Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz *Ropi* #10376 üzenetére

    Igazából ezért nem értettem igazán sohasem azokat, akik hobbiból fotóznak. Okés, vannak, akik hobbiból is rohadt jó képeket gyártanak (forceberg, mess, nesa, stb.), csak tényleg ott van, hogy mindent meglőttek már valahogy... Keresi az ember a témát, meglövi, nem egyszer szenvedések árán, válogat, órákon keresztül dolgozik rajta, majd felmegy a flickr-re, fotozz.hu-ra, haladó topikba, és jó esetben lesz belőle egy explored, egy 4,8-as értékelés, vagy örülés a haladó topikban. Majd megy a virtuális raktárba, elfelejtődni.

    Kevés fotós még kevesebb fotója vesz olyan irányt, mint pl. mess fotói, amelyeket felfedezett a getty, vagy a párja blogján "dolgoznak", és emelik ki a gasztroblogot a tömegből.

    Félreértés ne essék, semmi baj nincs ezzel, a hobbik 90 %-a értelmetlen valahol - azaz a legfőbb értelmük az, hogy a hobbistának örömet szerezzen. Kiváncsi lennék, konkrétan mi a jó ebben. És ezt most nem támadásként írom, tényleg, csak érdekel: a témakeresés, meglelés öröme adja a pluszt, az utómunka, ahogy formálódik a kép, vagy az elismerés a végén. Tehát biztos, hogy van valami, ami az örömet okozza ebben, csak én nem tudom, hogy mi. Ez persze minden hobbival így van, kivéve a horgászatot, annak semmi értelme, és az ellenkezőjéről senki nem győz meg. Számomra a Depeche Mode és a horgászat érthetetlenek. Larry maga a megtestesült érthetetlenség.

    Én sem hobbiból fotózok, egész más célja van.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák