az Apple se nagyon fog erre szánni. Szerintem...

    Ami a csődöt illeti, hát, egyenlőre nem úgy néz ki, hogy a Tesla csődbe megy. Effektíve a cég megalakulása óta veszteséges, és Musk így csinált belőle egy jelenleg nagyjából 62 milliárdos céget. Nem vagyok Musk rajongó, de azt nem lehet elvitatni, hogy bármennyire is nehéz helyzetben voltak a cégei (akár a Tesla, akár a SpaceX), mindig sikerült valahonnan párszáz milliót, majd az idő előrehaladtával pár milliárdot leakasztani.

    Szóval ha Musk ellen fogadsz, akkor ne azt nézd, hogy a cége(i) mennyire táncolnak a csőd szélén, hanem azt, hogy Musk mikor fogy ki a tehetségéből, hogy befektetőket / állami támogatást találjon. Eddig piszok jól csinálja, ezt senki sem vitathatja el tőle, és én legalábbis nem úgy látom, hogy kifogyott volna pénzügyi tehetségéből...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák