Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1ed

    csendes tag

    válasz Speeedfire #3740 üzenetére

    Az alapkonfigurációban a <? titlva van. A programban pedig csak ilyen van és azért nem működik. Ezt: short_open_tag = Off átírva a php.ini-ben on-ra szerintem működni fog. (Ez egyébként nem jó gyakorlat, nem szokták engedélyezni.) Azt, hogy cseréld le az 5.3-as php-t azért írtam mert elég sok minden változott benne, és előjöhetenk olyan hibaüzenetek amik 5.2 alatt nem (főleg ha mások által írt dolgokat is használsz).

    ''He told me that no one should look for the answer unless they have to because once you see it, everything changes. Your life and the world you live in will never be the same. It's as if you wake up one morning and the sky is falling.''

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #3740 üzenetére

    Sok minden nem működik már abból, amit a "Tanuljuk meg a PHP4 használatát 24 óra alatt" c. könyvben elmondanak, ráadásul sok benne a hiba, ami miatt egyszerűen nem működnek az ott leírt programok, vagy ha igen, akkor helytelenül (persze nem jelenti azt, hogy az egész könyv minden programja hibás, mert van jópár hasznos dolog). A könyv olyan szempontból hasznos, hogy ha nincs korábbról programozói gyakorlatod, akkor elmondja az alapokat is, hogy mi az a tömb, mi az a függvény, stb., ezt elég egyszerűen, konyhanyelven elmondja, arra jó lehet. De ne onnan tanuld meg a PHP alapjait, hanem inkább nézz szét neten, php.net-et olvasgasd, Weblaboron is vannak hasznos cikkek, és még számos más helyen.

    Érdemes inkább alkalmazkodni az aktuális verziókhoz, és azt tanulni, mert ha beleversz a fejedbe olyan dolgokat, amik az aktuális verziókban már nem működnek, akkor sokat szívhatsz vele. Ja, és leginkább ne olyan komolytalan helyeken próbálgasd, mint az atw.hu, ahol képtelenek már lecserélni nem tudom, mióta azt a PHP-verziót, meg még az UTF-8 támogatottság sem létezik... :U

    A PHP-Script.hu-n mindig vannak érdekes elírások vagy helyesírási hibák, pl. nem tudom, mi értelme van annak a mondatnak, hogy "Szép elrendezésű, is szép design-ű mappalistázó." ;]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák