Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Odiepapa #3613 üzenetére

    Cucka, megtenned, hogy gyorsan felvazolod ennek a megoldasat?

    Bizonyára valami olyan megoldásra gondolt, hogy belépésnél eltárolod a kliensgép IP címét és/vagy user agent stringjét ($_SERVER["REMOTE_ADDR"] , $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"]) , amit minden oldallekérésnél ellenőrzöl, hogy stimmel-e. Ha nem stimmel, az az esetek praktikusan 100 százalékában session hijack próbálkozást jelent.

    x gon' give it to ya

  • cucka

    addikt

    válasz Odiepapa #3613 üzenetére

    Viszont egy double hashelest bevetek en is. A jelszoemlekeztetohoz meg kicsit maskeppen/ masmezoben tarolom a dolgokat, hogy vissza tudjam fejteni,
    Ennek semmi értelme. Ha szükséged van a jelszóemlékeztetőre, akkor tárold el sima szövegként a jelszót, ellenkező esetben pedig elég a hash.

    Ujabb biztonsagi kerdes: formbol gondolom keyloggerrel lehet a legegyszerubben kiszedni adatokat
    Gondolom egy átlagos weboldalról van szó. Ez esetben a gonosz hackereket egyáltalán nem a jelszó érdekli. Ha én lennék a gonosz hacker és fel szeretném törni a prohardveres felhasználói fiókodat, akkor nem a jelszavad érdekelne, hanem bármilyen más módszer, amivel el tudom hitetni a rendszerrel, hogy be vagyok lépve a te nevedben. Például ellopom a session-ödet, vagy valamilyen sql injection-t használok, ilyesmi.

    Cucka, megtenned, hogy gyorsan felvazolod ennek a megoldasat?
    Már felvázolták. Amikor bejelentkezik egy felhasználó, akkor eltárolod az adatbázisban az ip címét és a user agent-jét. Minden oldallekérés elején ellenőrzöd, hogy változtak-e ezek az adatok. Ha változtak, az azt jelenti, hogy az illető felhasználónak sikeresen ellopták a session-jét, tehát kilépteted és átirányítod a bejelentkezéshez. Továbbá oda kell figyelni arra, hogy az adatok tárolására szolgáló adatbázis táblát karbantartsd, illetve ez a módszer gondot okozhat azoknál a felhasználóknál, akik valamilyen anonimizáló rendszeren keresztül érik el az oldaladat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák