Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz markussandor #2205 üzenetére

    Nem a docker önmagában, hanem a helyzet maga: az LXC-t meg akartam tartani unprivileged-nek, ez sikerült is, de pár esetben így mappelnem kellett a felhasználókat a host rendszerről a guest LXC-re, hogy ne kutyulják össze a fájlrendszer jogosultságait, pl. a transmission user ugye ír a host HDD-re fájlokat, de szerintem volt más is, talán az MSSQL témakör, vissza kellene nézni. Az LXC maga parancssor szempontjából visszafogottabb, nincs benne annyi parancs alapból, ez hibakeresésnél lehet érdekes. Apróság, de pl. ha telepítesz mc-t az LXC-be, akkor az 'szétesik'. Ha putty-val akarsz belépni az LXC-be, akkor az kétlépcsős, először host, majd vmi LXC paranccsal bele, közben változtatnod kell a putty karakterkódolását. Szóval ilyenek. Mind apróság önmagában, de pl. a user mapping az nagyon nem evidens.

    @amargo: az egész tteck oldalt linkelted, melyik az a template, amelyik általános dockeres LXC-t készít elő? A tteck-et elkezdtem használni, jó pár dolog valóban egy parancssor és kész, nagyon kényelmes! OK, buta kérdés, ott van a Docker Kubernetes részben :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák