Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    Kicsit OFF, de elég érdekes.
    Többen írtátok, hogy a P35-ös lapok is elég jók tuningra, felesleges a P45.
    Most nagyot fordult a véleményem.
    Volt egy ABIT IP35 P35-ös lapom, még újan vettem,meg most is van egy MSI P35 platinum nálam.
    Az ABIT-al állandóan szívtam, a Q6600 G0 procimat csak 2.8-2.9GHz-en tudtam használni, a XEON E5450 E0-ámat pedig szintén csak olyan 3.2-3.3GHz-en. Még egy éve is itt kerestem megoldást, miért nem megy normálisan, durva FSB lyukak voltak vele.

    Ugyanazok a proci P45-ös lapban , és egy Nforce 790I-ben is sokkal többet tudnak, ráadásul kisebb feszültésggel, hőtermeléssel.
    Nemrég számítottam be egy MSI P45 platinumot, azzal tesztelve a Q6600 rögtön hasraütve ment első körben 4*3GHz-en 333-as FSB-vel, 1.28V-on, 8*400-on is rögtön ment 3.2GHz-en 1.3V-on stabilan linx alatt is 70 fok alatt. A xeon rögtön 3.6GHz-en szaladgált. Ennél simán tudna többet is, de sem időm sem kedvem nem volt tesztelni.
    Az nforce790i is röhögve szaladgál az E5450-el 3.75GHz-en 1.33V környékén.

    Szóval aki tud szerintem bizony cseréljen P45-re, gondolkodom is, nincs is szívem eladni a P45 lapot.
    Sokkal többet tudnak sokkal egyszerűbben, sokkal kisebb feszültséggel. Szinte egy tizeddel kevesebbel beéri a P45, és simán 10%-ot ráver tuningolhatóságban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák