Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bedford #15848 üzenetére

    "Egy másik fórumon azt írták hogy a paszta még nem teljesen száradt meg és lehet ezért."

    A pasztának nem is kell megszáradnia, pont az a lényege, hogy képlékeny maradjon és kitöltse a mikronnyi hézagokat a CPU magja és a borda között, ezáltal jobb legyen a hőátadás. Szerintem inkább az van, hogy túl sokat tehettek rá, amivel viszont pont az ellenkező hatást érik el, nevezetesen nem tud annyi hőt diszcippálni a mag, mint amennyit kellene. A ventillátor felpörgése is erre utal, nem véletlen: azt egy hőérzékelő dióda szabályozza, ami valahol a mag alatt található. Ha megnő a hőmérséklet, akkor nagyobb fordulatra vált a ventillátor, ezt a PS3 több lépcsőben képes szabályozni, nálam is lehet hallani, hogy ahogy melegszik be a gép, szépen lépdel följebb a fordulat. Pont azért nem fúj ki neked meleget a gép, mert nem a borda melegszik (nem tud a sok paszta miatt), hanem a mag. Szerintem jobban kitoltak a gépeddel, mintha hozzá sem nyúltak volna. Szerintem túlmisztifikálják kicsit ezt az újrapasztázás dolgot: nekem van olyan PC-m, amit 6 éve pasztáztam, nap mint nap megy sok-sok órát és az égvilágon semmivel nem melegszik jobban, mint mikor felpasztáztam. Néha ki kell fújni a port a bordák közül, aztán szevasz. Én rendszeresen kiporszívózom a PS3-amat a jobb oldalt és a hátul levő szellőzőnyílásokon keresztül, plusz mindig portalanítom a környezetét használat előtt és semmivel sem melegszik jobban a gépem, mint újkorában, a venti sem pörög jobban, pedig 2 éves a gép. Semmi okom újrapasztáztatni és megbontani a gyári címkét, mikor még él a méltányossági garancia lehetősége is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák