Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    válasz troly #6102 üzenetére

    Próbáltam SSD-re és az 1TB-s Samsung F1 7200rpm hdd-re is másolni, ugyanolyan lassú volt az advanced formatos raid1 tömbről, mint a nem advanced formatos raid1 tömbre másolva. A helyzet nem változott. Ha a másik raid tömb is ilyen lassú lenne, nem csinálnék belőle ügyet de az nem ilyen lassú ha az ssd-re vagy az 1TB Samsung-ra másolok róla! :(

    És mint írtam, LAN-on keresztül az adatokat 70-80 megával küldi a lassú tömb (a nem advanced formatos is ennyivel másol a gépen belül) viszont az advanced formatos tömb csak 20-30-al gépen belül és ezt nem értem :F

    #6103 radi8tor1: A töredezettségmentesítést már próbáltam, nem sokat változott a helyzet... :( (a másik tömb nincs is töredezettség mentesítve és az mégsem lassú)

    #6105 pechman8: Én már csak arra tudok gondolni, hogy a RAID1-nek okoz gondot a 4KB-os szektorok.

    Én is erre tippelek... Viszont akármennyit keresgéltem a neten, semmit sem találtam erről :(
    (és még mindig nem értem,h. LANon miért olvas-küldi az adatokat normális tempóban??? :F )

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák