Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Hát, ha a mai böngészős játékokra gondolunk, akkor ez a bizonyos "konzol-szintű grafika" elég távolinak tűnik..

    Annyira nem, a Unity 3D-vel készült játékok pl. erősen közelítenek e felé. PS1 - gyengébb PS2 szintet már képesek produkálni, pár év, és beérik a jelenlegi konzolgenerációt.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz leviske #4 üzenetére

    "Ki fizetne 50€-t azért, hogy játszhasson egy böngésző alapú játékkal?"

    Ez játéktól függ, pl. a Traivan és társai szépen kaszálnak a mikrotranzakciós bevételekkel.
    De hogy valami igényesebbet is láss, nézd meg a Tiger Woods Online-t vagy a Quake Live-ot.

    A másik meg hogy kezd elterjedni a mikrotranzakciós fizetési modell, azaz nem egy fix összeget költesz a játékra (és DLC-jeire), hanem egy meghatározott valutáért különféle extrákhoz/előnyökhöz juthatsz. Ha úgy gondolod, egy vasat sem adsz nekik, de ha úgy, akár 10, 20, 30, 50, sőt, 100 €-t is költhetsz a játékra (kérdés, hogy mennyire éri meg :U )

    Ja, és az OnLive-nál nem csak megvásárolhatod a játékot, hanem bérelheted is 3 vagy 7 napra. A havidíj elengedése pedig két dolog miatt van: egyrészt több embert akarnak bevonzani a rendszerbe (pár ezer főt kiszolgálni nem kunszt sok millióhoz képest), másrészt a konkurens Gaikai eleve havidíjmentesnek hirdette magát.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz leviske #11 üzenetére

    Azért ne feledd, hogy az OnLive mögött ott az AT&T telekommunikációs cég, aki felkarolta a projektet + a nagy kiadók is támogatják mint a warez elleni hatásos fegyver.
    Hogy miért?
    A fentin kívül azért is, mivel segítségével megszűnik a PC gaming rákfenéjének számító folyamatos gépfejlesztési kényszer. És ez nem utolsó szempont, hogy az ember nem költ évente átlagban több tízezret a hardver fejlesztésére ahhoz, hogy a legújabb játékokkal játsszon. És ez rejti a hatalmas potenciált.

    Mindazonáltal fenntartom, hogy egy ideig a három "disztribúció" (dobozos, letölthető, ill. stream) egy ideig párhuzamosan fog menni - aztán meglássuk, merre billen a mérleg.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák