Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20204 üzenetére

    Sőt, sok tekintetben szerintem jobbak ezek a régi FAT-ek. Igaz, hogy picit többet esznek, viszont a hűtésük sokkal jobb és masszívabb, mint a Slim-eknek. Nekem az utolsó kiadású 40 GB-osom van és 2,5 éve hiba nélkül megy (kop-kop-kop), pedig sokat használtam. Nekem abszolút nem melegszik, többnyire langyos levegőt fúj ki hátul még terhelés alatt is, a ventije sem lett semmivel sem hangosabb 2,5 év után. Nem mellesleg szerintem design-ban is sokkal szebb. Teljesítményben pedig az égvilágon semmi különbség nincs köztük, ugyanolyan gyenge felbontásban fut azon is minden, mint a Slim-eken. :U Mondjuk 70 eFt-ot biztos nem adnék már PS3-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • szasanyi

    félisten

    válasz knorbi77 #20293 üzenetére

    Huhúúú... de sok mindent (igazat és zöldséget is) leírtál! Kíváncsi leszek a válaszokra, de már előre kuncogok magamban... :DDD

  • kelzsoca

    félisten

    válasz knorbi77 #20293 üzenetére

    Elolvastam én is eszmefuttatásod, és azt kell mondjam van igazság abban amit írtál, de azért nem teljesen így van ez.

    Most még túl nagy az a rózsaszin köd amit a friss konzol ad, majd idővel még talán meg is bánod hogy így választottál.

    Mondom én aki sok év PC-s múlt után azt gondolta hogy a konzolban megtalálja azt amit keres :)

    Mint már előttem is leírták a konzol a PC mellé való, és nem helyette.

    Lenne egy kérdésem..meddig bírja elvileg a Blu-ray dióda?

    ~5000 óra, de nem csak az olvasófej meghibásodásától kell tartani, a legkisebb hardveres probléma esetén is szervizbe kell vinned a gépet, amit minimum 2 hétre el is lehet felejteni.
    PC esetében fogod kivágod a hibás/nem működő alkatrészt, teszel bele otthon egy másikat, és minden megy tovább.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20293 üzenetére

    Szerintem inkább zöldség, amit írtál.

    Egy olyan alaplap-CPU-memória kombó simán megáll 100 eFt-ból, ami szirré-szarrá alázza a PS3-at minden tekintetben (nem kell ehhez négymagos proci, az adatlapom alatt látható konfig már 2 éves múlt és lazán odaveri a PS3-at, de az enyémnél olcsóbb PC is simán megteszi ezt). Egy HDD meg egy olvasó meg ugye már nem komoly tétel, ahogy egy egér-billentyű kombót is megkapsz 2-3 eFt-ból, ráadásul azokat örökölheti a későbbi konfigod is, szóval igazából azzal nem is érdemes számolni. A megjelenítő meg ugye kell a PS3-hoz is.

    "Ráadásul egy konzol 5 évre biztos csúcsgép, míg a pc-t évente kell cserélni ha haladni akarsz az igényekkel, ja és persze karbantartások, telepítés és stb.Sok gonddal jár."

    Ez hatalmas bullshit:

    Nem tudom milyen géped lehetett, ami 1 év alatt annyit vesztett a teljesítményéből, de mint említettem, nekem a harmadik évét kezdi a gépem és még most sem érzem kevésnek. Persze, van már olyan játék, aminél vissza kell venni very high-ról high-ra a beállításokat, de még így is lazán megy a játékok többsége fullHD-ben, pedig a VGA-m is csak középszerű. Még legalább 2-3 évet kisajtolok ebből a konfigból, ami azt jelenti, hogy 4-5 éves lesz, mikor csereéretté válik. Az előző konfigommal is pont ez volt a helyzet. Telepítések, karbantartások? Kb. egy éve van fönn a jelenlegi oprendszerem, soha nem volt semmi baja, automatikusan frissít, semmi dolog nincs vele. A játékokkal sem, már ha nem warez-t használsz.

    Ellenben ha megnézzük a PS3-at, ami ugye 2006. év végén debütált, az azt jelenti, hogy most 4 éves a konzol és már másfél-két éve mondjuk (sőt, már a megjelenéskor lehetett tudni, hogy a GPU kevés lesz), hogy gyenge és sírnak a felhasználók, hogy a Sony nem ezt ígérte, hanem 1080p-s játékokat és folyamatosan bővülő funkciókat. Na, ebből kb. semmi nem lett igaz. Most verhetné magát a 3D-támogatásra. Na, kb. ez az, ami a userek 1%-át hatja meg, pont most volt egy kiterjed cikk arról, hogy még az USA-ban sem megy a 3D-TV.

    Ezen túlmenően nézd már meg a PS3-ra mostanság megjelenő címeket. Jellemzően 1024x768-as, vagy 800x600-as felbontásban futnak a címek és ott is csak 25 körüli FPS-sel. Szerinted ez elfogadható egy HD-konzolnak nevezett géptől? Mert szerintem nagyon nem!

    Szóval majd meglátod 1-2 hónap múlva, hogy erősen megbánod azt a kijelentést, hogy többet jó gépet nem veszel. Elég csak gyors egymásutánban megnézned egy játékot egy középszerű PC-ről, majd a PS3-ról ugyanazon megjelenítőn. Össze fogod csikarni magad.

    A BD-dióda átlag élettartama kb. 2.000 óra.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20303 üzenetére

    Attól, hogy 720p van ráírva, még abszolút nem biztos, hogy tud is 720p felbontást, az utóbbi időben már egyre kevésbé. De a 720p ugye igen messze van a fullHD-től. Ezen felül a felbontás nem minden, nemcsak felbontásban gyengébbek jóval a PS3 játékok a PC-verzióhoz képest, de textúrarészletezettségben, illetve effektekben is gyengébbek, hogy ki lehessen hozni belőlük némi értékelhető frame per sec-et. Tipikus példa erre pont az általad is említett a Mafia 2, ami olyan ronda PS3-on, hogy valami borzalom, konkrétan még az Xbox-verzió is sokkal jobb, a PC-sről nem is beszélve. De ugyanez elmondható a CoD-okról is, egyéb FPS-ekről is. 1080p-s játékkal ha hárommal találkoztam, akkor sokat mondok, kb. a játékok 5%-a képes ilyen felbontáson futni.

    Az összekötés egyébként így jó lesz, igen.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20306 üzenetére

    Az a baj, hogy egy HD-Ready TV-n is nagyon ki fog jönni, hogy nincs részletezettség, butítottak a textúrák és nincsenek meg a PC-verzióban meglévő effektek. Sajnos ezeket nem fedi el a HD-Ready felbontás sem, szóval igencsak volna jelentősége a dolognak és mint említettem, a felbontás egyébként sem minden. Meg ettől ugye még frame per sec-ben sem kapsz többet. Az Uncharted 2 és a Little Big Planet pont olyan kivételek, amelyek alapján nem lehet megítélni a konzol általános teljesítményét, hiszen ezek a legjobb címek. Szóval ezekre úgy tekints, hogy magasan a legjobbak és ezeknél csak rosszabbra számíts!

    Get Moded!

  • Djuree

    félisten

    válasz knorbi77 #20306 üzenetére

    nem olyan vészes a helyzet, egyesek szeretik túljátszani a dolgokat. pl. nfs shift pc után ps3-mon nem tűnik csúnyábbank, pedig nem egy régi játék :U
    persze ha pc-n full hd-ban tolsz mindent, minden maxon, akkor persze picit csúnyább, de nem kell megnézni pc-n és akkor nincs gond :DDD :C
    ha annyira rondák lennének a játékok senki nem játszana ps3-ommal, pedig vannak jócskán :))
    ja meg dead space-el sem volt semmi gond graf terén :U

    [ Szerkesztve ]

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20326 üzenetére

    "PC-n jobb az FPS? PS3-hoz ugyanúgy használhatsz egér.bill. kombót."

    Látszik, hogy még kezdő vagy. Ez nem lehetséges, csak az oprendszer alatt működik, játékok alatt nem. Korábban volt erre kiegészítő modul (XFPS, kb. 15-20 eFt-ért), aminek segítségével rá lehetett kötni, de elég szarul működött, erős késése volt és a 3.15-ös firmware-től fölfelé ezek a kiegészítők letiltásra kerültek. Az egyetlen FPS, ahol működik a dolog az Unreal Tournament 3.

    "Szerintem ha valakinek a kényelem a fontosabb, akkor PS3-at vesz, azért mert nincs telepítés, boot idő(persze van,de rövidebb), nincs vírusveszély(ha jól tudom), és szerintem kényelmesebb.."

    Ebben van igazság, bár sosem értettem azt az érvet, hogy nincs telepítési idő. Miért, az olyan nagy dolog? PC-n is csak egyszer van, kb. 5 perc se és cserébe sokkal szebb játékot kapsz. Ez nem éri meg? Amúgy meg PS3-on is előfordulhat telepítés, kérdezd csak meg a GT5 tulajokat, hogy mennyit vártak telepítés alatt. Fél órát? Én ugyanezt éltem át a Bioshock játékok PS3-ra történő telepítése alatt. Bő fél óra volt, PC-re 5 perc.

    Boot idő? Ez a PC-men kb. 30 másodperc. Kibírom. Mikor hazaérek, amúgy is indítom a gépet, míg átöltözök simán munkakész a rendszer ötször is.

    "Az arra van, az nem fog akadni, az nem fog rájönni hogy gyenge a játékhoz, annál nem kell szórakozni a tűzfalakkal meg vírusírtókkal mert épp nem engedik a telepítést és még sorolhatnám."

    Egy jól konfigurált PC-n semmi ilyen probléma nincs. Persze a PS3-hoz a hülye is ért, PC-hez kell némi háttérismeret, ez nyilvánvaló.

    A VGA-mizériát megint nem értem. Én speciel elég régen találkoztam olyannal, hogy ne futott volna valami jól az ATI-mon. Ha a Physix-re gondolsz, az meg az nVidia sajátja, de annak hiányában még igencsak tökéletes a látvány az ATI-n is.

    "Nem mellesleg konzolra van hogy 1 évvel előbb kijön a játék mint pc-re, és a konzoltulajok megunják mire a pc-sek elkezdenek beleszeretni."

    Ez leginkább fordítva igaz, egy kivételről tudok így hirtelen: The Force Unleashed, de az is sokkal szebb lett PC-re.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • kelzsoca

    félisten

    válasz knorbi77 #20380 üzenetére

    A playstation 3-ban eddig senki nem szidta a Cell processzort hogy gyenge lenne, mert valóban nagyon erős processzor, de ott van a videovezérlő ami nagyjából egy szinten van az NVIDIA GeForce 7900 GTX sorozat kártyáival, mint tudjuk ez a hardver rég elavultnak számít.

    https://vertigostore.eu

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20380 üzenetére

    Jaj, nagyon sok a ferdítés/pontatlanság abban, amit írsz.

    "Azért, mert ha egy mai csúcs játékot szeretnél futtatni, NEM elég 2 magos proci meg 512MB-os videókari..ez alsó/középkategória, és nem felső..márpedig, egy ilyen konfig kb. 110k."

    Ezt a hülyeséget hol olvastad? Pont 2 magos procim van, 4GB RAM-mal és 512 MB-os VGA-val és a legújabb játékok is elmennek 1920x1080-ban "High Detail" beállítással. A "Very High"-hoz itt-ott már tényleg kevés, de kevesebb ilyen cím van. A PS3 már lassan a 800x600-mal is szenved és ott inkább csak a PC-s "Medium Detail"-nek felel meg a grafika.

    "Hogy minden, de tényleg minden fullon fusson az 200k minimum, de inkább 250/300..nagyon sokat olvasok informatikai lapokat és biztos vagyok ebben."

    Ha olyan sok lapot olvasol, akkor tudhatnád, hogy ebből az összegből már olyan DX11-es kártya is kijön, ami már a Physix-szel is lazán boldogul, de igazából messze nem éri meg azt a plusz anyagi ráfordítást a dolog, amivel többet kapsz cserébe. Nem eszetlenül kell vásárolni. 100 eFt-ból teljesen korrekt alaplap-proci-VGA kombót össze lehet rakni, amivel jóval minőségibb grafika és játékélmény érhető el ugyanazon játékban, mint PS3-on, ha meggörbülsz, ez akkor is így van.

    "A plazmának alapból nem olyan jó a képe, mint az LCD-nek(főleg 50"..hát az közel sem olyan jó, mint egy fullHD 20"-30" közötti monitor) nem lehet hogy azért látjátok rosszabbnak?(csak kérdezem)."

    Na, innen nincs tovább, ez a legnagyobb hülyeség. Gyere már át egy kicsit a plazma topic-ba és beszélgessünk el arról, hogy milyen anyag néz ki jobban LCD-n, mint plazmán. Pontosan a plazma az a megjelenítő, amin az SD-anyagok (analóg TV-adás, DVD, DivX, kis felbontású videók, játékok) is sokkal jobban néznek ki, mint LCD-n, a plazma sokkal toleránsabb ezekre az anyagokra. Tehát elmondanám, hogy a plazma még a PS3 javára kedvez, az LCD hozza csak ki igazán a hibákat, mérettől függetlenül. Teljesen mindegy, hogy 42"-ról vagy 50"-ról beszélünk. Nekem volt 42"-os HD-Ready plazmám is, most 50"-os fullHD-m van, mindkettőn gyengén néz ki a szarul portolt PS3 játék, az LCD-n meg még inkább.

    "És még annyi hogy az sem lehet véletlen, hogy a NASA meg az Amerikai hadsereg is PS3-akat használ szuperszámítógépnek"

    Nem véletlen, csak egy dolgot felejtesz el: ők NEM JÁTSZANAK rajta! A számítási potenciált senki nem vitatta el a Cell procitól, viszont a GPU a béka segge alatt van. Azért veszik, mert ilyen olcsón nem jutnak hozzá hasonló számítási potenciállal bíró architektúrához. Egyébként ők is a Linux-telepítési lehetőséget használták ki, amit a Sony olyan frappánsan elvett. Valószínű ez náluk nem gond, mivel nem kényszerülnek frissíteni, nem hinném, hogy túl sokat járnának a PS-Store-ra.

    "Igen tudod bővíteni a PC-t, de kinek kell az a kényelmetlenség, hogy folyton hardvercsere, és akkor ki kell szedni a gépet akárhol is van, el kell adni a régit, meg kell venni az újat, be kell tenni a gépbe, be kell állítani, vissza kell rakni a gépet a helyére..oké ezt lustaságnak is fel lehet fogni, de a PS3 pont a kényelméért ilyen kívánatos."

    Az a folytoni hardvercsere mondjuk 3 évente esedékes, ez alatt az idő alatt - ha szerencséd van - a PS3-ad csak egyszer fogja megjárni a szervizt úgy 3 hetes szerelési határidővel. És mekkora kellemetlenséggel fog járni, amikor 3 év után már nincs rá garanciád és egy sima alaplapcsere majdnem a gép teljes árába fog kerülni.

    "Ha össze fogom hasonlítani a számítógépet meg a PS3-at ugyanazon a megjelenítőn a gépen a GTA IV-et futtatva abszolút max. beállításokon a PS3-on pedig a Mafia 2-t akkor tátott szájjal fogok ülni hogy a GTA IV mennyivel szebb?"

    Ha a Mafia 2-t akarod megnézni a két konfigon, akkor pont a legjobb példával fogsz találkozni és rögtön megérted, hogy miről beszélek itt 2 napja: olyan szinten szar a grafikája PS3-on, hogy nem akartam elhinni, hogy nem egy félkész játékot raktam a PS3-ba. Egyszerűen minősíthetetlen a PC-s verzióhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • dunc

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20380 üzenetére

    Helló nem akarjak megbántani,de nagyon sok butaságokat írsz........DM fórumtárs leírta a lényeget.........Amire nem tért ki az a pc fejlesztgetése : valóban kell fejleszteni de korántsem olyan mértékben amit leírsz ,és a konzolok gyenge hardvere is a pc -nek kedvez, ugyanis egy középszintű pc is simán megeszi a jelenleg piacon lévő összes konzolt. 100000 ft ért egy remek középkategóriás pc-t állítok össze bármikor ami a konzolok szintje felett van magasan.
    De a konzolok mellet az szól ,hogy amikor megjelenik az új generáció akkor a jelenlegi pc-ket nagyon elveri ,konzolok mellet szól az is,hogy a kevés hozzáértésű felhasználók is megtalálják a számításukat,valamint az energia tarkórésokság is a konzoloknak kedvez.

    DM látom szerkesztettél.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20386 üzenetére

    Nem lehet, hogy inkább a nagy méretű megjelenítő csapott be Téged, mert mondjuk 22"-hoz vagy szokva? Csakmert az elsőre hajlamos az ember figyelmét elvonni a részletekről.

    Miért nem adtam el? Jó kérdés. Talán azért, mert van egy pár exkluzív cím, amivel szívesen játszok, illetve ugye használom Blu-Ray lejátszóként is. Egyébként már megfordult a fejemben, hogy túladok rajta és minőségibb BD-lejátszót veszek az árán, de aztán valahogy mindig megtartom. Valószínű csak magammal szúrok ki ezáltal, mert jövőre lesz 3 éves a gép, ahogy közeledik a méltányossági gari vége, úgy fog egyre kevesebbet érni és egyre rizikósabb lesz birtokolni emiatt.

    Hát, ha Te youtube-videókból próbálod megítélni, hogy hogyan néz ki egy játék PS3-on, akkor nem csodálom, hogy nem látod a különbséget. Még a 720-as Youtube videó sem adja vissza azt, amit valóságban látsz.

    "és már annyira elegem lett ebből, hogy vállalom ha rosszabb,de ne akadjon, és ne kelljen sz*rakodni hogy most akkor elindul-e vagy sem."

    Itt tévedsz nagyot! Az a baj, hogy egyes címeknél látványosan rosszabb és a PS3-on is simán előfordul, hogy akad a játék, vagy nagyon visszaesik a frame-per-sec.

    Szerintem csak azért szidjuk, mert ide többnyire olyanok írnak, akik nem fanboy-ok, hanem magas elvárásokkal rendelkező felhasználok, elvégre a PH! fóruma egy szakmai vitafórum.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Djuree

    félisten

    válasz knorbi77 #20380 üzenetére

    "ha egy mai csúcs játékot szeretnél futtatni, NEM elég 2 magos proci"
    hogyne lenne elég. mondj már egy játékot amihez nem elég. mert eddig minden játék elment fullon haver e8200-as procijával is, ami 2magos :K
    még nincs is olyan játék ami 4 szálon futna, hogy kihasználjon egy 4 magos procit. ezek a 4 magos procik nem a játékok miatt 4 magosak :N még nem...
    én meg nem informatikai lapokat olvasok, hanem gépeket rakok össze már hosszú évek óta játékosoknak, szóval asszem zárhatjuk is a dolgot, hozzáértés szempontjából ;)
    nézd meg a gépen a konfigomnál. na azon is megy minden mint a kisangyal (full hd-ben) és nem került 100k-ba sem (használtan) :K és ezt nem olvastam, hanem tapasztalat ;) de mondj egy játékot, felrakom, és megmondom hogy fut :))

    [ Szerkesztve ]

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20387 üzenetére

    Egyrészt ez a gép már akkor sem számított csúcsnak, másrészt meg nem is ez a probléma, hanem az, hogy két alapvetően rosszul megírt játékkal próbáltad azt tesztelni, hogy mit tud. A Pro Street, de különösen a GTA IV köztudottan rendkívül rosszul optimalizált játékok voltak, ezért is akadtak, mint a veszedelem (PS3-on és Xbox-on sem jobbak egyébként).

    Visszatérve a PC vs. PS vitához: majd meglátod, hogy nagyon fog idegesíteni, hogy nem lehet skálázni és testre szabni egyes beállításokat. Pl. PS3-on falnak megyek attól, hogy V-Sync problémás egy csomó játék. Egyszerűen halálba idegesít. Egyik-másik játéknál már beleteszik, hogy bekapcsolhasd a szűrést rá. Persze, elhiszem én, hogy ezzel súlyos frame-per-sec-eket veszít el a játékos, de hadd döntsem már el könyörgöm, hogy széteső képet akarok-e látni, vagy kevésbé gyors, de egzakt összhatást. Csakmert konzolon az esetek többségében eldöntik helyetted.

    "Dirt 2 és elvérzett a cucc :D"

    A fenti konfig? Már miért vérezne el? Simán be tudod lőni úgy, hogy jó legyen, a legtöbb helyen magas grafikai részletességgel. Persze, ha mindent felhúzol, akkor egy atomerőmű is elvérzik alatta, csak felhívnám a figyelmed, hogy normális beállításokkal PC-n még mindig szebb és gyorsabb a Dirt 2 is, mint konzolon. Nem kicsit!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • dunc

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20387 üzenetére

    Hát az helyzet az,hogy a GTA4 valóban gépzabáló,de sajna konzolokon se volt valami fps ,vagy grafika bajnok. 8500GT hát sajna megjelenéskor se számitott jó vga-nak ,nem is a gamer kategóriát célozta meg,hanem a 8600Gt butított változata,pedig a 8600Gt is elég gyengusz volt.

    Dirt 2 maxon megy 1920X1080 ba X3,és 5670 társaságába 2 gb DDR3 rammal.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20392 üzenetére

    "Eldöntik, de gondolom az optimálisabbat választják,hiszen erről szól, egyszerű, nem kell állítani semmit csak használni.Újra csak a kényelmet tudom említeni :D"

    Nincs olyan, hogy abszolút optimális. Neked az az optimális, hogy legyen akadásmentes, de rusnya, másnak meg az, hogy legyen tökéletes grafikájú. Ha nincs választási lehetőség, akkor már nem optimális mindenkinek.

    "Ha azt írjátok fullon visz valamit 100 ezerből, akkor abszolút fullon vigye,vagyis minden 100-on vagy ami a maximum."

    Csak az a baj veled, hogy megint kiragadtál egy olyan játékot (Dirt 2), amiről olvastad egy szaklapban, hogy bármilyen konfigot kétvállra lehet vele fektetni és azt követeled, hogy 100 eFt-ból rakjunk össze olyan gépet, amit viszont nem tud megfingatni. Ebből az összegből egy olyan gép rakható össze, amin tökéletesen fog menni, magas részletességgel. Nem maximummal és nem minden fizikai feature alkalmazásával, de közel. A PS3-on közel sem lesz ennyire jó sem a grafikai, sem a futásteljesítmény.

    Érdekes, hogy az alig többe kerülő PC esetében egy kis kompromisszumot sem engedsz meg, a PS3-nál meg a nagy kompromisszum is rendben van. Szerintem kissé elfogult vagy, ráadásul úgy, hogy nem is ismered a konzolt. Épp ezért nincs is hitele annak, amit állítasz.

    "Egyébként, visszatérve tényleg a topichoz, az első alkalommal a normál Magyar felhasználónevem mellett csinálnom kell egy Amerikait vagy Angolt is hogy tudjam használni a PSN-t leszedni demókat meg multi meg ilyesmik, vagy már M.O. is benne van? Csak nekem ezt mondták hogy kell az is."

    Nincs magyar Store, tehát mindenképpen csinálnod kell UK vagy USA reget ahhoz, hogy le tudj tölteni bármit is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Djuree

    félisten

    válasz knorbi77 #20390 üzenetére

    azt még nem próbáltam, de a kedvedért megnézem majd vasárnap. kétlem hogy ne menne maxon...habár megjelenéskor hallottam hogy nem volt gép ami vinné. ha hibás a kód, az nem ér ;) olyan játékot is mondj, aminek a kódját nem a szomszéd jóskapista írta :DDD

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • kelzsoca

    félisten

    válasz knorbi77 #20404 üzenetére

    Legközelebb viszont már elsők között lecsapok a PS4re

    Felelőtlenség és hatalmas pénzkidobás azonnal beszerezni egy még frissen megjelent prémium árazású műszaki cikket, amivel semmi tapasztalat, és visszajelzés nincs.

    A PC vs. Konzol vitához még annyit tennék hozzá hogy:

    A konzol egy esetben jó, ha azt a PC mellé tesszük/vesszük.

    [ Szerkesztve ]

    https://vertigostore.eu

  • kelzsoca

    félisten

    válasz knorbi77 #20454 üzenetére

    Tudom miért írta, de akkor is a PS3 címek egyik szégyen játékáról beszélünk (grafikai téren)

    Ha tetszik, ha nem a Playstation 3 egy elavult hardver, az hogy vannak olyan játékok amik valóban szép grafikával jönnek ki, a fejlesztők érdeme.

    https://vertigostore.eu

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20454 üzenetére

    Amint azt már leírtam, a multiplatform játékokat elsődlegesen PC-re fejlesztik. Evidens, hiszen magán PC-n történik a készítés is, ott lehet gazdálkodni az erőforrással, mert van miből, hiszen a legfrissebb hardverelemekkel lehet tervezni, illetve gyönyörűen lehet skálázni az egyéni beállításokkal. Ez a PC-s fejlesztési folyamat tart sokáig, hosszú évekig is akár. A multiplatform címeknél ezt követi a konzolra történő portolás (pár stúdiónál ugyan előfordul a párhuzamos fejlesztés, de nem ez a jellemző), itt kezdődnek a bajok, mert jóval elmaradottabb, korszerűtlen GPU-val és egy teljesen más architektúrájú CPU-RAM párossal találják magukat szemben a programozók a PS3 esetében. Mivel a portolásra szánt idő jóval rövidebb, mint a teljes fejlesztési periódus, ezért sietve el kell készülni a munkával. Kapásból jönnek a kompromisszumok: legelsőként a felbontást rögtön csökkentik 720p-re, jobb esetben még az alá, gyengébb felbontású textúrákat alkalmaznak, kihagyják a DX10-11-re épülő effekteket, csökkentik az objektumok számát, beállítanak egy alacsonyabb frame-reate-et, stb., lehet ragozni. Ezáltal a játék játszhatóvá válik a 4 évvel ezelőtti platformon is, igaz, erős grafikai kompromisszumokkal. Aki ezt nem hajlandó elfogadni és a grafika az elsődleges neki, az ne vegyen PS3-at. Ha ez mindegy, akkor játékélményben hozza a szintet a PS3, bár nekem a szép grafika is fokozza a játékélményt, nem mindegy például, hogy egy szétlőtt üveg millió darabra esik és szétszalad a földön, vagy csak bereped, esetleg 3 darabban leesik.

    Az exkluzív címeket, mint az Uncharted-széria vagy a GoW-sorozat teljesen fölösleges ide keverni, az azokat fejlesztő stúdiók a PS3-ra álltak rá, évek óta csak arra programoznak, optimalizálnak, kiismerték a gép minden porcikáját, a teljes programkódot. Ezen játékok éveken keresztül készülnek, célzottan erre a hardverre, ezért lesznek gyönyörűek és jól játszhatóak.

    Senki nem vitatta, hogy kellő munkával ne lehetne szebb grafikát kihozni a multiplatform címekből PS3-on, csak nőiesen szólva b*szhatjuk, hogy mit LEHETNE belőle kihozni, ha egyszer nem hozzák ki. Tömegtermelés van a szoftverpiacon, minden évben el kell adni az adott játék újabb részét és még ha két csapat is dolgozik a szérián (lásd COD vagy NFS) és minden évben a másik jelenteti meg az új részt, akkor is max. szűk 2 év van egy játék elkészítésére és az összes platformra történő portolásra, tesztelésre, hibajavításokra. Ennyi idő alatt lehetetlen olyan munkát végezni, ami minőségi lesz. Egy Uncharted sem véletlenül készül 3 évig úgy, hogy csak egy platformra érhető el. Az, hogy egy Mafia 2-t évekig fejlesztenek, csak egy dolog, mert nem elsődlegesen konzolra fejlesztették, ez meg is látszik rajta.

    Más kérdés, hogy a PS3 is lehetne sokkal jobban programozható, csakhogy ez az architektúra nagyon nehezen kezelhető, merőben más programozni, mint a PC-t vagy az Xbox-ot. Ezt a Sony is elismerte, hogy nagy baklövés volt és a PS4-gyel kapcsolatban már tettek olyan nyilatkozatot, hogy sokkal közelebb fog állni architektúrát tekintve egy mai sokmagos asztali PC-hez, mint a PS3, ezáltal könnyebb lesz rá portolni, fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Sonja

    veterán

    válasz knorbi77 #20574 üzenetére

    Pontosan! :R Nagyon jó játék és még mennyi minden fog készülni, huhh. :C

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20692 üzenetére

    Ez teljesen szokványos jelenség a PS3 böngészőjénél, nekem 5-ből 4-szer fagy le. Kalap szar, hagyd a fenébe, ha jót akarsz magadnak!

    tomgabor: Ilyennel speciel még nem találkoztam, lemezkezelési problémám hál' istennek még nem volt (kop-kop-kop).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Djuree

    félisten

    válasz knorbi77 #20860 üzenetére

    a hardver egy dolog. ha nem tudják könnyen programozni, és megfelelően kihasználni a programozással az erőforrásokat, akkor lehet akármilyen erős hardver, sokra nem mennek vele. márpedig a ps3 igen bonyolult cpu architektúrája igencsak megnehezíti a dolgát a programozóknak. a box-é olyan egyszerű kis túlzással mint egy fakocka :K ezért megy jobban minden rajta, hiába gyengébb a hardver. tudod, a kevesebb néha több ;)

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20860 üzenetére

    Most akkor ilyen erővel nézd meg a Wii-t, annak is igen durva eladási mutatói vannak, pedig hardverileg sehol nincs sem az Xbox-hoz, sem a PS3-hoz képest, mégis tud olyan címeket hozni, amikkel megfogja a közönséget, de alapvetően nem is venném egy kalap alá a másik két konzollal, mert teljesen más réteget céloz meg. Ahogy a PS3 sem feltétlen ugyanazt a réteget célozza, mint az Xbox. Egzaktul ezért nem lehet összehasonlítani a globális eladási adatokat. Egyébként meg ha már mindenképpen azt kutatod, hogy miért van több eladás Xbox-ra, egyszerű a válasz: mert jóval több Xbox-ot eladtak, mint PS3-at. Azt meg nagyon nem írnám alá, hogy minden tekintetben gyengébb az Xbox hardveresen, arról már nem is beszélve, hogy mivel könnyebb programozni, ezért rengeteg cím sokkal jobban néz ki rajta, mint PS3-on.
    Egyébként arról beszéltünk, hogy mit hibázott el a Sony a konzollal kapcsolatban, márpedig ez tény, ezt a Sony maga is beismerte és ezt nem befolyásolja az sem, hogy az Xbox-ból is ki lehetett volna hozni anno erősebb vasat, mint amit végül sikerült. Azt ígérték, hogy a következő generációnál fokozottan oda fognak figyelni a programozóbarát architektúrára és a PS4 sokkal közelebb fog állni felépítését tekintve egy asztali PC-hez, mint egy klasszikus értelemben vett konzolhoz, mint amilyen a PS3 is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • tomgabor

    senior tag

    válasz knorbi77 #20872 üzenetére

    Csak a box topicból idéztem.
    Xbox: ATI Graphics 10 MB of embedded DRAM, Memory 512 MB of GDDR3 RAM.
    PS: RSX 256MB GDDR3 VRAM, Memory 256MB XDR Main RAM.
    Meg azt tudom hogy eleinte csak max. 1080i-t tudott a box.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20872 üzenetére

    Ne is haragudj, de látszik, hogy gőzöd nincs a konzolok hardveres felépítésének működéséről és csak innen-onnen beollózott dolgokkal, feltevésekkel dobálózol. Komolyan azt gondolod, hogy a PS3 a 256 MB-os videó-műveleti memóriájával sokkal nagyobb dolgokra képes, mint az Xbox 10 MB-ossal? Teljesen más architektúra a kettő, össze nem vethető a memóriaméretek alapján. Teljesen mások a pipeline-ok mindkét rendszerben, a pufferezésről és a multi-thread-es process-ekről már nem is beszélve. Kb. olyan, mintha almát hasonlítanál a körtével.
    A legtöbb benchmark-ban az Xbox sokkal jobban teljesít - már ami a grafikus képességeket illeti, CPU-erőforrásban meg egyértelműen a PS3 az erősebb, csak ugyebár köztudott, hogy a mai cutting-edge játékiparban sokkal nagyobb jelentősége van a grafikus számítási teljesítménynek, mint a CPU által nyújtott teljesítménynek. Ma már a bonyolult számítási műveleteket nem is elsősorban CPU-val, hanem GPU-val számoltatják, akármilyen hihetetlen is - ezért állítanak VGA-kat csatasorba bonyolult algoritmusok számításához.

    Az meg a másik hülyeség, hogy Xbox-ról portolnak PS3-ra. Két külön világ, teljesen más csapat felelős az egyik portért és a másikért, egyébként többnyire PC-ről portolnak mindent.

    Tetszett a Mafia 2? Hát, mint játék, hangulatra nekem is, de a PS3 verziót tűrhető grafikájúnak nevezni minden, csak nem normális dolog. Ott nem csak a 20 FPS alatti sebességgel volt gond, hanem a texturák minőségével, az iszonyatosan alacsony felbontású és elnagyolt modellekkel, illetve a hiányzó effektekkel is. Egy kalap szar, optimalizálatlan bughalmaz, egy félig befejezett port. Az eleve PS3-ra fejlesztett, annak számítási képességeit maximálisan kihasználó, végletekig kiélezett és tökéletesített Uncharted 2-vel egy lapon említeni meg teljesen nonszensz is, kb. mintha egy Doom 2-őt hasonlítanál egy Quake 4-hez.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • mr.dana

    aktív tag

    válasz knorbi77 #20873 üzenetére

    Én nem tudom , a maffia2 nek a demo-ját próbáltam anno és nekem sem tűnt annyira sz@rnak , sőt v 3-4 szer "végigjátszottam"... el is terveztem a beszerzését ,de aztán jöttek a negatív tapasztalatok és elment tőle a kedvem .... pedig engem ,(jó nem azt mondom hogy nagyon ),de egy kicsit megfogott . Vagy én lennék igénytelen . . ? :F

    UI: gondolom a demo meg nem szebb mint a teljes játék ?/ vagy de ?

  • Mazsika

    őstag

    válasz knorbi77 #20924 üzenetére

    remélem az hsz-ed első felét is elmagyarázza mert látom nem nagyon vagy képbe... :DDD

    Dáccsika

  • heihachi

    addikt

    válasz knorbi77 #20926 üzenetére

    Látom nem csak architektúrákban nem vagy otthon :)

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • heihachi

    addikt

    válasz knorbi77 #20943 üzenetére

    Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de nincs csoda TV-d. Fogadja az 1080p jelet, ez mára alapkövetelmény egy normális tévével szemben.

    Tényleg fórumbaráti alapon mondom, hanyagold ezeket az architektúrákat érintő témákat, mert szemmel láthatóan halvány lila gőzöd nincs róla.

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • Djuree

    félisten

    válasz knorbi77 #20945 üzenetére

    "mi játék 1080p-s PS3-on az is 720p-re vált indulás után azonnal."
    persze, és ezen mi olyan meglepő? mivel írtad is hogy hd ready csak, nem full hd :)

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • heihachi

    addikt

    válasz knorbi77 #20945 üzenetére

    Jólvan, "i"-t akartam írni de "p" sikerült. A TV-d 1080i jelet tud fogadni, a PS3 meg tud 1080i jelet küldeni. Ettől még 1366*768-ra fogja a TV-d leskálázni, és ezt fogja megjeleníteni. Továbbra sincs csoda TV-d :DDD

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20975 üzenetére

    Dehogynem! A trophy-kat az adott játékban előírt dolgok teljesítéséért kapod, ez független attól, hogy előtted játszott-e már valaki a játékkal.

    Amit nem tudsz használni egy használtan vásárolt játéknál, az az extra tartalmak letöltését engedélyező kód - mivel ezt nagy eséllyel az első tulaj már felhasználta és ezek egy adott user-hez kötődő kódok - aki először beüti, az töltheti le a tartalmat, másnak már nem engedélyezi. Ezekkel lehet általában kiegészítőket tölteni az adott játékhoz (pl. plusz kocsikat az NFS-ben, extra ruhákat és autókat a Mafia-ban), vagy eleve DLC-ket, mission pack-eket, plusz pályákat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • anulu

    félisten

    válasz knorbi77 #21033 üzenetére

    ezzel előre ásnák meg szerintem a PS4 sírját

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • kelzsoca

    félisten

    válasz knorbi77 #21033 üzenetére

    Ez nem úgy működik ám, hogy hipp-hopp nincs több támogatása egy ilyen eszköznek :)

    https://vertigostore.eu

  • chubii

    senior tag

    válasz knorbi77 #21134 üzenetére

    Köszi szépen ! :R Nem is tudtam,hogy ez így működik . Most úgy érzem magam,mintha a kőkorba estem volna vissza, akkora a felbontásbeli különbség :) Szerencsére csak ideiglenes a megoldás, 1-2 hét és megy vissza az LCD-re...

    [ Szerkesztve ]

    It's gonna be legen - wait for it - dary!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #21148 üzenetére

    Mondjuk a Samsung C650-es LCD-nél azért bőven van jobb, inkább csak egy erős középkategóriának mondanám (azt is csak a Samsung-on belül, mert mondjuk egy Toshiba vagy Sharp, neadj' isten egy jobb Sony mellett eléggé elbújhat), van még fölötte a 6-os sorozatban is. A Pana S20-as plazmával meg nem említeném egy lapon, nem egy súlycsoport a két TV, sem feketeszintben, sem mozgásmegjelenítésben, sem színhűségben, sem natív kontrasztarányban. Jó TV, de nem annyira, mint az S20, amivel pont egy árban vannak, ráadásul a Pana még nagyobb is 2"-lal, amellett, hogy jobb is. Ha meg SD-felhasználás is bekerül a képe (sanszos, mivel a legtöbb adó még digitálisban is csak SD, ugyanakkor még a DVD sem ritka manapság), akkor meg végképp nem ajánlanék LCD-t.

    A LED-LCD-t meg igazából annak tudom ajánlani, akinél a színhűség nem igazán szempont, ellenben sok fölösleges pénze van. Egy minőségi 50"-os fullHD plazma is megáll már 200-250 eFt közötti összegből, egy minőségibbnek nevezhető 50" LED-LCD-t ennek a duplájából (vagy még többszöröséből) kapna az ember, arról nem is beszélve, hogy egy átlag LED-LCD a belépő szintű plazmák szintjét sem üti meg. Nem véletlenül van egyébként egyre több plazmapárti, annak ellenére, hogy plazmát csak 3 gyártó gyárt, LCD-t meg szinte mindenki. Nagy divat most a LED-LCD, de aki kicsit is ért a TV-khez az tuja, hogy az egyik legráfizetésesebb választás ár/érték arányt tekintve. Az olcsóbb fajtát meg leginkább annak merném javasolni, akivel ki akarok szúrni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #21158 üzenetére

    Kb. 5 éve foglalkozok aktívan "lapostévékkel", így szinte az összes jelentősebb szakirodalmat elolvasom (külföldit és magyart is), túrom a fórumokat, rengeteg TV-t megnézek személyesen, kipróbálok bemutatótermekben, audió/videó-expóra járok, követem a CES-t, magam is a második ilyen TV-met koptatom, ezen túlmenően a plazma topicot kb. 3 éve viszem a vállamon. Nem gondolnám, hogy hülyeséget írok, bár Te a PS3/PC témához is nagyon értettél, ha annyira otthon vagy a TV témában is mint abban, akkor már gond nem lehet. :D
    Nem állok le én sem vitatkozni, mert fölösleges lenne, szerintem kicsit több háttérismeretem van a plazma/LCD/LED témakörről, minden szerénység nélkül merem állítani. Szerintem szagolj át kicsit a plazma topicba és kérdezz meg egy-két embert erről a LED-LCD vs. plazma témáról. Ír oda egy-két olyan ember is, akik házimozi magazinoknak írnak rendszeresen és tesztelik mindkét géposztályt. Ha nekem nem hiszel, talán nekik fogsz, bár végülis teljesen lényegtelen.

    Én inkább azon döbbenek meg, hogy az emberek képesek kiadni 300-350 eFt körüli összeget egy nyilvánvalóan gyengébb teljesítményű TV-ért, ami 10"-lal kisebb, 100 eFt-tal drágább és még garanciában is kevesebb, mint fele jár rá.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • babli

    tag

    válasz knorbi77 #21163 üzenetére

    Ez tetszett... ;)

    ✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

  • Gebriel

    veterán

    válasz knorbi77 #21171 üzenetére

    Nem hiszem, hogy idegesedni fognak hanem inkább nevetni. Írtál egy-két mókás dolgot. ;) :)
    Nekem ez tetszett a legjobban.
    ".nem véletlenül a legújabb technológia, nem véletlenül a legdrágább, nem véletlenül gyártják a menőbb cégek egyre szélesebb körben, a plazma és az LCD pedig előbb- utóbb úgyis kikerül a gyártásból, mert elavult, ja és hát persze miért gyárt minden gyártó LCD-t ha a plazma jobb? Szerintem kicsit jobban értenek ahhoz, amit ők fejlesztenek ki..meg minden másban is."

    Egy biztos. Az a fogalom részedről, hogy marketing semmit nem mond a 100%
    Jah és mielőtt nagyon ugrálnál SONY LED tv-m van. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Gebriel

    veterán

    válasz knorbi77 #21173 üzenetére

    Maradjunk a fórum szabályzatánál. Nincs személyeskedés. ;]

    Mit is nem tudok leírni? :DDD ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz knorbi77 #21183 üzenetére

    "Vágom hogy LCD panel-t világítanak meg LED fényforrások..de így hívják.."

    ja, a samsung így hívja. és aztán?

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz knorbi77 #21188 üzenetére

    a technológiát LCD-nek hívják, innentől kezdve zseblámpával is megvilágíthatod azt a nyomorult TV-t, attól az még nem lesz zseblámpa-TV.

Új hozzászólás Aktív témák