Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Badb0y #186 üzenetére

    4.

    Már leírtam többször itt is ebay topikban is. Ha EU-ból rendelsz akkor nem lesz semmi plusz költséged, mert az EU-s törvények értelmében a magán vásárláskor a vásárlás helyén megtéritetted az áfát és így további költség nem terhel.

    EU-n kívüli vásárlás esetében sok termékre vám nincs (pl.: számítástechnikai eszközök alkatrészek, szórakoztató elektronica ...) de lehet van oylan amire van, olvasd el az ide vonatkozó vámjogszabályokat az általad kinézett termékkategoriával kapcsolatban, de áfa befizetési kötelezettséged van.
    Ezt a témát már kiveséztük ebay topikban, hogy hogy van esélyed elkerülni az áfafizetést EU-n kivüli országból ezért olvasd végig azt, de hivatalosan kell/kéne áfát fizetned.

    8.

    Forint vagy deviza alapú kártya nem érdekes. Az elszámolás módja számit. Ha Mastercardot csináltatsz annak EUR ban történik az elszámolása még ha forint alapú akkor is, a VISA-é pedig USD-ben történik mégha forint alapú akkor is.

    Tehát az a jobb amilyen alapon többször vásárolsz így elkerülendő a többszöri konverzációt. (ezen már vitatkoztam emberekkel mert volt aki szerint egy árfolyamon váltják és kész, de én még mindig állítom, hogy nem így van legalábbis az én bankomnál az ERSTE-nel) ott többször is megerősitették, hogyha nem USD be vásárolok akkor kétszer konverzálják a zsetonom, mivel forint alapú a kártyám. Így mikor vásároltam mondjuk fonban először leváltják USD be és utána átváltják azt forintra. :DDD

    You can't teach new tricks to an old GOD!

Új hozzászólás Aktív témák