Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz arty #111 üzenetére

    Nem kell elszállni a konzolos grafikától se, megvan a Driveclub is nekem, szépnek szép, de azért ugyanezt tudja egy nem túl régi pc-s autós játék is. Az új Infamousban pl. a környezet korrekten meg van csinálva, minden csillog-villog, a főhős meg úgy néz ki mintha egy prevgen játékból maradt volna ott. Arra már nem futotta vmi effekt?

    A konzolnak 1 előnye van: tudnak (és sokszor akarnak is) rá optimalizálni. A pc meg erőből pótolja ezt, ha erőgéped van, azzal se vesztesz semmit. Persze gyengébb géppel igen. Viszont pár év múlva a mai csúcsgép már a középkategóriába fog tartozni, vagy oda se, a konzol meg ugye 5-10 évig ugyanaz marad, így idővel egyre veszt az "olcsó csúcsgrafika" imázsából. Igazából az is addig olcsó amíg csak 1-2 játékot veszel, a 18-20k-s árcédulákkal hamar fel lehet tornászni a költségeket egy csúcs pc magasságába.

    "a pcgurus megmondóember azt írja, h ő nem tud kontrollerrel célozni (olyan jól, mint egérrel)"
    Más se, nézz be egy konzolos fórumba, hányan tiltanák ki az egérrel játszókat. Ha jobb a kontroller, akkor minek? :) Persze van amire jó, pl. autókázni, üsd-vágd játékok mint mortál szombat. Hiába az analóg kar, én pl. nem láttam semmi hasznát, a GTA5-ben ugyanúgy pöckölgetni kell a kart kanyarodáshoz, igen/nem állása van csak, nem kanyarodik finomabban ha nem tolom ki tökig. Akkor meg miben más mint a billentyűzetet nyomogatni?

Új hozzászólás Aktív témák