Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Rover623 #88 üzenetére

    az ausztrál jelentés - ahogy szerepel is a hírben - külön kitér arra, hogy a távközlési munkálatokat végzőknél extrém lehet a terhelés, pl. ha működő tornyokat szerelnek,
    nem tagadják, hogy ott lehetnek gondok

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Hunguardian

    csendes tag

    válasz Rover623 #88 üzenetére

    "Ne keverjük össze őket a fogyasztókkal, felhasználókkal! ;)
    Rengeteg olyan "termék" van, aminek az előállítása egészségkárosító lehet, miközben a végtermék használata gyakorlatilag veszélytelen!"

    Ez a mobilhálózatok felhasználóira pont nem igaz! Ugyanis, azért mert jelenleg a sugárzástól az átlag felhasználónak nem rohad le rögtön két nap alatt a keze vagy az arca, az még nem jelenti azt, hogy ez a technika gyakorlatilag veszélytelen. Hosszú évek, évtizedek fogják megmutatni ennek a technikának a káros hatását. De akkor sem lesz senki felcimkézve az utcán, hogy a "mobilomtól kaptam rákot", stb. A cégek pedig mélyen hallgatni fognak erről (ahogy az tették és teszik eddig is), mert nem szeretnének csődbe menni. Ennyi!

    Korábban több kardiológus, érsebész, haematológus és onkológus orvossal, egyetemi tanárral is konzultáltam a mobiltelefon hálózatok és eszközök egészségügyi kockázati tényezőivel kapcsolatban: ugyanis nekem is olyan munkahelyem volt, ahol nagymértékben napi 10-12 órában ki voltam téve ennek a technikának közvetlenül és megbetegedtem. Ezek a főorvosok, egyetemi docensek, professzorok négyszemközt és nyilvánosan is mást és mást mondanak erről. Amit tudni akartam tőlük, arra választ kaptam. Nekem azóta nincs, és a későbbiekben sem lesz okostelefonom. Eljöttem a cégtől ahol megbetegedtem, és milyen érdekes, azóta nem romlott tovább az egészségi állapotom, mint addig hétről-hétre egyre rosszabb volt. Bár az egyik krónikus betegségem így is gyógyíthatatlan lett, és életem végéig speciális gyógyszereket kell szednem emiatt.

    Ha valamiről kiderül, hogy káros, azt a gyártó cégek, az üzemeltetők és a kereskedők nem verik nagydobra (nem akarják elveszíteni a vásárlóikat). Belső körben igyekeznek megoldani a problémát, és céltudatosan csendesen intézni a termék hibáinak a kijavítását. Elemi érdekük a titoktartás. "The business is business."

    Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

  • DarkFater

    tag

    válasz Rover623 #230 üzenetére

    Rover barátom!

    Olvasd már el mit írsz!

    Azt mondod a mobil technológiának semmi köze a frekvenciához, majd utána közlöd, hogy nálunk 700 MHz a legalsó sáv. Ez ugye azt jelenti, hogy az adott sávban az azt megvásárló mobilszolgáltató kiválaszthat egy-egy frekvenciát amin majd a telefonok és a bázisállomások kommunikálnak. Akkor miről is beszélünk barátom?

    Egyébként az a 700 még nem igaz, csak tervezve van. Ami biztos az a 800-900 és 1700 - 1800MHz közötti sávok, ehhez jön majd hozzá nálunk a 700, 2100, 2600, 3600 MHz-es sávok 100-100 MHz sávszélességben kiosztva.
    Külföldön van magasabb érték is.

    Tehát van egy széééép nagyfrekvenciás sugárzásunk.

    Ennyi.

    Aztán, hogy a bázisállomások teljesítménye merre és hogyan, meg elektroszmog és hatásai, meg mobilok kisugárzása ugye szintén nem mindegy, mert például egy Samsung akár 5x kevesebb terhelést jelent a kis fejünknek mint pl egy Xiaomi.

    Ahogy már mondtam: Ezt vizsgálják s mérnökök és az orvosok és mondják meg ők a tutit.
    A többi addig csak okoskodás.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz Rover623 #307 üzenetére

    Kedves Rover,

    Az alap probléma felvetésem amit leírtak mások, hogy a probléma alapvetően nem a mobil kommunikációval együtt járó elektromágneses mező meglétével van, hanem annak szapora váltakozásával van, vagyis a magas frekvenciával.
    Ezt olyan nehéz felfogni???

    Tehát a frekvencia nagysága az egyik probléma és nem az, hogy melyik frekvencia melyik szolgáltatáshoz tartozik.

    Ugyanakkor csak félig van igazad, mert a magasabb verziószámú mobilszolgáltatások a hatékony adatátvitelhez magasabb frekvenciákat igényelnek. Ezért is dobták a 450-et és mennek most már 1800 fölé is.

    Tehát mégiscsak van valami apró összefüggés. :D

    Mindegy én végeztem.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák