Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz fokukac #570 üzenetére

    -A deviza helyett valuta árfolyam probléma szerintem jelenleg minden magyar? paypal fizetést érint banktól függetlenül. Azelőtt nekem meg másnak is automatikusan deviza eladási árfolyamon lehetett vásárolni. (gondolom itt még a kártyatársaság végezte a konverziót, hiszen a paypal nem is ismerte a forintot mint fizetőeszközt, bármikor vásároltam az SMS értesítőben is mindíg olyan infó érkezett hogy ''vásárlás XXGBP/EURO'')
    (Októberben történt egy változás, azóta a paypallal is lehet pénzt fogadni, a fogadott pénzt pedig forintban át lehet utalni egy magyar bankszámlára, és a paypal már ismeri a forintot mint fizetőeszközt.)

    ----------------------------
    -Az árfolyamkülönbség a Raiffeisen esetben nem valószínű hiszen forintban vásárlunk a fentiek miatt. Pont ez a gond hogy jelenleg a paypal fizetés így néz ki:

    -Paypal eladó kér 80 fontot -> Paypal fizetés -> Paypal konvertál forintra (valuta eladási árfolyam közeli szinten) -> Vásárlás forintban a bankkártyáddal

    Pont emiatt nálam az MKB és a Paypal forint terhelések elszámolása forintra megegyezik.
    Visszatérve az elszámolási árfolyamra munkatársam most mondta hogy neki volt ilyen hogy árfolyam erősödést fogott ki amikor a paypal a próba terhelést majd visszautalást végezte, így több jött vissza mint amit a paypal levont.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák