Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Mikeee89 #1686 üzenetére

    Igazából nem túl jók, főleg nem a PR-nél.
    Itt (Su.) általában a jelszint 100, a minőség pedig 90%, de ma az is ugrál 70-90% között és néha szét is esik a kép, bár most ritkábban és csatornánként változó (box-os adatok, de a TV-nél is ugyan így ugrál és esik szét a kép ha gond van).
    Az időjárásnak meg egy normálisan kiépített hálózat esetében nem lenne szabad így befolyásolni az adást, tehát megint a PR a hibás, mint mindig, az a szerencséjük, hogy én nem nagyon nézek TV-t, különben már hozzájuk vágtam volna a box-ot.
    Én utána járnék egy kicsit, illetve megnézném, hogy a kábelmodemnél milyenek a jelszintek, mert ha tényleg rossz ott a jelszint, akkor az nem csak a TV adáson, hanem a netnél a csatornák értékeinél is meglátszik.
    Bár lehet, hogy csak időjárás probléma, de lehet az is, hogy rossz az osztás a TV hálózaton, illetve a TV előtt nincs szűrő, ami szintén számít, mert a szűrő leválasztja a feltöltési sávot a TV-s ágon, bár ez is szűrőtől függ, hogy mit és mennyire szűr.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee987

    tag

    válasz Mikeee89 #1686 üzenetére

    Én megpróbálok Neked normálisan válaszolni, nem pedig azzal a nézettel, hogy minden szar és hozzájuk kell vágni a set-top boxot, mert én vagyok a kemény, billentyűhuszár menőgyerek otthonról. :DDD

    Szóval nekem is Samsung TV-m van CA modullal és az 50%-os jelerősség az sajnos elég kevés (nekem 90 felett van).
    Egyértelműen a jelerősség kevés, tehát a hálózattal és a jelminőségével nincs gond. Ez akkor szokott lenni, ha mondjuk sok felé van elosztva a jel (4-5 TV + net ág), vagy valahol hibás az elosztó (a gagyi kínai osztókat nem bírja a digitális) vagy épp a kábel.
    Általában a sáv teteje az érzékeny, tehát ha megnézed a http://www.pr.hu/doc/Digitalis_frekvenciatablazat.pdf linken a frekvencia táblázatot, akkor a 754 MHz feletti csatornákon lehet nagyobb a gondod. Az, hogy van-e visszirány szűrű vagy nincs semmit nem befolyásol, ugyanis, pont a TV-k szórják meg a hálózatot zavarral, de azok nem a TV-t zavarják hanem épp az internetet.
    Jelentsd be hibára és kimennek végigmérik az ágakat. Ha a vételi pontokat ők építették ki akkor ingyen javítják, viszont ha Te csináltad akkor megvan az ÁSZF szerint, hogy mennyibe kerül a "szabványosítás".
    A jövő évi ÁSZF-et elnézve a 754 MHz felett jövőre már analóg csatornák lesznek itt Újhelyen, tehát a digitálist lejjebb viszik, ha minden igaz 550 MHz körülre, az jóval zavartűrőbb lesz a gyengébb jelre is, de azért ott is van egy határ ahonnan már problémás lehet.

Új hozzászólás Aktív témák