Új hozzászólás Aktív témák

  • Bash

    őstag

    válasz tula #76 üzenetére

    Úgy érzem erre válaszolnom kell, valós személy vagyok valós tapasztalatokkal.
    2002. november 13. óta van PayPal account-om (US Premier, Verified), ez 2 év, 7 hónap, 12 napot jelent. Ebben az időszakban egyszer kb. másfél hónapig voltam letiltva, mégpedig azért, mert néhányszor Magyarországról jelentkeztem be. Bejelentkezni is csak úgy engedett, ha megerősítettem néhány korábban megadott személyes adatomat, és minden alkalommal figyelmeztetett, hogy éppen magyar IP-ről jelentkezek be. Egy hét után korlátozták le a számlámat. Amint visszajöttem, elfaxoltam nekik nevemre szóló közüzemi számlát, bankszámlakivonatot, és másnap fel is oldották a korlátozást. A korlátozás annyiból állt, hogy nem küldhettem pénzt sehová, fogadni viszont továbbra is fogadhattam.
    Rendszeresen tartok pénzt a számlámon, sőt igényeltem debit kártyát és társkártyát is édesanyám részére. Minden vásárlásom összegéből - ahol nem kérnek PIN-kódot - 1,5%-ot írnak jóvá azonnal az egyenlegemre. Eddig minden egyes $1000 feletti tranzakciómnál felhívtak az adatoknál megadott telefonszámon, hogy jóváhagyom-e.
    Rendszeresen vásárlok eBay-en, ritkábban eladni is szoktam. Soha egyetlen tranzakciónál nem volt semmiféle gondom, mindent időben megkaptak ill. megkaptam.

    Tipikus magyar hozzáállás, meneküljünk! Ráadásul ha figyelembe vesszük, hogy jelenleg Mo-n mire használható a PayPal számla, akkor meg végképp nincs ok az aggodalomra. Ugyanis jelenlegi állás szerint pénzt nem raktározhatsz, nem fogadhatsz, bankszámlát nem kapcsolhatsz hozzá. Sebaj, meneküljünk!
    Továbbá személyes véleményem az, hogy egy jó ideig nem is lesznek feloldva Magyarországon ezek a korlátozások. Szerintem ahhoz hatalmasat kellene változnia az egész bankrendszernek. Amíg manuálisan nem képesek normálisan elintézni egy egyszerű bankátutalást a tengerentúlra, addig ne várják azt, hogy elektronikus úton, automatikusan menni fognak a dolgok. Tudnék mesélni néhány sztorit, hogy mennyire tájékozatlanok egyes banki alkalmazottak, kollégát hívnak, és együtt is határozottan állítják a baromságot (bocsánat), nem beszélve a 15-30 napos zárolásokról. Nem egy bankról beszélek, nem egy bankfiókról, sajnos ez általánosan jellemző. :( A PayPal pedig megválogatja, hogy kivel áll szóba.

    http://bashtravel.com/

Új hozzászólás Aktív témák