Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Terrayon

    tag

    válasz padavanBP #2 üzenetére

    Hát nem tudod mit hagytál ki hogy nem játszottál az UT3-mal. Lehet hogy most ezt tartanád 2007 legjobb játékának ;)

  • feka007

    nagyúr

    válasz padavanBP #52 üzenetére

    CoD4-hez én úgy álltam hozzá, hogy nem várok tőle sokat a demó után, de szerencsére pozitívan csalódtam, nagyon jó lett. A MoH szintén tetszett, hangok, grafika és a pályák kidolgozottsága mind tetszett, úgyhogy a világháborús játékokban most nem csalódtam.

  • _az

    senior tag

    válasz padavanBP #2 üzenetére

    figyu már, nem lehet, hogy egyszerűen csak kinőttél ezekből a játékokból? :D

    az

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz padavanBP #52 üzenetére

    Alapos cikk, gratula! Alapvetően fanyalgó hangvételed ellenére sok az igazság abban, amit írsz, az ember a pénzéért igenis a legmagasabb szintű szórakoztatást várja el - bár nem feltétlen kell mindent megvenned és később szembesülnöd a pofonnal; vannak kipróbálató demók is, melyek azért bepillantást nyújtanak, mire számíthatsz.

    A filmes világgal való összevetés jogos (még a készítés eszközei, műveletsora - storyboardtól a CG-ig) is egyre hasonlóbb és mindkét éráról elmondható, hogy évente sok a fércmű és kevés az igazán jól sikerült alkotás - de azért mind filmből, mind játékból legtöbbünknek sikerül ilyet találni - még neked is... ;)

    A véleményeddel -mint sokan a fórumban- persze nem teljesen értek egyet, de annyira az egyéni ízlés befolyásolja, hogy ezen vitázni nincs értelme: ami az egyiknek a legnagyobb kedvenc, azzal a másik 2 percig sem tudna játszani - ezt el kell fogadni.

    Vegyük például az általad meg sem említett szimulátor kategóriát; biztos, hogy egy FlightSim X rajongónak az év szoftvere mondjuk egy Budapest Scenery kieg, míg magasról tojik az általad felsorolt ÖSSZES szoftverre, vagy egy autószim-megszállott is megvetően köpne az általad említett összes autós játékra, mint 'arcade baromságok', ellenben magasztalná a SimBin alkotásait, Live for Speed-et és hasonlókat. A Sims rajongókról pedig ne is beszéljünk, akik kedvenc tamagocsijuk összes kiegjével magasan és folyamatosan vezetik a PC-s eladási listákat évek óta :P

    Azt azért átgondolnám egy ilyen átfogó, csak 2007. évi PC játékokat taglaló cikk megírása előtt, hogy pl. a hardverigényt beveszem-e a hivatkozási alapba (ált. negatívumként). Ha igen, akkor szinte az összes komoly, next-gen grafikával rendelkező játék elvérzik, hiszen könnyű ráfogni: bár a játék alapvetően szép és jó lenne, de a -magas felbontásnál- túlzott hardverigénye lerontja az összképet...

    Szerintem tudomásul kell venni, hogy a PC-t manapság játékra használni igen költséges, ha modern játékokkal szeretnénk max. grafikán játszani (ami az alkotók szándéka is). Ez igaz konzolokkal összevetve is - pl. egy erősebb videokártya a 8800GT megjelenéséig annyiban volt, mint egy komplett konzol. Aki pedig -érthető okoból- nem képes a gépére min. 200e-300e Ft-ot költeni+egy 24"-30"-os monitor elé ülve FullHD-ben futtatni a játékokat, az nem fogja megtapasztalni azt a maximális játékélményt, melyet az alkotók a művüknek szántak. Persze jót lehet játszani egy alapvetően látványra gyúrt játékkal is kisebb felbontáson és szolid grafikával is, nem vitatom, de 'kasztrálva' nem ugyanaz a játék, és így arról elítélő véleményt sem érdemes alkotni - pl. a Crysist low grafikán, 800x600-ban futtatva nem hinném, hogy sokkal nagyobb látványt és élményt nyújthat, mint a Far Cry max.grafikán - így akinek hardvere képességei csak erre futja, az elkönyvelheti, hogy ez a játék fikarcnyit sem jobb az elődjénél - ami távolról sincs így.

    A BioShockkal nem játszottam, de az elődjének mondott System Shock 2 az egyik kedvencem volt. Ha már felveted, hogy sok az ismétlés és kevés az egyedi ötlet idén is, akkor a SS2 végigjátszása után lehet, hogy a BioShock-ról is a 'na egy újabb rókabőr' jutna eszedbe és nem lennél eredetiségétől annyila elájulva. Állítólag a 'kevés a pálya, ezért előre-hátra rohangáltatjuk a játékost egy csőben' effektet is eljátszották a BioShock-nál (ez egyébként a SS2-t is jellemezte), szóval ha hiányolod a választás és elágazás szabadságát, abban sem nyújt többet...

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz padavanBP #69 üzenetére

    Nem írok,mivel nem tartom olyan nagyra a saját véleményemet...fórumokban elmondom,de nem írok ezért külön cikket...inkább élvezem a játékokat,amire úgy látom,te nem igazán vagy képes (már csak azért sem,mert jól lehúztál mindent,mint dr.Csernus).Úgyhogy csá.

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Új hozzászólás Aktív témák