Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo84

    aktív tag

    válasz lazydog #447 üzenetére

    Te vagy itt a Zseni! :R

    Semmit sem tudtam vele elérni. De tapasztalatot szereztem rendesen. A következőket szerencsétlenkedtem összesen:

    1 - 40GB ide hdd rákötése raidre. array létrehozása. a hdd-n lévő adatok elszálnak. a windows látja a winyót, driverek telepitése, és sikerül a beüzemelés

    2 - 160GB ide hdd rákötése raidre, hdd-n lévö adatok elszálnak, array létrehozása nem sikerül, a windows nem talál semmit, nagyon belassul a gép

    3 - probálkozás, átkapcsolni a raidet ide-re, a windowsban a drivercsere után már lehet kezdeni valamit.

    4 - a 40gb hdd ujraformázása és particionálása, mostmár képes a raid ide-ként értelmezni.

    5 - a 160gb hdd rákötése másodikként, a bios nem látja, a windows nem látja, nagyon belassul a gép.

    6 - a 160gb hdd vissza a mobilrackbe, uj particio és format, hogy ujra a régi legyen

    7 - a 40gb hdd eltávolítása a rendszerböl...a bios nem akar betölteni, ha betölt, akkor a windows nem indul.

    8 - a 4gb hdd visszarakása, windowsban lemez eltávolítás, driver eltávolítás, reboot, bios raid letiltása, hdd levétele....most már sikeresen indul!

    tanuság: hidjem el amit ide leirnak, ne akaratoskodjak, és a raid nem nekem való

    de kell még egy mobilrack, és muszáj még egy ide helyet csinálni, de minden foglalt :O

Új hozzászólás Aktív témák