Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkFater

    tag

    válasz Fall-N #187 üzenetére

    Sziasztok!

    Laikusok, tudományhívők és konteósok vitatkoznak.

    Az a vicc, hogy már 20 éve is voltak konkrét infók ti mégis teljesen sötétségben vagytok és ez engem megijeszt. Most akkor tényleg van összeesküvés ha már akkor ismert megállapítások nem kerültek be a köztudatba.....

    Nos akkor néhány tény:

    Anno én dolgoztam áramszolgáltatónál is pár évet aztán Telekomos lettem. Anno már a 2G-nél is előjött a dolog és hivatalból beleástam magam a dologba.

    Érdekes volt, hogy a hivatalos "mobilcéges" kommunikáció agyonhallgatta és én mint bennfentes sem jutottam semmi használható adathoz. Érdekes módon az ex áramszolgáltatós kollégák hívták fel a figyelmemet arra, hogy igenis léteznek a témakörben mérések és orvosi tanulmányok amiket az áramszolgáltatósok ismernek. A magyarázat egyszerű: Áramszolgáltatás régebben van és ott is féltek (félnek) az emberek, így aztán kíváncsi mérnökök és orvosok méregettek, kísérletezgettek, illetve a rendelkezésre álló időtartam (sok sok év) miatt volt mélyebb betekintésük.

    Megállapítások:
    - Az egyenáramnak és a váltakozóáramnak is van káros egészségügyi hatása.
    - A váltakozóáram jobban érint minket a 230V miatt így jobban vizsgálták, mert kiderült, hogy károsabb is.
    - A mérések és kísérletek eredményeképpen az jött ki, hogy nem számít a feszültség nagysága, inkább az áramerősség a problémás, DE ami a legproblémásabb AZ A FREKVENCIA. Minél nagyobb a frekvencia az az emberre annál veszélyesebb.
    - A behatás időtartama is fontos és a frekvencia növekedésével fordítottan csökken.
    - Egy másik fontos megállapítása a kutatásoknak a védőtávolság fogalma volt.

    Konkrétan:
    Áramszolgáltatós tanulmány lévén távvezetékre szólt a példa:
    - A védőtávolság a távvezetékeknél (120kV / 220kV / 400kV / 700KV) valahol 20 és 50 méter között van típustól függően. Ha ezen kívül vagy AKKOR A HATÁS SEMMI !
    - A másik megállapítás az volt, hogy akinek a háza ezen belül van és 10 év alatti időtartamig lakott a távvezeték közelében/alatt, nem találtak mérhető egészségügyi eltérést. Az emberek ugyanúgy haltak, mint a többi nem ott lakó.
    - Ahol az orvosok eredményt találtak az az a csoport volt akik 30-40-50 évi laktak a távvezeték alatt vagy nagyon közel, azok között a halandósági okok között kb 20%-al nagyobb volt a leukémiában meghaltak aránya. NEM haltak meg többen, de többen lettek rákosok.

    Egy másik csoport a frekvenciát vizsgálta kísérletekkel és itt is a védőtávolságot nézték. Már sajnos nem emlékszem a táblázatra csak a mikrosütő maradt meg bennem: 2 cm

    Tehát ha sokat bámulod a mikrót 2 cm-en belül az kifejezetten káros rád nézve.

    folytatás köv mobilra....

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz DarkFater #195 üzenetére

    A harmadik tanulmány amit alaposabban nézegettem az egy svéd orvosi vizsgálat volt MOBIL témakörben.

    Ugyanezeket állapították meg:
    - Vagyis káros a közelség,
    - sajnos a frekvencia nagyon bejátszik.
    (900 MHz-ről beszélünk. Ma is használjuk, illetve most már inkább 1800MHz)

    A megállapítás lényege az volt, hogy a fő veszélyesség a használat módjában van.

    Az a lényege a dolognak, hogy a mobil az az emberi fejjel ugyanúgy viselkedik mint a mikró mármint a sütő.

    A telefonáló emberek ugyanis rászorítják a fülükre a mobilt, így a 900MHz esetében a hullámhossz az 33 cm, tehát majdnem EGY hullámhossznyit kapunk direktben, AMI GÁZ.

    Megjegyzem azóta átálltunk az 1800-ra ahol ugyanez ~17 cm és ez már tutira van egy fejnyi, tehát még hatékonyabb MIKRÓk a mai okosmobilok.

    Tehát a 20 évvel ezelőtti megállapítások MOBILRA:

    - Ha a fejedre szorítva 1 percnél hosszabb ideig beszélsz, akkor forralod az agyad és az az oldal látványosan melegebb lesz.
    Láttam thermo képet. Elég durva volt.

    Mivel azóta mobilokban is van ilyen javaslom nézzétek meg egymás fejét egy laza 5 perces beszélgetés után. Szerintem látni fogjátok.

    Namármost miért veszélyes ez??
    MERT az agy az FEHÉRJE. Na és Mi történik a tojással ha megfőzzük????

    Az orvosok anno azt írták, hogy a sokat mobilozók esetében hosszú távon valószínűleg ez az emlékezet romlását / elbutulást okozza majd.

    Javaslatok 20 évvel ezelőttről:
    - Ne lógj a telefonon túl sokat. Kevés duma, hosszú élet.
    - Ha hosszabban beszélsz akkor kb percenként váltogasd a két füleden a telefont, így a másik oldalnak van esélye hűlni.... :D :D
    - Sőt inkább használj kihangosítót. :)
    - védőtávolság kb 1-2 cm. HA nem szorítod a fejedre a mobilt, akkor eleve a besugárzásnak már csak kb FELÉT kapod!!
    - Gyerekek 14 éves KOR ALATT lehetőleg NE !!!!!!!

    Ehhez jött hozzá cégen belül az a mondás, hogy Bázisállomás alatt azért ne lakj...

    Nos számomra a tanulság az, hogy az, hogy most egy két tudósfazon ideges és hivatalos fórumokon panaszt tettek több országban annak az lehet az oka, hogy

    1. Itt már nagyon nagy frekvenciákról, emiatt esetenként milliméteres hullámhosszokról beszélünk, ami ugye most már tudjuk eléggé necces a mikró hatás miatt.

    2. Az 5G lefedettség tényleg azt jelenti, hogy nem kilométerenként van egy bázisállomás, hanem azt, hogy kb MINDEN SARKON.

    3. Nagyon gyorsan bevezették a cégek, DE Egészségügyi hatásokat SENKI NEM TESZTELTE. SE A GYÁRTÓK, SE A MOBILCÉGEK, AZ ORSZÁGOK HIVATALOS SZERVEI SEM !!!

    Én nem mondok semmit.

    Én csak annyit mondok, hogy LEGALÁBB a 20 évvel ezelőtti tanácsokat BE KELLENE tartani.

    Uff, én beszéltem.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz dabadab #199 üzenetére

    Szia dabdadab,

    Félreértesz.
    Nem azt mondtam, hanem azt, hogy a 90-es években még kevés vizsgálat volt mobilra és az áramszolgáltatókkal szemben mobilra még nem tudtak 50 évre visszamenőleg összehasonlító vizsgálatokat csinálni, így elég nehéz következtetéseket levonni.

    DE ami megállapítások MÁR AKKOR IS megvoltak, és konkrétumok voltak, azok az itt hozzászólók számára láthatóan nem ismertek.

    Lásd 2. azaz mobilos bejegyzésem.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz bta1 #203 üzenetére

    Direkte voltam pongyola :)

    Amit te írsz az sem helyes.

    Emlékeim szerint a hivatalos megfogalmazás az valami olyasmi volt, hogy "Nincs kimutatható eltérés" vagy "eltérés nem mérhető"

    Ezeknél a statisztikai elemzéseknél az a fránya hibatartomány keményen bejátszik.

    HA 5% pontosságú volt az elemzés és kimutattak 3%-ot, akkor az nem számít, mert akkora tévedés lehetősége benne van a dologban.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz bta1 #212 üzenetére

    Nagyon rég volt már és a kollégákkal ez csak sideproject volt, meg sajnos analóg módon tároltam a sztorit (értsd papíron) és az utóbbi költözéskor már nem is láttam az anyagot, így még az is lehet, hogy az asszony kiszelektálta :))

    Emlékeim szerint abban a tanulmányban az orvosi elemzésben kifejezetten azt nézték, hogy a halálozások számában és a halálozási okok között van-e eltérés a távvezeték mellett élők meg a nem ott élők között.

    Ahogy írtam a kimutatható eltérés olyan 50 éves távlatban volt csak.

    Az egész áramszolgáltatós dolog csak az alaptézisek miatt volt lényeges és tényleg csak ez a fontos. Ha egy áramszolgáltatás esetében aminek van múltja és tudományos háttere és ott kimondanak alapvető fizikai dolgokkal kapcsolatban TÉNYEKET, akkor a mobilszolgáltatás esetében ne mondják már, hogy nekik semmi közük az egészhez!
    Mert valahol ők is csak "villanyosok"

    Tehát a lényeg: Ami veszélyes az az áramerősség, a frekvencia de leginkább a kettő együtt:
    Az áram irányának váltakozása.

    Mivel a mobil sokkal durvábban tolja ezt a kérdéskört a magas frekvenciák miatt, így a hatás valószínűleg hatványozott.

    Mivel digitális mobilszolgáltatás is most már van kb 30 éve (1989-91 között indult ugye), így most már lehetne vizsgálatokat csinálni.

    Mivel nem hullanak az emberek ezek szerint a régi analóg és a 900 MHz-es rendszerek esetében biztos nincs durván halálos hatás.

    Viszont ezt a svéd orvosok sem mondták.

    Az az anyag emlékeim szerint azt mondta: Lehetséges EMLÉKEZET romlás és ELBUTULÁS.
    Tehát valami agyi probléma.

    Namármost ha azt vesszük észre, hogy egyre több agybajos ember van körülöttünk, akkor lehetséges, hogy van valami.

    DE EZT orvosok vizsgálják már meg, ne mi laikusok tököljünk rajta!

    Én személy szerint azt látom, hogy valami biztos van.

    Amerikában már az ifjabb Bush sem volt egy világítótorony, de ez a Trump gyerek már komolyan gyanúsan nem 100-as. Ami még gyanúsabb, hogy a nép meg is választotta.
    Elbutulás? khmmm :DD

    [ Szerkesztve ]

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz #06658560 #215 üzenetére

    NA jókor csodálkozol rá a rádióhullámokra. :D

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz Rover623 #230 üzenetére

    Rover barátom!

    Olvasd már el mit írsz!

    Azt mondod a mobil technológiának semmi köze a frekvenciához, majd utána közlöd, hogy nálunk 700 MHz a legalsó sáv. Ez ugye azt jelenti, hogy az adott sávban az azt megvásárló mobilszolgáltató kiválaszthat egy-egy frekvenciát amin majd a telefonok és a bázisállomások kommunikálnak. Akkor miről is beszélünk barátom?

    Egyébként az a 700 még nem igaz, csak tervezve van. Ami biztos az a 800-900 és 1700 - 1800MHz közötti sávok, ehhez jön majd hozzá nálunk a 700, 2100, 2600, 3600 MHz-es sávok 100-100 MHz sávszélességben kiosztva.
    Külföldön van magasabb érték is.

    Tehát van egy széééép nagyfrekvenciás sugárzásunk.

    Ennyi.

    Aztán, hogy a bázisállomások teljesítménye merre és hogyan, meg elektroszmog és hatásai, meg mobilok kisugárzása ugye szintén nem mindegy, mert például egy Samsung akár 5x kevesebb terhelést jelent a kis fejünknek mint pl egy Xiaomi.

    Ahogy már mondtam: Ezt vizsgálják s mérnökök és az orvosok és mondják meg ők a tutit.
    A többi addig csak okoskodás.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz Fall-N #300 üzenetére

    Egyetértek. Szintén.

    Kvantummechanika, fotonok, vallás, laposföld.... khmmm

    Részemről léptem.

    Azt hittem itt értelmesen dumálunk egy időszerű problémáról, valami olyasmiről amire nem figyelünk oda, mi emberek, de látom, hogy teljesen más irányba ment el a dolog.

    Kellemes hétvégét Mindenkinek!

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz Rover623 #307 üzenetére

    Kedves Rover,

    Az alap probléma felvetésem amit leírtak mások, hogy a probléma alapvetően nem a mobil kommunikációval együtt járó elektromágneses mező meglétével van, hanem annak szapora váltakozásával van, vagyis a magas frekvenciával.
    Ezt olyan nehéz felfogni???

    Tehát a frekvencia nagysága az egyik probléma és nem az, hogy melyik frekvencia melyik szolgáltatáshoz tartozik.

    Ugyanakkor csak félig van igazad, mert a magasabb verziószámú mobilszolgáltatások a hatékony adatátvitelhez magasabb frekvenciákat igényelnek. Ezért is dobták a 450-et és mennek most már 1800 fölé is.

    Tehát mégiscsak van valami apró összefüggés. :D

    Mindegy én végeztem.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák