Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunguardian

    csendes tag

    Nagyon tanulságos volt végigolvasni az eddigi kommenteket. Némelyiken (különösen a tudományosság elvi meghatározását érintő csörtéken) egész jókat derültem. :P Amikor meg ezt az erősen marketinges "5G: mindmeghalunk" agymenést olvastam, sem tűnt úgy, hogy bárkinek is lenne halvány, lila fingja az egész 5G technikához. Vannak ismerőseim akik sok éve mobiltelefonos hálózatokat, bázisállomásokat, adótornyokat építenek, karbantartanak, szerelnek. Én az ő tapasztalataikat, véleményüket és egészségi állapotukat veszem alapul az ilyen kérdésekben. Nagyon jól keresnek vele, de sajnos egyre rosszabb az egészségi állapotuk. Egybehangzó állítasaik szerint, annyira rossz, kimerült állapotba kerülnek ezeknek a berendezéseknek a közvetlen közelében, hogy az borzalmas. Néhány évnyi munka után a társaság felénél diagnosztizáltak szív-és érrendszeri megbetegedéseket, krónikus kimerültséget, vérszegénységet, impotenciát, és 20%-nál rákot. Viszonylag fiatal emberekről van szó, akik mielőtt ezen a területen dolgozni kezdtek volna egészségesek voltak.

    A másik megfontolásra érdemes szempont (amiben a kommenteket látva itt is sokan vakon vannak), hogy az IT ipar nagybefeketetőinek és az extraprofit kitermeléséért felelős vezetőknek van akkora befolyásuk és hatalmuk, hogy minden olyan szakmai ellenvéleményt negligáljanak, elhallgattassanak, lejárassanak, ami az üzleti érdekeiket sérti. A lobbizás bevett gyakorlat minden országban, így a korrupt polititkusok igyekeznek olyan törvényi és média hátteret biztosítani "megbízóik" számára, amivel kivédhetik azokat a támadásokat, amik ellentmondanak állításaiknak, és közös érdekeiknek. Nincs ez másként az 5G (és elődei 3G/4G) esetében sem.

    A következő megfontolásra érdemes szempont: az orvosok többsége nem meri magát és a praxisát veszélyeztetni, ha olyan tényállást állapit meg nyilvánosan publikálva, ami ellentmond a bevett gyakorlatnak és szembe megy a mainstream-vel. Amikor valakinél egyértelműen rákot állapítanak meg, és az illető elmondja, hol, milyen környezetben dolgozik, akkor mindössze annyit mernek csak mondani, hogy nem először tapasztalnak ilyen szakmában dolgozóknák tumort, rákosmegbetegedéseket ... Ennyi. Ennél tovább már nem merészkednek. Legfeljebb a belterjes szakmai konferenciáikon súgnak össze, hogy ez, vagy az van. :U

    Az 5G hosszútávú káros egészségi hatásairól pedig még nincsenek (nem is lehetnek!) pontos mérések, adatok. Így nem is értem, hogy tud, hogy mer ilyen megállapításokat bárki s leírni, hogy: "Azt is megjegyzik, hogy tudomásuk szerint mindeddig nem született olyan komolyan vehető tudományos publikáció, mely egyértelmű bizonyítékkal szolgálna a jelenleg használt rádiófrekvenciák egészségkárosító hatásaival kapcsolatban ..."
    Mit nevezünk komolyan vehető tudományos publikációnak? Azt ami eleve még nem is létezhet, mivel egy ilyen tudományos publikációhoz csak évtizedek múlva lehetne adatokat gyűjteni. Vagy ők ismernek olyan időutazót, aki tudomáyos módszerekkel tudta volna vizsgálni a jövőben az 5G hatásait és azokat az eredméyneket nekik elmondta?! :Y
    Az ilyen 5G cikkek még nem időszerűek, hacsak nem az a céljuk, hogy megrendelésre kiszolgálják ezen technika üzleti célú pártolóit, a befektetői érdekeket.

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

  • Hunguardian

    csendes tag

    válasz arnyekxxx #84 üzenetére

    Az ismerőseimmel beszélgettünk erről, korábban Ők is keresgéltek a neten ilyen irányú nemzetközi felméréseket és hasonló eseteket, ugyanis szerették volna a cégeket, ahol dolgoztak kártérítésre perelni, de azt tapasztalták, hogy ezek az infók nem publikusak és a kárvallottak sem reklámozzák a bajaikat. Ráadásul még ügyvédet sem tudtak találni, mert amint meghallották miről van szó, azonnal elutasították a képviseletüket: ugyanis a cégek olyan munkaszerződést kötöttek velük, amiben előre kikötötték, hogy az egészségügyi kockázatokért nem vállalnak felelősséget, csak a munkavállaló lehet azért felelős, ha a magasban végzett munkája során baleset vagy egészségügyi kockázat éri. Ezzel is indokolták, hogy miért olyan magas a bérük. Valamint van a munkaszerződésüknek titoktartási záradéka is, ami megint csak ellehetetleníti a jogi úton való kártérítési lehetőséget. Most már utólag ők is bánják, hogy bele mentek. Ki van ez találva! :(((
    A legutolsó hírem az volt tőlük, hogy lelépnek mielőbb a munkahelyükről, és igyekeznek kikezeltetni magukat a szerzett betegségeikből (mondjuk a rák esetében, szerintem ez nem lesz olyan egyszerű menet).

    Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

  • Hunguardian

    csendes tag

    válasz Rover623 #88 üzenetére

    "Ne keverjük össze őket a fogyasztókkal, felhasználókkal! ;)
    Rengeteg olyan "termék" van, aminek az előállítása egészségkárosító lehet, miközben a végtermék használata gyakorlatilag veszélytelen!"

    Ez a mobilhálózatok felhasználóira pont nem igaz! Ugyanis, azért mert jelenleg a sugárzástól az átlag felhasználónak nem rohad le rögtön két nap alatt a keze vagy az arca, az még nem jelenti azt, hogy ez a technika gyakorlatilag veszélytelen. Hosszú évek, évtizedek fogják megmutatni ennek a technikának a káros hatását. De akkor sem lesz senki felcimkézve az utcán, hogy a "mobilomtól kaptam rákot", stb. A cégek pedig mélyen hallgatni fognak erről (ahogy az tették és teszik eddig is), mert nem szeretnének csődbe menni. Ennyi!

    Korábban több kardiológus, érsebész, haematológus és onkológus orvossal, egyetemi tanárral is konzultáltam a mobiltelefon hálózatok és eszközök egészségügyi kockázati tényezőivel kapcsolatban: ugyanis nekem is olyan munkahelyem volt, ahol nagymértékben napi 10-12 órában ki voltam téve ennek a technikának közvetlenül és megbetegedtem. Ezek a főorvosok, egyetemi docensek, professzorok négyszemközt és nyilvánosan is mást és mást mondanak erről. Amit tudni akartam tőlük, arra választ kaptam. Nekem azóta nincs, és a későbbiekben sem lesz okostelefonom. Eljöttem a cégtől ahol megbetegedtem, és milyen érdekes, azóta nem romlott tovább az egészségi állapotom, mint addig hétről-hétre egyre rosszabb volt. Bár az egyik krónikus betegségem így is gyógyíthatatlan lett, és életem végéig speciális gyógyszereket kell szednem emiatt.

    Ha valamiről kiderül, hogy káros, azt a gyártó cégek, az üzemeltetők és a kereskedők nem verik nagydobra (nem akarják elveszíteni a vásárlóikat). Belső körben igyekeznek megoldani a problémát, és céltudatosan csendesen intézni a termék hibáinak a kijavítását. Elemi érdekük a titoktartás. "The business is business."

    Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

  • Hunguardian

    csendes tag

    válasz Vesa #137 üzenetére

    "Most tényleg, nézz már szét a a konkrétumok világában is néha, mielőtt butaságokat beszélsz."

    Én a személyes tapsztalataimról írtam. Valószínűleg félig sem olvastad végig a hozzászólásomat, és ha mégis, akkor sem értettél meg belőle semmit. Ilyen "esetek" vannak, de már régóta hidegen hagynak az alkalmi kikoktatók, mert nem érveik, hanem érzelmi töltetű véleményük van. Logikát ugyan nem tanítanak az egyik oktatási intézményben sem, de alapfokon nem kell hozzá nagy intellektus, hogy ok és okozat szinten valaki összerakja a történetet.

    Amikor meg a dohányipart hasonlítod össze egy nagyságrendekkel nagyobb és technikailag teljesen más szinten lévő, a globális mobil hálózati rendszerekkel és eszközökkel, akkor meg a technikai analfabétizmusnak olyan szintjét mutattad itt be, amire nem voltam kiváncsi.
    Ez kb. ez a szint: LINK

    Sajnálom, de ezen a nívón nem kívánok veled vitázni!

    Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

Új hozzászólás Aktív témák