Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    Megértjük. De attól még jogos a háborgás a köcsögláda Apple szemét húzása miatt. Mert ha még alkalmazta volna, de nem, csak szabadalmi trollkodás, esze ágában sincs használni, csakis azért történt, hogy más se használhassa. Ez a dögöljön meg a szomszéd lova elv.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz joey04 #84 üzenetére

    Ha neked 100 ezer forint olcsó..... :U
    Igen. Olcsóbb a többi iPhone-hoz képest. De egy elavult két és fél éves telefonért újan egy százast kérni több, mint pofátlanság. A Tavaly megjelent XZ1C is olcsóbb, és sokkal többet is nyújt.
    Retró? ezen fél órát röhögtem..... :D

  • #96302336

    törölt tag

    válasz joey04 #86 üzenetére

    A kisméretű készülék rétegigény, de nem annyira, hogy értelmetlen volna a gyártásuk. Elég sokan vágynak normális telefon méretre, és nem a péklapátra. A kis készülék egyszerűen kényelmesebb a mindennapi használatban szerintem is. Most is Compact-ot nyúzok. Volt egy ideig normál(?) méretű telefonom, utáltam a tepsi méretet. Zsebben is zavaró volt, a megszokott tartóimba sem tudtam beletenni, (kerékpár tartó, karpánt, stb...) Már az XZ2C is nagyon határeset, de mivel jelenleg nincs kisebb idei csúcskészülék kénytelen vagyok beérni vele. Már csak azért is, mert nem vagyok hajlandó egy fikarcnyi kompromisszumot sem kötni a méret és a teljesítmény terén. A Sonyn kívül egy gyártó sem csinál kis méretben csúcskészüléket. Az összes kompakt telefon a konkurens gyártótól kiherélt, gyengébb teljesítményű B szériás telefon. Kivétel nélkül.
    Az meg nem zavar, hogy temetik a Sonyt. még jól is jön, mert csökkenti az árait. Az sokkal jobban irritál, ha egyes gyártókat isteni szintre emelnek, és még körbe is ugrálják, hogy mekkora extra profitot zsákolt be. Pont azt mutatja, hogy mennyire meg lehet vezetni a tömegeket egy mesterségesen generált státuszszimbólummal.
    És a sok birka veszi a méregdrága játékszert, mintha muszáj volna. Márkától függetlenül, mert nem egypólusú a piac, minimum két szereplő van, akik elvakultan rajonganak a végsőkig.
    Nálam kényszerpálya a Sony, mert azok az extra dolgok, amik nekem nélkülözhetetlenek, plusz a méret csak egyetlen készülékben vannak meg már évek óta, és az az aktuális Sony kompakt. Egy kivétel volt az X- compact, ki is hagytam, mert két dolog is hibázott az egyenletből, a csúcs HW, és a vízállóság. De kimaradt még egy-két ugrás, mert az épp aktuális modellnél a következő nem adott annyival többet, hogy érdemes legyen váltanom. Szerintem ez most is ugyanúgy lesz.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz quailstorm #90 üzenetére

    Vízállóságra is volt példa a kivehető akkuknál. A vékony házra is. Szimplán csak az olcsóbb gyártás, és a plusz pénz lenyúlás, ha akku gondok adódnak. Ahogy a mostani autóknál is, a legtöbb esetben otthon egyszerűen már egy izzót sem tudsz cserélni. A harmadik a tervezett elavulás. Hamarabb vesz az átlag egy új telefont, ha minden egybe van építve, mert nyűg a szervíz. Ha pedig csak egy akku a probléma, az veszteség a gyártónak.
    Bármennyire is tagadják a tervezett elavulást, nagyon is tudatosan van használva. Régen, mikor nem volt a tömegtermelés ennyire felpörgetve, elég jól túltervezték a dolgokat. Most, ha valami jól sikerült, akkor akár egyéb piszkos trükköket is bevetnek egyes gyártók, hogy vegyél újat. Jó példa az Apple szándékos lassítása. Egyik gyártó sem szent.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz quailstorm #92 üzenetére

    Ne mond már, hogy nem olvastál híreket... :Y Ezzel volt tele egy időben minden, hogy a régi készülékeket szándékosan lassította az Apple, akkumulátor kímélés címszóval.
    Második off hozzászólásodnál meg saját magadra cáfolsz... Hátőőő....De mindegy. :D Random kikapcsoló telefont is kizárólag Apple-nél láttam, mert fázott a lelkem, hidegben 40%-ról ugrott le zéróra. ilyen "apróságok" nem számítanak ezek szerint...
    Kétszer annyi support kétszer annyiért. ;) Kifizetted előre a készülékkel. :K
    Egyéb iránt nincs gondom az ios rendszerrel, egyszerűen csak annyi a lényeg, hogy az a dolog amit rendszeresen használok, nincs ios-re, és nem is lesz. Továbbá nem csinált, és nagyon úgy néz ki, hogy nem is fog kompakt méretben vízálló telefont gyártani az Apple. Ez a két dolog számomra elsődleges.
    Nem azért, mert víz alatt fogom a telefont használni, csupán azért, mert rendszeresen túrázom gyalog, és bringával is, és nem egyszer áztam már bőrig a természet lágy ölén. A mostani készülékeim mind bírják az ilyen szituációkat. Az akkuidő meg kritikus, ebben az Apple sosem volt élvonalbeli. A vízállóságon felül fontos még egy szenzor, a barométer, ez elengedhetetlen a pontos szintkülönbség méréshez. Az Apple készülékeiben vannak, Aztán a Samsung, és a Sony. Ennyi, nincs több, pedig van egy Zil platónyi egyéb más márka. A cserélhető akkumulátorok idejében egy döglött akku cseréje kb. 10 másodperc volt, illetve, nem volt rossz dolog egy tartalék akkumulátor, ha olyan helyen voltunk, ahol esély sem volt telefont tölteni. Igaz, abban az időben nem is kellett naponta, elég volt pár naponta, és ezért powerbank mint olyan nem is létezett. És eljutottunk oda, hogy a divat a vékony telefont favorizálja, ahol szinte lehetetlen megoldani esztétikusan a cserét. Ez tény. Főleg, ha a por és cseppállóság is szempont.
    De ezzel eljutottunk amúgy is odáig, míg régen kb. 4-6 év volt egy telefon élettartama, most ha két éves időt nézünk, az már hosszú idő. Szimplán a fogyasztói társadalom miatt. Az ismerősi köröm mutatja, átlag másfél évente cserélnek az emberek telefont, függetlenül attól, hogy működik-e, vagy már problémás a készülék.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz quailstorm #94 üzenetére

    Az tény, hogy az akku a achilles sarka az összes készüléknek. Hogy zöldfülű lennék mobilos ügyben? :D Nokia 2110-el kezdtem ;) Végigéltem pár évet, elég jól látom, hogy mi merre is mozdult. Mondjuk divattelefonok sosem érdekeltek, mindig is a funkció volt az elsődleges. A CAT telefonok egy rakás hulladékok, gyk a név az ami eladja őket, semmit sem tudnak felmutatni, amit ne tudnék reprodukálni egy bármilyen vízálló mobil és egy hozzávaló Lowe-mei tok kombinációjával, olcsóbban. Egy érdekes dolog van bennük, az infravörös kamera, de az is inkább csak demo, mint használható eszköz. Azt a kifejezett célt, amit én tűztem ki, azt már írtam, hogy nagyon kevés készülék tudja. Ami pedig minden szempontból megfelel, az csak a Sony Compact. Túl specifikusan használom a telefont, ezért az én véleményem nem fog számítani. Pl. nem is fotózom egyáltalán telefonnal. Ha véletlen mégis, az is csak dokumentációs jelleggel valami, ami a munkámhoz hirtelen kell. Fotózni fényképezőgépet használok.
    Ha engem kérdeznének az ideális telefonról, az tuti orbitális bukta volna, mert ez emberek 98%-ának biztosan nem tetszene. Kb. akkora lenne, és úgy nézne ki, mint a "szépemlékű" Sony-ericsson Xperia X1

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz KISDUCK #96 üzenetére

    Ezt a telefont imádtam a legjobban. A sok hülye hibái ellenére is. Főzött ROM-mal viszont már egy teljesen jól használható cucc lett. Kár, hogy elment mellette az idő.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz quailstorm #98 üzenetére

    Már megbocsáss, de te kezdted el a zöldfülűzést. :( Rendben legyen nagyobb farkad. csak tudd is használni, ne csak a szádat.... :U

Új hozzászólás Aktív témák