Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz hibavissza #16 üzenetére

    És ennek mi köze a "linux, mint játékplatform" témájú cikkhez? Másik kérdés, hogy mennyi embert érint, hogy m4/3 RAW fájlokkal dolgozik? Ráadásul ha jól értem Mr.Csizmás sem használ ilyeneket,azért is írta, amit írt, szóval ez nem tudom hogy jön ide.

    Aki dolgozik, szerkeszt, modellezik, kiadványozik meg még nem tudom miket csinál az továbbra is marad Win-en (legalábbis dual bootban, mint én), de átlag otthoni felhasználásra jól el lehet lenni Linuxon valamennyire már most is, de ha szép lassan tényleg elkezd a "fejlesztői oldalon" is komolyabb supportot élvezni a különböző céges kezdeményezések miatt (Steam, Dice stb.), akkor sok embernek elég lesz. Ez hosszú folyamat lesz, vagy lehet, de bizakodásra ad okot az egyre több ilyen témájú hír.

    Ha valamennyire sikeres lesz a SteamOS és az egyéb kezdeményezések, akkor szép lassan általános otthoni felhasználásra tökéletes lehet a Linux. Most még nem feltétlenül az, legalábbis nekem sem az sok mindenben, ezért is van mellette Win-em is, de sok mindenben csak azért "nem jó" mert szeretem a megszokott programjaimat. De például ha az AAA játékok is el kezdenek rá szépen lassan csordogálni (és emiatt a programok is talán majd a későbbiekben), akkor például nekem tökéletes rendszer lesz. Munkahelyen meg marad a Win. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz hibavissza #16 üzenetére

    ezzel megfogtál, mert win alatt lightroomozok.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hibavissza #59 üzenetére

    Az mióta előny, hogy csak egy OS-re adnak ki valamit? Amúgy meg az ilyen Adobe jellegű cégek hozzáállása a világ dolgaihoz amúgy sem valami frankó... :U

    Amúgy soha nem fognak kiadni ingyenes Windowst, elég nekik az, hogy nem gátolják az otthoni warezolást. Ha akarnák, meg tudnák csinálni nem igazán törhetőre. De amíg az övükét lopják, addig jó nekik.

    joysefke: az akkori verziót persze nem ismerhetem, de nálunk kb. 400 fős cég, minden gépen a Thunderbird fut, mindegy milyen OS-en. Nem omlik össze.
    Ezeket az ezer éves történeteket előhozni eléggé kár. 6 év egy program életében az informatikában elég sok.

    Keldor papa: ezt a nem kell hozzányúlni dolgot mond azoknak is, akik megálmodták a Win8 felhasználói felületét. Ha már korrekt szeretnél lenni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz hibavissza #62 üzenetére

    Adobeot a CS részén nem ismerem, a grafika sosem tartozott az erősségeim közé, ha néha akad valami, azt meg megoldom max. gimp alatt. Adobe-al pl. a flash kapcsán vannak gondjaim, pl. feladták a Linuxos flash fejlesztését mondván győzött a html5, ennek ellenére Windowsra meg fejlesztik még. De most akkor minek? :U

    A Win8 töréshez meg nem értek, de megnéztem pár torrentet és legalább 1 működő progit láttam rá, meg van egy másik is, ami hamarosan az lesz elvileg. Szóval megoldják. :) Ha nem hagynák megoldhatóra a törést, akkor a felhasználók jó része a kisebb ellenállás felé menne el, ami pl. egy Linux, vagy egy régebbi, simán törhető Windows felrakása, nekik üzletileg egyik sem éri meg.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák