Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz M_AND_Ms #98957 üzenetére

    "az esetleges szalaghibák (dropout), nagyon meghallatszottak"

    Jófajta, keveset futott vagy teljesen új kazettára érdemes rögzíteni, aminek a szalagja még teljesen ép végig. A VHS szalag jellemzően ott sérül, ahol a szalagot ki-be fűzi a mechanika, ott kezd leginkább rojtosodni.

    Én erre a célra a TDK E-HG HiFi szalagot szeretem.

    Amúgy nálam a szalaghiba max. úgy jelentkezik, hogy olyankor elmegy teljesen a hang, mivel kvázi digitális a rögzítés (vagy van jel, vagy nincs). Nem olyan, mint a hagyományos magnókazettánál, hogy ha rossz a szalag, akkor az hangban jelentkezett úgy, hogy szól a zene tovább, de mindenféle hanghibával, vagy ha zajos volt a szalag alapból, akkor az is hallatszott. VHS-en ugye nincs egyáltalán szalag zaj, amennyiben a bemeneti forrás zajmentes volt.

    Igen, jellemzően én is főleg dupla albumokat rögzítettem, amiket úgy is egyben hallgatok meg és akkor szoktam hallgatni VHS-ről, ha nincs lehetőségem 15-20 percenként fordítgatni a lemezt vagy épp kímélni akarom a lemezt, vagy pedig a lemezjátszótól eltérő helyen akarom hallgatni bárhol a lakásban, akár fejhallgatóval.

    Milyen a Pana magnód? Ha esetleg eladó lesz, jelezd! :) Be akarok még tárazni egy Panát tartaléknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák