Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Igazából nekem is ehhez kapcsolódóan lennének ismerkedő kérdéseim.

    Én kizárólag a böngészőket szeretném gyorsítani, Firefox és Chrome. Konfig: SSD és 6 GB RAM notebook-ban, se játék, se erőforrásigényes alkalmazás, így szerintem 1-2 GB-ot mindenképpen le lehet csípni.

    1. Miért van az, hogy általában a cache meg temp könyvtárak áthelyezését javasolják? Miért nem magának a programnak a telepítése történik a ram drive-ra?

    2. Nem teljesen értem, hogy kikapcsolás után a ram drive tartalma alapból törlődik, ha nincs képfájlmentés beállítva. Tök üres lesz, majd pl. a böngésző bekapcsolás után újra oda kezd el szemetelni, és így tovább? De akkor hogyan gyorsítja a böngésző cache-ből történő betöltését, ha minden nap kiürül?

    3. Azt értem, hogy HDD-nál van nagyobb haszna, de azért SSD-nél is érezhető teljesítménynövekedés? Vagy csak az SSD kímélése miatt helyezik át a felesleges írások mappáját?

    4. Ha viszont be van állítva a képfájl állandó mentése, betöltése, az SSD-nél mennyi felesleges írást generál? Ott nem is érdemes?

    5. Mennyivel lassítja a boot-ot és a kikapcsolást a képfájl mentés-töltögetés?

Új hozzászólás Aktív témák