Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #45 üzenetére

    ViZion-nal értek ebben a témában egyet. Nem sok köze van az otthoni felhasználásnak a cégekhez, pláne nem a nagyokhoz.

    Egy Amazon/Google méretű cégre eddig sem volt sok hatással a konzumer rétegben elterjedt rendszerek aránya. Valószínűleg az NSA botrányt követően (meg úgy általánosságban is) arra fognak törekedni a komolyabb cégek, hogy saját maguk által ellenőrzött szoftvereket használjanak, jó eséllyel már egyedi igényekre tervezett/terveztetett hardverekkel együtt.
    Ugyancsak az NSA botrány miatt logikus lépés lenne, ha az összes komolyabb állami szervezetet és bank rendszereket átállítanák Windowsról.
    A Patriot, THAAD, Aegis, Black Hawk és az F/A–18 terveinek kiszivárgását követően az amcsik részéről is logikus lépés lenne a Microsofttól megvonni a bizalmat és egy saját, kevésbé általános felépítésű rendszerre átállni.

    A kisvállalatokat meg elsősorban a pénz és a rendelkezésre álló lehetőségek irányítják. Ha Linuxra már most elérhető lenne minden szoftver olyan minőségben és funkcionalitással, mint Windowsra, akkor ugyancsak az égegyadta világon senkit nem érdekelne, hogy a dolgozók mit használnak otthon.

    Az otthoni felhasználókat érdemes külön kezelni a vállalati szférától, hiszen az otthoni felhasználók is nagyon sokféle rétegből épülnek fel.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz hcl #45 üzenetére

    a döntéshozók a költésben érdekeltek. nulla forintnak akárhány százaléka nulla, ezért nem érdekli őket a linux. dolgoztam minisztériumi környezetben egy évtizeddel ezelőtt, az én gépemen akkor is linux volt, és mindent meg tudtam oldani. biztos lehetsz benne, hogy a linux 10 évvel ezelőtt is alkalmas lett volna a minisztériumi alkalmazottak 99%-a számára. következésképp nem a linux alkalmazhatósága volt az érv, hogy mégis inkább kifizetnek egy zsák pénzt egy ms disztribútornak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ViZion

    félisten

    válasz hcl #45 üzenetére

    A céget hidd el nem érdekli. Nálunk minden OS X, mindenkinél MAC, nem is kis cég. Kutyát nem érdekli mid van otthon. A vezetőség a rendszergizdákkal egyeztet, pénzt számolgat és dönt.

    Egyik boltban, ahol Ubutnura állt át az egész, nemrég lecseréltek mindent új winDOS-os gépekre... mondom WTF? Valami nem volt jó? De, jó a linux, elvoltak vele ~1,5 évig, de most pályázatra cseréltek mindent. Mivel OS is belefért, az is lett. Persze minél nagyobb az összeg, a "forgatás" után annél többet lehet kiszedni a pályázatból. Szal. az ingyenesség (tudom, h fizetős, supportos verziók is vannak, de nem kérdeztek...) hátrány is lehet.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #71 üzenetére

    "Ezt mondom neki már vagy 30 komment óta..."

    Most kimegyek az ajtón, létrehozok egy magánvállalkozást és felveszek 60 titkárnőt. Mert csak. Pont sikerül úgy kiválogatnom a titkárnőket, hogy mindegyik Linux-ot szeret használni. Ennek fényében én most szépen elmegyek vásárolni.

    Mekkora valószínűsége van annak, hogy ha én random rámutatok a Saturnban egy ipari nyomtatóra, akkor az teljes supporttal rendelkezik Linux-on? Vagy, ha ugyanezt eljátszuk webkamerával, USB-s mikrofonnal, notebook-al vagy akár asztali géppel.
    Ha én egy óriáscég vagyok, akkor azt mondom, hogy sz*rok rá, mert nyújtsanak olyan supportot, amit akarok. De egy óriáscég esetén a francot se fog érdekelni a 3000 alkalmazott egyéni szociális problémája a vállalat által alkalmazott rendszerrel kapcsolatban.

    VISZONT még mindig azt mondom, hogy a dolog nem ennyire egyszerű. Hogy konkrét példával éljek az énféle "planktonok" helyzetéről, az egyetemen észrevételem szerint a neurológiával kapcsolatos kutatások végig Mac-en folynak, mivel a gépek elsősorban azt támogatják, s tán még azokkal együtt is vannak árusítva. Pedig a dolgozóknak Windows Vista meg 7 figyel a gépein.

    Nagyon lenéző, lekicsinylő hozzáállásnak érzem, hogy az irodai munkák 90%-ra úgy hivatkoztok, mintha az Office használata lenne a dolgozó legfőbb baja, mikor a gépen dolgozik. És pontosan ez a lenéző, lekicsinylő hozzáállás az, amiért magának a Linuxnak olyan a közmegítélése, amilyen.

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #74 üzenetére

    Az értem, hogy nem a gép nem támogat egy szoftvert, de ha a gép gyártója nem nyújt teljes körű támogatást az adott operációs rendszerre, akkor én az adott rendszer iránti szimpátiámat megehetem reggelire. Az már más kérdés, hogy az adott gyártó esetében milyen hatással van a támogatott rendszerek körére a vezetőség hozzáállása, de ha pár nagy cég azt mondja, hogy neki márpedig Linux kell, akkor idővel ezek a gyártók már reflexből a kicsiknek is felajánlják a lehetőséget. Márpedig egyelőre úgy tűnik, hogy egyre több "nagy" esetében is elkezdtek nagyban felhalmozódni az indokok a Linux-ra való váltás mellett a "nyíltság" és az "ár" mellett, de ezeket asszem itt is írtam le korábban.

    A lekicsinylést meg nem így értettem. Többször jártam Linux-os topikban az 'ottaniak' nagy örömére. Nem ezzel volt a gondom, de nem akarok ezen vergődni, pláne egy SteamOS cikk kapcsán. :DDD

  • ViZion

    félisten

    válasz hcl #76 üzenetére

    Akinek profi linux kell, supportal az megveheti most is! Sőt, már nagyon rég óta...
    Vagy Te SUSE hallottál róla? :DDD Vagy alegnagyobb, RHEL, vagy az Oracle-féle? Buguntuhoz is lehet supportot venni.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #76 üzenetére

    Nincs bajom, csak elmondtam a saját meglátásom arról, hogy a Linux terjedésére mi milyen hatással lehet. Nekem a Linux szimpatikus és anno az Ubuntu 8.04 sokkal kellemesebb kiegyensúlyozottabb felhasználói élményt nyújtott, mint most a Windows 7 és 8.1. Ha szimpátián múlna, akkor Én speciel már régen egy saját igényeimre faragott Ubuntut vagy Debiant használnék, de sajnos nem ezen múlik és a Valve-ben pont azért csalódtam, mert a nagy berobbanásukat követően szinte semmi számottevőt nem tettek a helyzet ellen.

    (#77) ViZion: Gondolom ez nekem lett szánva. Nem a Novell-től vagy a RedHat-tól fogom elvárni, hogy nyújtson támogatást pl egy random Epson nyomtatóhoz.

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #81 üzenetére

    Én azt értem, hogy adhatja a disztro fejlesztője is a drivert, de pl anno egészen más élmény volt a ˇ2006 környéki HP lézernyomtatóhoz plusz az ugyancsak HP scannerhez látni felajánlani a HP hivatalos driverét, ami azért valamelyest nyújtott egy Windows-os gyártói támogatáshoz hasonló életérzést, mint a 2011-es Canon multifunkciós kis vacak esetében, ami Windows-on tök jól teszi a dolgát, Linux-on meg hatalmas élmény volt elérni, hogy nyomtasson ki valamit. Azt már nem is tudm, hogy az Epson-t egyáltalán fel tudtam-e ismertetni, pedig a 4 cucc közül az volt a legdrágább.

    (#80) ViZion: Nekem még otthonra sem elég az, hogy "éppeh működik" valami (pedig a kapcsolódó példában arról volt szó, hogy egy cég hardverbeszerzésére jelenleg milyen hatással van, ha Linux-ot akar használni), mikor Windows-os gyártói szoftveren sokszor úgy állítok be dolgokat, ahogy éppen kedvem tartja (papírsúlytól kezdve, a festékhasználaton át a pontosságig).

    De ezt már leírtam korábban és azt is ismétlem, hogy nem gondolom, hogy ez a Linux hibája, de amíg ez a helyzet, addig bizonyos szegmensekben irreális elvárás a Linux terjedését várni. A Valve az otthoni felhasználók szempontjából jó oldalról kezdte el közelíteni a problémát, csak aztán a szimpla jelenlétén túl nemigen tett semmit.

  • bambano

    titán

    válasz hcl #90 üzenetére

    a német külügyben úgy migráltak linuxra, hogy felraktak egy debiant minden gépre, és *MELLÉ* visszarakták a windowsokat. következmény: két oprendszert kellett támogatni, utána erősen csodálkoztak, hogy drága lett.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák