Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz DarkFater #195 üzenetére

    "Az a vicc, hogy már 20 éve is voltak konkrét infók ti mégis teljesen sötétségben vagytok és ez engem megijeszt"

    Veled ellentétben a WHO, a NIH meg úgy általában az ezzel hivatalból foglalkozó intézmények nem tudták ezt ilyen nagyon biztosan, így elég nagy és költséges tanulmányokat ( Interphone, COSMOS, rágcsálók) voltak kénytelenek végezni és ráadásul ezeknek az eredménye se volt ennyire definitív.

    DRM is theft

  • DarkFater

    tag

    válasz DarkFater #195 üzenetére

    A harmadik tanulmány amit alaposabban nézegettem az egy svéd orvosi vizsgálat volt MOBIL témakörben.

    Ugyanezeket állapították meg:
    - Vagyis káros a közelség,
    - sajnos a frekvencia nagyon bejátszik.
    (900 MHz-ről beszélünk. Ma is használjuk, illetve most már inkább 1800MHz)

    A megállapítás lényege az volt, hogy a fő veszélyesség a használat módjában van.

    Az a lényege a dolognak, hogy a mobil az az emberi fejjel ugyanúgy viselkedik mint a mikró mármint a sütő.

    A telefonáló emberek ugyanis rászorítják a fülükre a mobilt, így a 900MHz esetében a hullámhossz az 33 cm, tehát majdnem EGY hullámhossznyit kapunk direktben, AMI GÁZ.

    Megjegyzem azóta átálltunk az 1800-ra ahol ugyanez ~17 cm és ez már tutira van egy fejnyi, tehát még hatékonyabb MIKRÓk a mai okosmobilok.

    Tehát a 20 évvel ezelőtti megállapítások MOBILRA:

    - Ha a fejedre szorítva 1 percnél hosszabb ideig beszélsz, akkor forralod az agyad és az az oldal látványosan melegebb lesz.
    Láttam thermo képet. Elég durva volt.

    Mivel azóta mobilokban is van ilyen javaslom nézzétek meg egymás fejét egy laza 5 perces beszélgetés után. Szerintem látni fogjátok.

    Namármost miért veszélyes ez??
    MERT az agy az FEHÉRJE. Na és Mi történik a tojással ha megfőzzük????

    Az orvosok anno azt írták, hogy a sokat mobilozók esetében hosszú távon valószínűleg ez az emlékezet romlását / elbutulást okozza majd.

    Javaslatok 20 évvel ezelőttről:
    - Ne lógj a telefonon túl sokat. Kevés duma, hosszú élet.
    - Ha hosszabban beszélsz akkor kb percenként váltogasd a két füleden a telefont, így a másik oldalnak van esélye hűlni.... :D :D
    - Sőt inkább használj kihangosítót. :)
    - védőtávolság kb 1-2 cm. HA nem szorítod a fejedre a mobilt, akkor eleve a besugárzásnak már csak kb FELÉT kapod!!
    - Gyerekek 14 éves KOR ALATT lehetőleg NE !!!!!!!

    Ehhez jött hozzá cégen belül az a mondás, hogy Bázisállomás alatt azért ne lakj...

    Nos számomra a tanulság az, hogy az, hogy most egy két tudósfazon ideges és hivatalos fórumokon panaszt tettek több országban annak az lehet az oka, hogy

    1. Itt már nagyon nagy frekvenciákról, emiatt esetenként milliméteres hullámhosszokról beszélünk, ami ugye most már tudjuk eléggé necces a mikró hatás miatt.

    2. Az 5G lefedettség tényleg azt jelenti, hogy nem kilométerenként van egy bázisállomás, hanem azt, hogy kb MINDEN SARKON.

    3. Nagyon gyorsan bevezették a cégek, DE Egészségügyi hatásokat SENKI NEM TESZTELTE. SE A GYÁRTÓK, SE A MOBILCÉGEK, AZ ORSZÁGOK HIVATALOS SZERVEI SEM !!!

    Én nem mondok semmit.

    Én csak annyit mondok, hogy LEGALÁBB a 20 évvel ezelőtti tanácsokat BE KELLENE tartani.

    Uff, én beszéltem.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • Karmko

    tag

    válasz DarkFater #202 üzenetére

    Ki nem szarja le a konkrétumokat, mikor a szent tehén, a profit legfőbb Isten?!
    [link]
    Káros? Kit érdekel?! Megöl? Annál jobb! Úgyis túl sokan vagyunk. De előtte fizess érte egy rakás pénzt...
    Elég jó anyagokat töltött fel a srác, amíg csinálta. Aztán a 2014-es választások után felszívódott...

  • Rover623

    félisten

    válasz DarkFater #201 üzenetére

    "1. Itt már nagyon nagy frekvenciákról, emiatt esetenként milliméteres hullámhosszokról beszélünk, ami ugye most már tudjuk eléggé necces a mikró hatás miatt."
    Ne keverjük a szezont a fazonnal! Nincs (szoros) összefüggés a frekvencia és a 3-4-5 vagy akárhány "G" között!
    Nálunk is 700MHz-es a legalsó kijelölt frekvenciasáv! ;)

    primus inter pares

  • Timer

    veterán

    válasz DarkFater #233 üzenetére

    "mert például egy Samsung akár 5x kevesebb terhelést jelent a kis fejünknek mint pl egy Xiaomi."

    Amiről általában ki is derül, hogy full kamu. Na nem a XIAOMI rossz eredménye, hanem a Samsung jó értékei. Nincs kedvem keresgélni, de buktak már bele ebbe, amikor egy (valóban) független labor is lemért néhány kereskedelmi forgalmazásból származó terméket. A széria termékek valahogy nem hozzák a dokumentációban feltüntetett SAR értékeket, van ez így. Azért a többi gyártó se hülye, hogy ne tudjanak legalább megközelíteni egy "bajnok" értéket, a tesztek alapján viszont valahogy mindig csak a Samsung tudja ezt megoldani, mégpedig nagyságrendekkel mindenki más előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • Rover623

    félisten

    válasz DarkFater #233 üzenetére

    1. nem vagyok a barátod
    2. te olvasd el amit írtam
    3. próbáld értelmezni

    De segítek: nem azt írtam, hogy a frekvenciának nincs köze a mobiltechnológiához (egyébként tényleg nincs, bármilyen frekvenciára lehet mobil kommunikációs rendazert tervezni, csak nem biztos hogy megoldható, gazdaságos, stb. lesz-e), hanem azt, hogy a frekvencia nem függ attól hányadik generációs megoldásról beszélünk...és vice versa!

    primus inter pares

  • dabadab

    titán

    válasz DarkFater #311 üzenetére

    "a probléma alapvetően nem a mobil kommunikációval együtt járó elektromágneses mező meglétével van, hanem annak szapora váltakozásával van, vagyis a magas frekvenciával."

    És ez miért jelentene problémát és miből derül ki, hogy ez egyáltalán probléma?

    DRM is theft

  • nevemfel

    senior tag

    válasz DarkFater #311 üzenetére

    A magasabb frekvenciájú elektromágneses hullámok élettani hatását is vizsgálgatták már elég régóta, már csak a mikrohullámú sütők kapcsán is.

    Az 5G ebben sem fog újat hozni. Ha valaki odaáll egy KW teljesítményű adóhoz, az megsül, zanzásítva kb. ennyi. Ezért sem értem, mi ez a nagy nyavajgás az 5G kapcsán. Nagyjából ismertek az élettani hatások. Amíg nem jön valaki valami új felfedezéssel, addig nem érdemes ezzel foglalkozni külön, mert a rádióhullámot nem érdekli, hanyadik generáció.

    Azt meg pláne nem értem, hogy hogyan lehet kihozni ebből az egészből, hogy ha nincs semmi olyan vizsgálati eredmény, amely kimutatna bármi veszélyt, az azért van, mert egy világméretű összeesküvés folyik.

    Ugyanazokat a tipikus figurákat látom ebben a témában is megállás nélkül hülyeség-streamelni, akik minden konteónál, a legócskábbaknál is pontosan ugyanezt csinálják. Nem véletlen, hogy az 5G-től két pillantás alatt elkanyarodtunk 9/11-hez, meg minden máshoz, tücsökhöz meg bogárhoz, mint a fonóban a pletykák esetében szokás. Feltételezem, hogy a Holdra-szállásban is kételkednek, mert akkora egyéniségek ők, hogy kb 2 perc alatt kiismerhetőek.

    [ Szerkesztve ]

    Forget your troubles, c'mon get happy

Új hozzászólás Aktív témák