Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • savior

    őstag

    válasz m.lala #16698 üzenetére

    65-70es szintre végére érsz a küldetéseknek.
    11k dps az elég jó, de gondolom érzed is, hogy könnyen haladsz.
    Mapozás az endgame, de mellette lehet csinálni a kihívásokat (zana, szindikátus, labirintus, stb).
    Gondolom minden felesleges cuccot teszel a ládádba, azért nincs hely.
    Lootfilter megkönnyíti a cuccgyűjtögetést: [link]

    https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #16841 üzenetére

    - chaos orb: minden cuccnak legalább ilvl60-asnak kell lennie, különben csak chance orbot kapsz. Illetve legalább egy ilvl60-74 közötti kell legyen, mert ha mind ilvl75 vagy magasabb, akkor meg regal orbot. (ha még csak max. T5 mapokon jársz, akkor ez nem fenyeget.)

    - vissza tudsz menni, csak kell hozzá egy újabb olyan map. Attól, hogy egyszer megcsináltad csak az atlasz komplettálása változik, nem lesz automatikusan bármikor elérhető.

    - A portálok kb. 10-15 percig még élnek akkor is, ha kiléptél a mapról, ennek semmi köze ahhoz, hogy végeztél-e vele vagy sem. Ha nyitsz egy másik mapot, akkor arra nyit hat új portált.

    - enchant: "na most menjek be 200 szor?" yep. vagy vegyél a traden ilyen enchanttal. ez teljesen rng.

    - div card: A legegyszerűbb ha Navalit felveszed a HO-ba, nála bármikor be tudod cserélni a komplett szetteket.

    - effekt: a challenge-ek teljesítése után is kapsz valamit, de egyébként mindegyik fizetős, ebből él a játék.

    - mit farmoljak: szerintem a bányát. Egyrészt egyes fossiloknak elég jó áruk van, másrészt a direkt drop is elég szép tud lenni, érzésre gazdagabb, mint egy hasonló szintű mapon. Másik opció a scarab farmolás, de ehhez tudatosan kell terelgetni a szindikátus tagokat, hogy a leghasznosabbak legyenek lehetőleg az Intervention alatt (Tora, Haku, Cameria, It That Fled és Gravicius)

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • forguet

    senior tag

    válasz m.lala #16841 üzenetére

    1. Teljes szett:
    Pancel sapi csimma kesztyu 2h fegyo (vagy 2 egykezes vagy fegyo pajzs kombo) ov amu 2 gyuru.
    Lv60+ minden targy : chaos. Lv 75+ minden targy: regal. Ha minden item unid, akkor 2 a megfelelo currencybol.
    En folyamatosan tartok egy stash tabet erre, parszaz c osszejon belole eleg hamar
    2. Ezt nem teljesen ertem, vissza tudsz menni a mar elvegzett mapre ha nyitsz egy ujat (persze kell hozza a map item)
    3. Annyiszor mesz amennyiszer nem adja be az ahitott enchantet...ez ez.
    4. Tasuni act 4/8 vagy navali a hideoutodban bevaltja
    5. Microtransaction...loves cucc. Vagy season rewardbol is tud lenni ha elvegzel challengeket...minden ligaban ujabb jutalmak vannak
    6. Hat sztem mindenkinek mas a taktikaja. En pl szoktam tartani egy 2c lapot amit irtam is, de rengeteg lovet lehet kiszedni a fossilokbol is ha delveben keresgelsz a sotetben. Nekem a penzem nagy resze cuccok eladasabol van...adtam el 5exert is uniq jewelt de rare-ekbol is konnyen osszejon par exa.

    Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

  • gdevil

    aktív tag

    válasz m.lala #17145 üzenetére

    Szerintem is wb lehet, gondolom van hozzá linkelve egy faster attacks, meg mondjuk + attack speed van kb.mindenhol neki még....

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #17145 üzenetére

    a wb az, csak a fullra szintezett (plusz alkalmasint corrupt) WB+FA és a passzívok már ilyen sebességet adnak.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #20400 üzenetére

    1.Több ezres armorok juggernauttal könnyen, több ezres eva-k meg a fa jobb oldalän levö node-okkal könnyen.Persze mindkettönek a legjobb ätmeneti buff a flaska.
    2.Igen 1 totem annyit tud.
    3.(lehet hogy neger a csoka es azert feketek a golyoi?! xD) am meg mtx, lehet venni shopban különbözö skineket mindenre.
    4.incubatorra jobb gomb, majd rärakod az egyik cuccodra, mindegy hogy mire.Onnantol kezdve szämolja az incubator hogy häny mobot ölsz le, ha megvan a mennyiseg ami az incubatoron van feltüntetve, akkor fog valami esni belöle.
    5.quality a gemeken ältaläban kis plusszt ad a gem-nek, nem mindig persze, van mikor area effect-et (aura gemeknel).21es gem meg ugy elehet ha egy 20as ränyomsz egy vaal orbot.ilyenkor imädkozol hogy 21es legyen belöle. :D
    6.total random-ok a trialok.az könnyites, ha az ember vesz a traden egy olyan prophecy-t, amit ha beraksz akkor a következö mapon amire bemesz, akkor aktivälodik es lesz ott egy trial.persze tök random hogy milyen trial.a legkönnyebb mod arra hogy meglegyenek a trialok, hogy felmesz a global 820-as chat-re.ott szoktäk az emberek megosztani a sajät trialjukat.megnezed neked melyik hiänyzik es aztän figyeled a chatet hogy ki oszta eppen azt meg.
    7.Azt csinäld amit eddig.Folyamat fussad a mapokat, told a bänyät.Ne csak szöszölj a ho-ban, vagy a tradet böngeszd, az csak akkor eri meg ha ertesz a dolgokhoz.pl. nekem minden ligäban abbol van egy csomo penzem hogy figyelem a traden az olyan dolgokat, amik ertekesek lehetnek.neha az emberek nem tudjäk hogy mit adnak el, hogy mennyit is er valojäban az a dolog amit mondjuk ö 10c-ert ad el.Na en az ilyeneket szoktam vadäszni ha eppen van idöm de ehhez nagyon tudni kell hogy eppen mi az ami erös az aktuälis ligäban, mivel jätszanak sokan, stb...Ehhez rohadt sok orät kell beleölnöd a jätekba.Szoval marad az hogy folyamat farmolgatsz es közben tanulod a dolgokat a jatekrol.Senkinek nem megy ez gyorsabban.Nekem idäig 13ex esett, pedig nem is jätszok sokat.Ebben a ligäban az ember nagyon meg tud gazdagoni ha sokat jätszik.A kulcsszo a "jätszik"Menjel es toljad, elöbb utobb neked is esni fognak a jo cumok.
    8.Craftoläs:ez is olyan mint amit a 7es kerdesednel emlitettem, itt is tanulni kell a dolgot, nem megy mäshogy.Elegge hosszu lenne leirni, igy inkäbb olvasdd el az össszefoglalot a topic elejen ha meg nem tetted meg, szerintem abban is van kezdetleges leiräs a craftoläsrol.A nem kezdetleges dolgokrol meg inkabb szoban diskuräljunk valamikor discordon, mert annyit tuti nem fogok leirni ide. :D

    Plazmacucci: nem ertem a fegyvered.cyclone-t tolsz, erre mesz egy olyan fegyoval ami egy projectile-os karinak jo max.nezz fel trade-re, 300pdps foilokat lehet mär venni 30-40c-ert.azokkal tuti megugrik a dps-ed nem is kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #25805 üzenetére

    Szakmai jótanács. Felejtsd el. :D Kedvedért, még a PoB linket is kikerestem hozzá, és nem ajánlom. Tetszetős a videón, érdekes elképzelés, de PoB azért megmutatta a hiányosságokat egyből. 1,2 millió sDPS egy kb kimaxolt cyclone buildnél, nálam az édeskevés. Ennél még a non-crit verziós gladiatorom is sokkal többet hoz. Persze nem minden a PoB DPS, de akkor is. Alacsony az AoE, mapozásnál mindenképp kell hozzá a Pulverise és az Inc AoE is, amik ugye még tovább csökkentik a DPS-t, és még olyan nagyon olcsónak sem nevezném. A védelme meg nem tudom igy papiron mitől jó. 35% attack dodge? Kb. 1 exát öltem bele a Gladiatoromba és elmentem vele gond nélkül red mapokig és Lvl91-ig mindössze 10 halállal. Amiből nagyjából 6 ActI-ben volt, mert nem dobott pajzsot én meg voltam olyan ütődött, hogy nem vettem az NPC-től. :U Szóval még mindig jobban jársz a gladiatorral, de te döntésed. :D

    crazygamer: Akkor viszont fogalmam sincs mi lehet a baja. Keveset játszottam, még nekem sincs Vaal Moltenem, de ha a wifim is úgy akarja, ma veszek egyet és utána jelzek, hogy működik-e vagy nem.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #25992 üzenetére

    Még a kérdések előtt had jegyezzem meg, hogy a 95% evade jól hangzik, de azt ugye tudod, hogy csak egy becsült érték, ami azt jelenit, hogy sárga monsterek ill. bossok ellen ez kevesebb. Pláne, ha még van egy Puncture (vagymi) képessége is.

    1. színeket változtatni a craft brenchen is tudsz, van pár opció, pl. legalább 1 az adott színből, legalább 2 az adott színből, és ha jól emlékszem a maximum a legalább 3 az adott színből. Azt hozzá kell tenni, hogy a legalább azt jelenti, hogy annyi biztos lesz, de lehet több is. Valahol a neten van egy kalkulátor (talán Vorici kalkulátor a neve) ami ki kalkulálja, hogy milyen páncélra átlagosan mennyi chrome-t kell elhasználni melyik opcióval a craft brenchen, hogy a kívánt színek jöjjenek ki. (Persze ez is csak egy becslés)

    2. Vaal orb nagyon sok mindenhez kell, és nagyon sok mindenhez jó :) Igen, 21-es gemet egy level 20-as gem vaal orbozásával nyerhetsz. T10+ mapoknál pedig vaal-lal kell corruptálnod, hogy beadják az Atlas bónuszt, mikor teljesíted. De ha jewel-ekre használod el, akkor még az is lehet, hogy rárak egy keresett implicit mod-t és utána az amúgy 1 chaost érő jewelt többszöröséért megveszik.

    3. Én sajna nem tudok szájbarágós videót, sőt, nagyjából semmilyet :) De vannak olyan craftok, amiket egyszerre rárakhatsz és ugyanazt adják (részben) pl. van egy craft, ami ad life-t, legyen az 50. Majd rá tudsz tenni egy olyat, ami ad resistet ÉS life-t is, nyilván kevesebbet, mondjuk 20 life-t. Akkor az itemen 70 life fog megjelenni, de hiába fogsz keresni a brenchen 70-es life craftot, nem találsz. (A számok természetesen csak kitaláltak, a példa kedvéért). Ha egy itemet úgy nézel, hogy közben nyomod az ALT-ot, akkor megmutatja (ha be van állítva az option-ben) milyen craftok vannak rajta, és láthatod mikből tevődik össze.

    4. Igen, a mapozás néha nekem is fejtörést okoz :) De alapvetően úgy van, hogy egy mapon olyan map eshet, ami ugyanakkora, vagy alacsonyabb tier-ű, mint amin éppen futsz. De csak olyan esik, amit teljesítettél, vagy összeköttetésben van a jelenlegi mappal (mióta változott az Atlasz, ez utóbbiban nem vagyok biztos, lehet nem kell összeköttetésben lennie, hanem az adott területről dob).
    Elvileg egy map olyan tier-en fog kiesni, amilyen éppen az Atlason. Ha raktál be watchstone-okat, akkor a megnövelt tier-rel fog kiesni, de már láttam kivételt, de alapvetően ez az elv.
    Amíg nem ölöd meg Sirust, addig mutatja a küldetés, hogy hány watchstone-nak kell bent lennie, hogy lespawnoljon a conqueror, és haladjon a küldetés tovább. Az Atlason pedig láthatod a bal oldali oszlopban, hogy hány watchstone kell, hogy egy adott conqueror lespawnoljon az adott területre. Ha egy területet már megölted a conqueror-t, és még egyszer oda spawnol, akkor nem fog dobni watchstone-t. Valamint Sirus legyőzése után már nem garantált ezek dobása egyébként sem.

    5. Szintén nem tudok leírást, csak olyan tanácsot adni, hogy jellemzően a build leírásokat frissítik (jobb esetben) a cluster jewelekkel. Azt tarthatod szem előtt, hogy ami fontos statok neked, olyan cluster jewelt keress. És kísérletezz. Ha egy ilyen jewelen elköltesz X pontot, akkor is 1 pontért tudod kivenni a jewelt és az összes elköltött pontodat visszakapod.

    6. Niko-tól Sulphite-t legbiztosabban a daily-kkel lehet szerezni, illetve a Sulphite scarabbokkal. Minél magasabb a map tier-je, annál több sulphite-t ad egy node, én igyekeztem mindig a legmagasabb mapokra elhasználni (fehér daily-t a T5-n futni, sárgát a T10-en, pirosnál meg T15 v. T16) Ja igen, a sulphite scarab, nem csak Nikot teszi a mapra, hanem még meg is növeli a sulphite mennyiéget, a legkisebb azt hiszem 20%-kal.

    7. Zana igen, mapokat tud adni, a játék elején én szeretem használni, mert így a legkönnyebb új mapokat beszerezni, de meg kell jegyezni, hogy elég magas áron dobálja őket :) Ezen kívül vannak mapok, mapok, amiket csak itt tudsz beszerezni, illetve beajánlani a daily-jében, ettől függetlenül én nem nagyon szoktam futni már mikor magasabb mapokra jutok (pedig kellene :) ) Jun-nál (és az egész Syndicate bagázsnál) új recepteket lehet szerezni, hogy miket, azok rajta vannak craft brenchen, kivéve néhányat, amit a Mastermind-től lehet beszerezni. Einhar-nál szintén receptek vannak, illetve rendszeresen szokott lenni olyan challenge, hogy egy beast boss-t ölj le, azt is nála lehet elintézni, ha már egyszer sikerült levadászni. Legfontosabb és a játék elején mindenképpen a leghasznosabb tulajdonsága, hogy nála lehet az italokra craftolni dolgokat (curse immunity, freeze immunity) így elég csak 1 neked tetsző tulajdonságot az italra pörgetni, a másikat fixen rá tudod vele rakni. Alva, a templomon némileg tuningoltak, tényleg jobb lett, mint volt, de még mindig a sacrifce chamber a legjobb szoba (level 3-on) ezekből meg is lehet gazdagodni, de azért vannak más hasznos szobák is, pl. a map szoba, úgy néztem, hogy most már normálisabb tier-ű mapokat dob, amik jobban passzolnak a jelenlegi progress-edbe. Nikonál meg a szokásos, a recepteken kívül lehet szerezni jó dolgokat, fossil, egy-két ritkább cucc, ha nagyon lent vagy.
    Talán nem hagytam ki senkit, a többiek nem igazi "mesterek" ezért nem ejtettem róluk szót.

    8. 0-s gemet, ahhoz hogy felqualityzd, ahhoz 20 db abból a nem-jut-most-eszembe-a-neve cuccból, sokkal egyszerűbb, ha felhúzod level 20-ra, majd beváltod egy level 1-es, de 20%-os gemre. Ha már red mapokon jársz, elég gyorsan fel lehet húzni újra valami normális szintre.

    Talán minden kérdésedre tudtam válaszolni, ha nem is legrészletesebben. Ha van még kérdés, akkor azokra is nagyon szívesen válaszol valaki :P (beleértve engem is :) )

    persil: Most nézem, hogy a 3-as pontot részben neked szántam :)

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • sirdond

    őstag

    válasz m.lala #25992 üzenetére

    néhány kiegészítés, ha nem haragszik meg TB:

    1, ugye a socket-ek színe alapvetően attól függ, hogy a base milyen típusú (str vagy dex vagy int, vagy ezek kombinációja lehet, valamint létezik 2 kivétel, az egyik a Sacrificial Garb, a másik amikor minden socket fehér/nem számít a socket szín). Ezt abból tudod eldönteni, hogy milyen requirement kell hozzá, illetve, hogy mit ad (armour, evasion, energy shield és a kombók). str armor súlyozottan piros socket-eket ad, dex armor zöldet, int armor kéket. str+dex armor piros és zöld, de ha valamelyik requirement nagyobb, akkor az nagyobb súllyal számít. Ez az alap, ebből jön az offcolor kifejezés, amikor ettől eltérő eredményt szeretnél. 1-2 offcolor még gyakori, 3 már ritkább, 4 még inkább és így tovább...
    6L armor offcolor-ra nem sok lehetőség van, mindegyik RNG leginkább, vagy kézzel nyomod a chrome-okat, vagy bench-en. Egy megoldás az is, hogy összehozol 4offcolor-t, az még viszonylag könnyű és olcsó, majd Vorici Betrayal Research Level 3 BlessRNG, hogy azt adja be és annyit fehérre, ami kellett.

    2. Lehet még csinálni Incursion Temple gem corrupt szobában is.
    Valamint 21 gem eshet még: Bestiary recept, Metamorph reward, Delirium reward, Legion reward, Div card, Delve node, így hirtelen ezek ugranak be.

    3. Én se tudok magyar videóról, de ha konkrét kérdés van írd meg és megpróbálunk segíteni.
    (Zizaran-nak van egy elég friss beginner's guide videója angolul én azt ajánlanám egyébként)

    4. Alch and go :)
    T1-T16
    Szerintem kezdőként nem érdemes mással foglalkozni, T15-16 mapokat chiselesd, nyomj rá egy alchot és kész.
    Ha van rajta szar a mod, amit nem tudsz csinálni (pl reflect, no regen, stb...), akkor scour és alch újra. Később, ha már jobban mennek a dolgok, akkor dobálj rá scarab-ot, delirium orb-ot. Vaal-ozás szerintem ne legyen cél, egyébként azt is inkább csak T15-16 mapokon éri meg, vagy, ha kell a completion.
    Harbinger orbokat csak T15 mapon éri meg szinte elhasználni, mert abból lehet T15 Beachhead

    5. Cluster jewel még új dolog, nem tudom, hogy lenne átfogó guide, illetve nem is látom értelmét, mert szerintem a fele ki lesz nyírva liga végén, tekintve, hogy elég OP build-ek születtek. Azt, hogy mit érdemes használnod, azt az általad követett build-ben kell megnézned, megkérdezned.
    Vagy,ha mondasz konkrét build-et, akkor megpróbálunk mi segíteni, hogy mit lenne célszerű beépíteni.

    6.Delve egy teljesen más tészta. Delve-re külön build-ek léteznek, amiknél az a cél, hogy minél mélyebbre juss, ezzel kár foglalkozni beginner-ként szerintem, amúgy is egy komplex téma. Átlag build-eknek a reális az a maximum 500-600-700 depth, buildtől függően. Ha jobban rámegy az ember, akkor több is lehet persze.
    Arra figyelj, hogy Niko-nál (map mission, vagy scarab), a lehető legmagasabb tier-en használd. Azaz fehér mapokon T5, sárga mapkon T10, piros mapokon T16 és legyen minél nagyobb az Item quantity a mapon, mert így kapd a legtöbb szulfitot majd. Scarabot pedig csak T16 mapon éri meg használni.

    7. skip

    8. nem éri meg,egyáltalán nem. maximum talán SSF-ben.

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #25992 üzenetére

    1) színezés: a bányában ahogy mégy lefelé lesz olyan craft bench opció, amivel három slot színét megadhatod. A crafting benchet ha megnyitod, akkor a még nem aktivált lehetőségeknél mutatja, hogy milyen bánya részt kell keressél. Ezek "legalább" opciók: annyi olyan színű biztosan lesz a cuccon, de a többi szín véletlenszerű.

    az rng színeket egyébként a cucc használatához szükséges tulajdonságok befolyásolják. Egy csak INT követelményű cuccon viszonylag könnyű hat kéket rollolni, egy STR-DEX igényűn pirosat és zöldet, és így tovább.

    2) lvl20/Q20 gemere rádobsz egy vaal orbot és ha szerencséd van, akkor lesz belőle lvl21 gem. Vagy Q21. Vagy nem csinál vele semmit, csak corrupted lesz. Vagy lesz belőle lvl19 corrupted.

    3)
    - a craftolásnál az alap a bench, de vannak más opciók is. A benchen nincs mit magyarázni. A pályákon, mapokon találsz kis kalapáccsal jelzett craft opciókat, amikre ha rákattintasz, akkor onnan kezdve craftolható lesz az asztalnál. Ami inaktív, annál mutatja, hogy hol tudod feloldani.
    - Jun küldetéseiben esnek veiled cuccok, az azokon talált opciók is craftolhatókká válnak az asztalon. Ezeknek általában több szintje van, egy csík jelzi az opció alatt, hogy meddig jutottál a következő szint aktiválásában.
    - az egyéb lehetőségekből a leggyakoribb a fossil craft, amihez a bányában találsz fossilokat és resonatorokat, amibe a craft előtt a fossilokat bele kell tenni. Ezzel lehet kizárásos craftolást csinálni, vagyis azt befolyásolni, hogy mi NE kerülhessen a cuccra.
    - bizonyos modok csak bizonyos alap cuccokra craftolhatók, ilyeneket shaper, elder és a négy elderslayer dobhat
    - a craftolási opciók tárháza itt csekkolható, nem mondom, hogy egyszerű.

    4) csak olyan map eshet mapon, amit vagy már futottál, vagy összeköttetésben van azzal, amit éppen futsz. Annak, hogy az éppen futottnál magasabb szintű map essen van egy minimális esélye, ezt az esélyt növeled a mapok "teljesítésével", vagyis ha a megfelelő feltételekkel futod legalább egyszer. (Fehér map: magic, sárga map: rare, piros map: rare+corrupted). Az atlasz közepén lévő számláló mutatja, hogy hányat teljesítettél így, minden teljesített map 1%-kal növeli a magasabb szintű dropot. A chiselek, orbok nem befolyásolják, hogy esik-e magasabb szintű, pontosabban csak annyiban, hogy ha nagyobb lesz a drop mennyisége, akkor abban nagyobb lesz az esély rá.

    5) A cluster jewel működése pont ez, azt pedig már biztosan tudod, hogy ebben a játékban nincs kaszthoz kötött "jó cucc". Buildhez kötött van, de ahhoz meg a buildet kell ismerni. Ezért tanácsolom mindenkinek, hogy addig, amíg a játék belső lehetőségeivel valaki nincs tisztában, addig kész buildet kövessen, mert annál könnyebb tanácsot adni.

    6) Niko minden nap ad egy küldetést (ha legalább egyszer bejelentkezel aznap a játékba, akár további játék nélkül is). Ez az atlasz jobb oldalán látható, az is, hogy milyen mapon tudod teljesíteni (fehér, sárga, piros). A napi küldetés szintje függ attól, milyen szintű mapokat csináltál utoljára. Fehéren kevesebb, piroson sok szulfit esik, a mennyiségre hatnak a map mennyiségi bónuszai (quality, fragment, stb.) A több ezres mélységekkel ne foglalkozz, a legtöbben kb. 200-as szintig jutnak le, alatta már kifejezetten csak a bányára koncentráló karik vannak

    7)
    - Alvának csak nála feloldható craft opciói, plusz van két pénz generáló helye, ahol kis szerencsével jól eladható cuccok potyoghatnak.
    - Einharnál van pár olyan beast, amely a high end craftoláshoz nélkülözhetetlen. A Craicic Chimeral pl. nem túl ritka, a "befogása" semmi extrát nem igényel és most 70c-t adnak érte. Plusz van pár egyedi, csak beastekből aktiválható craft opció is.
    - Jun kvázi kötelező, részben a veiled cuccokon található craftok feloldása miatt, részben mert a syndicate bossok kínálnak olyan opciókat az egyes HQ harcok után, amik máshogy nem elérhetők. Extra quality a fegyverre, páncélra, több fehér slot craftolása corruptálás nélkül, stb.
    - Nikot és Zanat már tudod.

    8) Ha a felqualitizáson azt érted, hogy rádobálsz húsz GCP-t, hogy Q0-ból Q20 legyen, az továbbra sem éri meg. Az alternatív fegyver slotban kell felhúzni szépen lvl20-ig, akkor egy GCP-vel csináálsz belőle egy lvl1/Q20 gemet.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #25992 üzenetére

    craftoláshoz egy kis leírás, akár eladásra, akár magadnak csinálnád:

    Csinálhatod fossil-lal, vagy currency-kből. Bármelyiket is válaszd, mindenképpen sok idő, és alapanyag kell hozzá, leginkább attól függően, hogy mennyire vagy aznap RNG kegyeltje.

    1. Fossil craft:
    Ahogy írták előttem is, a fossil egy fajta irányított craft, mindegyik fossil valamilyen modokat nagyobb eséllyel rollol, és valamit / valamiket pedig teljesen kizár. Ez a kizárás erősebb, mint a rollolás, az az, ha egyszerre használsz egy Corroded (more poison / bleeding, no elemental) meg egy Prismatic fossilt (no poison / bleeding, more elemental), akkor sem poison, sem bleeding, sem elmental roll nem lesz az adott cuccon. Viszont a maradék (life, physical, stb) nagyobb eséllyel. Mint említettem ez is RNG sok fossil kell és hozzá szintén sok resonator.

    2. Currency craft (alapok):
    Kiválasztod a base-t, ha magadnak csinálod, akkor ami tetszik, ha eladásra, akkor vannak preferált base cuccok, jellemzően ilvl 83 és afelett.
    Fehérré teszed, majd egy Orb of Transmutation-nel magic-ké teszed és utána spammeled rá az Orb of Alteration-t, amíg a kíván mod(ok) nem jön(nek) ki. Ha ez megvan, akkor egy Orb of Regal-lal sárgává teszed és reménykedsz, hogy jót adjon be, ha ez is megvan, mész a craft brenchez és valamit raksz rá, ami hasznos. Ha bármelyik orb-nál olyan mod jön ki, ami nem tetszik, akkor egy Orb of Scouring-gal ismét fehérré teszed és kezded előről. Leírva nagyon egyszerű, de sok türelem kellhet hozzá, lévén a modok nagy száma miatt. Attól, hogy magas az ilvl-je egy itemnek, még nem garancia, hogy jobb roll kerül rá. Röviden fogalmazva: Alacsony ilvl-ű item-re nem kerülhet jó roll, viszont magas ilvl-ű itemre kerülhet béna roll :)
    És ahogy már írták előttem, vannak roll-ok, amik csak bizonyos influenced itemeken lehetnek.

    3. currency craft (alternatíva):
    Ezt kizárólag a teljesség igénye miatt írom le, amúgy nem nagyon ajánlom. Egy tetszőleges sárga itemen spameled a chaos-t, amíg nem jön ki egy neked tetsző variáció. Esetleg Orb of scouring + Orb of Alchemy, ugyanezt tudja.

    4. Conqueror orbok:
    Ezzel sajna én sem vagyok nagyon tisztában, de van egy influenced item, arról le tudok lopni az influenced roll-t egy Awakener's Orb-bal és utána rányomsz egy conqureror-nak az exalted orbját, akkor még egy, rá jellemző roll kerül rá. És így lehet csinálni elég durva itemeket. De ehhez sok currency kell, de ez gondolom nem lep meg :D

    Bármelyiket is válaszd, sok fossil / currency kell hozzá. Fossilnál azt mondanám, hogy ha a neked kellő fossilokból van 10-15 db (külön-külön) akkor már elkezdhetsz próbálkozni, de orb of alterationből könnyen lehet, hogy 500+-t használsz el, mire jó lesz. Fossilt találhatsz bányába, vagy vehetsz trade-n. Előbbihez sok játék kell, utóbbihoz sok currency, amihez sok játék kell. És sok alatt azt értem SOK :) (persze szerencsével ezek mind kiválthatók, de az ugye más kérdés)
    Az elején érdemes próbálkozni, hogy minél előbb eljuss oda, hogy stabilan tudj farmolni T13+-os mapokat. Itt már eshetnek olyan magas influenced itemek, amiket érdemes lehet akár saját akár eladás céljára craftolni. Addig pedig "beáldozhatsz" egy ligát, hogy gyakorolj. Liga végén, mikor már amúgy se nagyon játszik senki, egy-két dolgot kitalálsz, hogy milyen itemet akarsz craftolni és megcsinálod.

    szerk: dehogy haragszom Sirdond, de ha biztosra akarsz menni, akkor kiengesztelhetsz majd egy sörrel, ha már lezajlik ez a járványos nyavalya.... :DD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • Pitymaszter

    tag

    válasz m.lala #25992 üzenetére

    Az 1. ponthoz szeretném kiegészíteni a saját tapasztalatommal.

    Nekem ebben a ligában 4 offcolorra (4 db zöld socket) és 2 pirosra volt szükségem. (shattering steel builddel indítottam a ligát, de egy hete át rolloltam cyclon-ra, de nem is ez a lényeg)
    Lent látható az általam craftolt chest.
    Ezt úgy csináltam, hogy először 2 socket volt rajta a craft brenchen van olyan lehetőség, hogy két socketet legalább zöld lesz, rárakjuk. Utána jön socketeléssel rakjuk rá a hiányzó 2 offcolor zöld socketeket. Ez úgy történik, hogy a második képen piros keretben van az általam már feloldott socketeléshez szükséges craft (ezeket delvében találhatóak). Szóval van két zöldünk a következő a 3. socket zöld, kiválasztod a "three sockets" opciót és craft aztán vagy zöld lesz vagy nem általában piros lesz mert ennek a chestnek strength a követelménye csak, a dex és int az elég ritkán megy rá. Ha nem zöld akkor vissza a két socketre és új ra a három socketes craft ezt mindaddig ismételed míg beadja. Ezen az elven kell végig menni a 6 socketig. Természetesen az 5 és a 6 socket piros így az a legkönnyebb így azt hagytam a végére mivel ezek a craftok a legköltségesebbek is. A chest-n van 3 fehér socket azzal nagy szerencsém volt mivel összejött a Tier 3 vorici research syndicate és beadta 3-ra a fehéret.
    Amúgy elég költséges így is ezzel a módszerrel csinálni de jewellers orb-t jobban össze tudod szedni a 6 socketes chestek vendorozásával (7db-ot kapsz 1db 6 socketes chest NPC-nek való eladásakor)
    Szerk.: pár youtube videó offcolor craftról
    [link1]
    [link2]

    [ Szerkesztve ]

    BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26003 üzenetére

    "Nem tudok elég hálás lenni akkor jöjjön még pár kérdés"
    válaszonként 2 exalted lesz, a többiekét is nálam tudod fizetni :DDD

    Craft brench ez az a kraftolós asztal hideoutban?
    igen

    Implicit mod-ez egy craftolt tulajdonság,mint amit pl ascendancyban is ha ráhúzok pl. kesztyűre? És ehhez kapcsoltan ha szeretnék egy jó sapi rollt pl. freezing pulse damage+40% annyi labor míg be nem adja? Hát normálisak ezek? ;]
    Implicit az, ami nem craftolható, egy tárgyon a két vonal között lévő tulajdonság(ok). Amelyik cuccon alapból nincs ilyen, arra is kerülhet vaal orb segítségével. Az implicit alapvetően nem változtatható, ami rajta van, az marad, max az értékét lehet bizonyos határok között változtatni.
    A freezing pulse +40% az enchant, amit igen, lab-ban tudsz megszerezni, a +40%os verzió az über labban van, és igen, addig futod a labot, amíg be nem adja. Ezt némileg könnyebbé tudod tenni ha:
    - labra specializált karaktered van, és némi gyakorlással néhány perc alatt végigfutsz
    - megkeresed a rejtett dark shrine-okat, és reménykedsz, hogy valamelyik beadja a +1 enchant lehetőséget, ilyenkor eggyel többször probálkozhatsz. Ezen Dark Shrine-ok helyei (legalábbis az, hogy a labirintus melyik termében van, a poelab.com-on megtalálható, itt mindennap fent van az aktuális layout)
    - veszel / szerzel + 1 enchant prophecy-t, ezzel megint csak eggyel többször használhatod az enchantolót

    Craftolásnál az asztal minden lehetőséget mutat, plusz a mesterek craftja csak fel kell oldani a recepteket?
    Egy craftról tudok, ami nem látszik a bench asztalon, ez pedig a + level of socketed support gem, és ezt a Mastermind-tól lehet megszerezni, ha vagy olyan szerencsés, hogy pajzsot dob.

    Mijaza watchstone és kivel kell érte lefeküdni? :DDD Vagy mi dobja? Mindig a conqueror?
    Jó hír (vagy rossz, ezt igazából Te tudod), senkivel nem kell lefeküdni értük :) viszont Te lehet feküdni fogsz párszor mire szerzel egyet :D ugyanis ezt dobják a conquerorok, atlasba tudod berakni, megnöveli az adott terület mapjainak tier-jét, de ha jól sejtem, ezt már tudod :)

    Sulphite scarab hogyan szerezhető?
    Most már elég sok helyen szerezhető, lehet venni másoktól, eshet különböző eventekből, (Delirium, Blight, Legion,) illetve, ha Cameria a Syndicate-ben az Intervention-ben van, akkor Ő ilyet dob. minél magasabb a rangja, annál nagyobb minőségű scarabot dob. (jellemzően a legtöbb syndicate tag scarabot dob, az Intervention-ben) ill. ha Ő az intervention vezetője, akkor mindent 2x csinálja mert a vezetőnek két ládája van, a tagok 1 ládájához képest

    Craft bench opció a bányában akkor ez tulajdonképpen egy recept mint a 6l armor? amit felszabadítok és tudok használni a padon?
    Igen, ahogy haladsz lefelé a bányában, itt ott lesznek kövek, amiket ha megérintesz, akkor egy receptet kapsz. Nem tudod eltéveszteni, de elég ritkák, és meg van szabva, hogy milyen helyeken és milyen mélységtől lehetnek. Nagyjából az összes socket-tel, link-keléssel, és socket színnel kapcsolatos receptet itt tudod megszerezni. És igen, az adott ligában onnantól kezdve már tudod használni és annyi páncélt 6-linkelsz, amennyit bírsz :)

    Mijaz az alternatív fegyver slot?
    karakterlapon van I-es és II-es fegyver slot, a másodikat jellemzően mindenki azért használja, mert az oda berakott kövek szintén fejlődnek, amiket később tudsz használni, vagy eladni.

    Alap craft élő példával van egy szimpi kesztyű 4 slot stb-fehérré teszem, aztán Orb of Transmutation kék lesz és itt Orb of Alteration amig nem lesz meg mondjuk 3 normális resist ha erre vágyom és innen jöhet az orb of regal? Ha meg nem jó kezdhetem előlről….hehe remek…lehet tényleg jobb venni, de akkor nagyjából jól értem?
    Majdnem, annyi, hogy ha kék egy tárgy, akkor maximum 2 affix lehet rajta, méghozzá maximum egy prefix és maximum egy suffix, az az 1 life és 1 resistance. De 2 resistance már nem. Ha regált ezek után rányomod, akkor már 3 tulajdonság lesz rajta (regal hozzá is ad egyet randomba). Ezt leszámítva jól mondtad, és igen, lehet olcsóbb venni. Sima itemeknél mindenképpen megfontolandó, ha már valami spéci influenced cuccot akarsz, és pl. ki is esett az adott tárgy, akkor megfontolandó a craftolása.

    Mi az az influenced item?
    Elder, Shaper, Redeemer, Warlod, Hunter és Crusader influenced itemek lehetnek. Mindegyik tud valami spéci, csak rá jellemző modot. Pl. a shaperen lehetek plusz skillek, mondjuk egy kesztyűn lehet olyan roll, hogy + X level faster casting és akkor bármiliyen gemeket raksz oda az úgy viselkedik, mintha lenne mellett egy X levelű faster casting support. A hunteres itemeknél lehet nyerni + chaos gem levelt, a Warlodrnál lehet olyan a cipőn, hogy + dodge attack vagy spell ellen. Stb. Amit Har_melin linkelt oldal, ott lehet nézelődni, hogy melyik tárgyon mik lehetnek és hányas szinttől. Ha nem riadsz vissza kis angoltól, akkor itt van egy kis leírás általánosságban róluk: Influenced items
    A poe gamepedia-t amúgy is javasolt használni, nézelődni, de tipikusan az az oldal, amit annál jobban értékelsz és tudsz használni, minél jobban ismered a játékot. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26011 üzenetére

    vagy pörgetsz a már sárga cuccra chaos-t és akkor randomizál mindent rajta, és akár 6 affix is lehet, vagy craftolsz rá, (ha nem raksz rá multi modot, akkor csak 1-et fogsz tudni rá kraftolni)
    Vagy exalted orbbal adsz hozzá még (az azt tudja, mint az augmentation, csak rare itemeken)

    bányánál, ha megnyitod a térképet, akkor rá is tudsz keresni a megfelelő helyekre. A 6L az nekem 190-es szinten jelent meg, meg a 6S is, de arra azt hiszem 160-tól van esély.
    A többi (2-3-4 socket, plusz a színes socketek) azok pedig azurite lelőhelyeken fognak megjelenni, viszonylag hamar. Azokat kizárt, hogy elhagyd. Plusz, ha mégsem vennéd fel, ahogy mész tovább, ott lesznek lentebb is.

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • persil

    nagyúr

    válasz m.lala #26011 üzenetére

    "Azt még nem tom a bányában hol fogom kikutatni a 6 socketet..."
    Amig ilyen kerdesek vannak, addig sehol. Nem pejorativ ertelemben ne erts felre, szimplan csak baromi melyen vannak a banyaban, igy "kezdokent" valoszinutlen, hogy talalkoznal vele.

    "Még 1 gyors kérdés kraftolás még mindig nem teljesen oké"
    A "tobbi" exalted orb-bal kerulhet ra(ha mar van egy 3 modos rare cucc). Viszont kezdokent ez a modszer is eleg felejtos.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26110 üzenetére

    1. ezeket ha berakod a map mellé 5-10%-ot adnak a qualityhez, érdemes haszálni (scarabok szintén így múködnek) PLUSZ a fragmentekkel spéci pályát tudsz nyítni. A Sacrifice-okkal, ha mind a négy félét berakod, mehetsz Atzirihez (de meg van milyen sorrendben kell betenni)

    3. doctor az egy divination card, összegyűjtesz belőle annyit, amennyit ír, és beváltod, megkapod érte az itemet, jelen esetben a headhuntert, ami azon kívül, hogy baromi rika, nagyon durván erős cucc map clear-re :) (és jegyezd meg ezt a pillanatot, mert többet nem fog esni ;] )

    4. a már említett fragmentekkel, tudod növelni a mapon a dropot, illetve a scaraboknál van olyan, ami spéci dolgokat tesz lehetővé, pl. több div card esik alapból, stb. Ezt írja a scarab, és mindegyik bogárnak 3 szintje van. Illetve a chaso orb, alchemy, hat a strongbox-okra is, ki lehet pörgetni olyat, amivel csomó div card eshet belőle, illetve engineer orbbal a box-ok quality-jét is lehet növelni.

    5. Örökre, Ami tabot megveszel, az meglesz, minden ligában, mindig. Ha veszel egy map tabot, akkor lesz egy standardon és lesz egy HC-n, SSF-n, SSF-HC-n, és így tovább.

    6. régen az volt a mondás, hogy ezzel (mármint, hogy nem raknak bele AH-t) is növelni akarják a játékosok közötti interakciót

    7. max item level az így van, 100

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • Argh!

    aktív tag

    válasz m.lala #26110 üzenetére

    2. A jutalmat folyamatosan dobja mindig mikor 1-el feljebb lép a jutalom szint.

    [ Szerkesztve ]

  • dbius

    veterán

    válasz m.lala #26110 üzenetére

    Gratula! Az az 1 db. kártya ami esett, az ér önmagában 17 exát! Add el és vegyél jobb cuccokat magadnak belőle (ami a buildedhez ajánlott).

  • dbius

    veterán

    válasz m.lala #26116 üzenetére

    "ha rámirnak jobb gomb a nevére: invite to party, utána elmegyek a hideoutomba, ő már oda tud jönni mivel csopiban van gondolom, és nekem már csak annyi dolgom lesz gondolom, hogy a bekészitett árut mikor csopiban van rákattintok baloldalon a nevére és trade?"

    Igen. Mielőtt azonban leokézod az egészet érdesem mindig kétszer is átnézni, hogy pontos árat fizetett-e érte (akár a saját inventorydban is, hogy nálad mennyiért van kirakva eladásra, mert van aki átírja a pm üzenetet, amit a trade oldalról kimásol...), ha pedig Te veszel valamit akkor a tárgy tulajdonságait, mert vannak cseles emberek, akik bedobnak egy ugyanolyan cuccot, csak épp alacsonyabb stattal és ha nem figyelsz, akkor ilyenkor bukta van.

    "Ja és még egy kérdés, automatikusan eltünik a poe.trade-ről az áru vagy hogy kell kiszedni mert a spam áradatot nem csipném."

    Igen, ha eladod el fog tűnni a trade oldalról, de van amikor ez csúszik és eladás után egy ideig még jönnek az üzenetek. Olyankor vagy nem foglalkozol már velük, vagy csak válaszold tömören: sold :)

    (#26117) brunnehilde: Blight liga óta összesen nem jött össze annyi currency :B

    [ Szerkesztve ]

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26119 üzenetére

    Ha belejössz a trade-be érdemes lehet kipróbálni egy-két tradinget segítő makrót:

    trade makró - nagyon népszerű, a unique-okhoz könnyebb használni. Rare-nél elvileg lehet vele árat tippeltetni, de ez nagyon messze van a valóságtól.

    Poe overlay - egyelőre az árazást segíti ez is, némileg könnyebb használni talán, mint az előzőt, viszont néha tud érdekes árat mutatni, de ezt azóta talán már javították. Illetve, alapból csak az elmúlt 3 napba kikerült cuccok árait mutatja, de sok minden konfigurálható rajta. Valamit folyamatosan fejlesztik, ha lehet hinni a híreknek akkor lesz benne még a tradinget könnyítő funkció is a jövőben.

    Mercury trade - magát a tradinget könnyíti meg azzal, hogy ha rádírnak, akkor feldob egy kis ablakot, hogy ki mit és mennyiért akar megvenni, Te pedig gombnyomásra tudsz rá reagálni. (invite, trade, várjon egy kicsit, stb. és persze ezeket személyre is lehet szabni) Ha pedig te írsz rá valakire vételi célzattal gombnyomásra a hideout-jába tudsz lépni. Ez nagyon hasznos, ha mondjuk úgy invite-ol, hogy már vannak a csapatába, nem kell keresnek kinek a hideout-jába menj. Plusz egy nagyon hasznos funkció, hogy van benne Syndicate cheat sheet, ahol meg tudod nézni melyik tag, melyik helyen, mit ad. Ellenben már nem fejlesztik.

    Poe Trade companion - kompaktabb, mint a mercury, és nem csak a Syndicate-hez van hozzá cheat sheet, hanem Alva-hoz, Niko-hoz is (meg talán még valamihez). Mercury után picit érdekes a kezelése, és nem mindent tudtam testre szabni benne, de alapvetően nem rossz.

    SlimTrade - ha jól emlékszem ez a mercury utódja, sajnos csak .jar verziót találtam belőle, aminek az a hátránya, hogy nálam nem hajlandó működni :(

    részemről a Poe Overlayt és a Mercuryt használom, ha ezeket választod, tudok is benne segíteni, ha bármi kérdés felmerülne.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #26123 üzenetére

    Az fájhatott. Pár cuccnál érdemes jobban odafigyelni, hogy mit is adsz el, az már eleve gyanús, ha pillanatok alatt nagyon sok vevő vinné. :P Én egy unidentified watchers eye-al jártam igy ebben a ligában. 5exárt adtam el egyet korábban, beraktam ezt is, aztán miután eladtam, szóltak, hogy hé, ez uber elderes ilvl86-os volt, az meg 12exa. :U :W :D

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #26126 üzenetére

    Gyakorlatilag az én buildem. :U :B Pár dolgot máshogyan csinált, de azért eléggé szembeötlő az egyezés. Dobok is neki egy kommentet a videója alá. :P

    Littleboss7: Többféle lehetőség van. Praxis a legolcsóbb, legkönnyebb megoldás. Ezen kivül vannak rare gyűrűk, amin rajta van ugyanaz a mod, mint a praxison. Nem olcsók, de a praxishoz képest adhatnak extra lifeot és resisteket is, vagy phys dmgt. Nálam a legjobb módszer, igaz a legdrágább is az Astral Plate, Socketed attacks have -mana cost moddal.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • freddirty

    senior tag

    válasz m.lala #26136 üzenetére

    Essence craftingot én még csak attribute stacking karinál használtam. Ez adja a legmgasabb lehetséget attribot. De persze cserébe k. sok kellene belőle. Szerintem az egész essence mechanika értelmetlen már, lvling alatt nem használja senki, endgameben pedig limitált. Ráadásul kevés is van a legnagyobb (leghangosabb :) darabokból.
    Véleményem szerint az egész mechanikát ki kéne hajítani vmelyik következő ligában és vmi értelmesebb craftingot behozni helyette.

    fred

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26136 üzenetére

    érdemes lehet gyűjteni, a magasabb szintűeket lehet craftolásra használni, és még jó is kisülhet belőle. :)
    Én szoktam gyűjteni, de ritkán használom :)

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • dbius

    veterán

    válasz m.lala #26146 üzenetére

    "ha bennt van pl. 3 kő és már T10 feletti mapot köll menni, akkor akkor is lespwanol ha nem az adott terület mapjait tolom? Elég ha megegyezik a szint?"

    Nem! Csak akkor, ha megfelelő a map szintje és az adott területen mész.

  • TrollBalint

    addikt

    válasz m.lala #26146 üzenetére

    Azon a mapon 5 unique enemy van, egy középen, (őt láthatjuk a képen) és kb. a 4 sarokban 1-1. Ezeket kell megölni, hogy utána ezt tud sebezni. Nem feltétlenül lesz gyors csata, pláne, hogy megduplázza magát :)

    https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #26222 üzenetére

    Én elsősorban mapozós vagyok, de már annyi tartalom van a játékban, hogy egyre kevesebb időt tesz ki, amennyit a "normál" mapokon vagyok. :P Fuss inkább alacsonyabb szintű "felpimpelt" rare mapokat, olyanokat, amiket meg tudsz csinálni a buildeddel nagyon gyorsan, olyanokat, ahol biztosan el tudsz jutni a ködben a bossig. Használj sextantokat, zana modokat, spammeld a mastereket, hogy minél több monsta legyen az utadban. Egy-egy ilyen speed runnal 20-30 splinter is összejöhet. Egy óra alatt lenyomhatsz 10-15-öt simán, megvan a simulacrumra való, amit eladhatsz, máris van 140chaosod. Mivel sok mapot fogsz futni, hamar meglesznek a conquerorok, Sirus, újabb bevételi forrás. Ha a builded még nem tudja, add oda másnak, felezzétek a dropot, vagy egyszerűen hagyd még ki és folytasd a mapozást. Delve ebben a ligában nem túl jó. A map drop nagyon gyenge, ha véletlenül találsz is Ault, az amulettjeinek az ára a béka segge alatt van... Szóval igen, alacsonyabb szintű mapok, gyorsan, és jönni fognak az exák. :)

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • crazygamer

    tag

    válasz m.lala #26225 üzenetére

    pedig ctrl jobb klikkel megfogod a currencyt és rakhatod rá bal klikkel folyamatosan.

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #26262 üzenetére

    Ezt altalaban akkor szoktak igy "raszerkeszteni" dolgokra, mikor van egy jatek beli interakcio 2 item között, vagy eppen egy uj skill amit a pob nem ismer fel es igy nem is mutat több sebzest, jatekon belül viszont ott van a dps.igy raszerkesztenek egy itemre (ez lehet barmi kb) ilyen plussz modositokat hogy nagyjabol behozzak azt a dps elmaradast.

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • BoneDragon

    veterán

    válasz m.lala #26278 üzenetére

    Nem nagyon szoktak ezekért bannolni. Amúgy sok ilyen lehet még a játékban, ami nem került ki youtubera vagy redditre... A marha kinai kirakta.

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #26285 üzenetére

    Ez minden eva/dodge kari atka.sokkal ritkabban talalnak el de ha eltalalnak az nagyon tud fajni. ;] az ilyen buildekkel jo reflexek kellenek illetve nem beleallni nagy pofonokba.volt nem egy frostblade karim mar es imadtam.bossoknal neha feküdtem ha nem figyeltem oda de ha sok dpst tudsz szedni akkor nem tart a bossharc sokaig ergo kisebb az esely hogy lehalsz.

    [ Szerkesztve ]

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #26661 üzenetére

    fogalmam sincs, a szemem miatt az elmúlt pár napban alig játszottam, még mindig A8 közepén vagyok.

    Viszont pár nappal ezelőtt itt tartott a build, amit követek, én meg leszek elégedve vele, ha idáig jutok.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • 42861

    senior tag

    válasz m.lala #27044 üzenetére

    Egyelőre maradok brunnehilde verziójánál. Jelenleg lvl. 2x a faszim. Exa, az az exalted orb gondolom. A 100 c, az 100 db egyéb "material"?

    Jut eszembe, refund point-okat hogy lehet szerezni? Néhány pöttyöt rossz helyre nyomtam a fán.

  • Badlof2k

    senior tag

    válasz m.lala #27074 üzenetére

    A quantity es a juiced mapp tobbet er mint az incr rariity :K
    Persze nagyoooon sok mappot kel ehez rohanni plusz ezek a buildek erre is vannak epitve tobbnyire max sarga mapp olyan T10 amig erdemes :R keress ra , a meglevo buildedbe pedig tobb phys dmg reducot es fortyt rakj ha lehet , uber labra jobb , es movement speedet azok a csapdak es egyebek ellen hatasosak ^^ Izaro meg ugyanaz mint elotte csak erosebbet ut , de nem nehez korbe rohanni es utlegelni.

    "... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

  • Badlof2k

    senior tag

    válasz m.lala #27379 üzenetére

    Haat ezek kozul mindketto eleg draga kategory tud lenni :DDD Persze lehet Tescosba nyomni az elejen aztan aprajaba szedni a zset, de pl. CoC Ass , dupla Cospryval eleve 2-3 Ex/db legocobban emlekeim szerint 🤔Azert legyen szerencsed ha belevagsz :R
    Amugy a Coc playstyle jobb lehet egyszer volt Blade Vortexes witchem soha tobbet ez az ujra castolgatni a fos bladeket nem jott be nagyon ;]

    "... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

  • Badlof2k

    senior tag

    válasz m.lala #27696 üzenetére

    Hat a buildhez nemis , de annyit tudok mondani , hogy draga buildet sose kezdj amig nincsenek meg a core itemek mivel ez lesz amit irsz eselsz kelsz , foleg ha 7-10ex , kilehet fArmolni aztaz osszeget persze , csak ligakezdon olyat kell ami relative "olcson" (2-3 ex ) elvisz piros mappokig , 75+ mob level delvbe , es kezdodhet a farm amivel a megalmodott buildet ossze rakod :R

    De ha mar defensive , szinte alap mar a block par liga ota szerintem :U Sajnos az assanak eleg messze vannak ezek a dolgok ugyhogy marad a Phase Acrobatic , meg az evasion ami hat szerintem nem egy elet mento mer a baj vele az hogy jo vagy amig dodgeolod az uteseket de ha bekapsz egye itt akkor hamar lapos leszel , plusz a Coc miatt heistelni is eleg fos mivel belekell alnod az arcaba az ellensegnek hogy sebezd , most meleenek meg Cocnak lenni nem ep halas ;] Inkabb ranged bow vagy range spell ami erre a ligara aztmondom elonyos.

    Ellia.: Aha gondolom melyik, erotikus , b*** a fulem? :C ;]

    [ Szerkesztve ]

    "... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #27843 üzenetére

    Ha nem unod a "monotonitást", simán elmehetsz velük lvl95-ig is és addigra mapjaid és egy egész szép kis vagyonod is lesz. :)

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #27843 üzenetére

    igen, most a hétvégén, mert most már látom a részleteit.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #27907 üzenetére

    Leirtad a lenyeget a mondandod közepen kb. , hogy napi 1-2 ora jatekkal akarsz sok penzt.Ez szerintem nem megy.en kb. 5 napja kezdtem a ligat es van kb. 7 ex liquid currencym meg meg 5exnyi gear-em.semmi extrat nem csinaltam csak jatszottam az 5 napbol kb 3-on eleg aktivan (napi 7-8 ora) a masik kettön meg napi 1-2 orat.gondolom kitalalod, hogy melyik napokon szereztem a penz nagy reszet. :U mapokat turbozni pont ugy lehet, ahogy leirtad, de ha a napi 1-2 orat is csak ugy töltöd , hogy a ho-ban szöszölsz es nem folyamat mapozassal, heisttel, stb., akkor nem is lesz penzed.nekem most a legtöbb penzem heistböl van.amugy tetszik is ez a heist, harvest nem jött be, ez most igen.

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • Har_melin

    Topikgazda

    válasz m.lala #27907 üzenetére

    Currency farmolásnál egyértelműen a quantity a fontos: a drop X%-a currency, ha kétszer annyi cucc esik, kétszer annyi lesz belőle a currency.

    Volt most fent egy videó (talán grimro rakta fel), hogy érdemes-e még a heist ligában mapozni. Nem is a konklúziója a lényeges (szerinte igen), hanem az alapnak vett paraméterek: 100 db T14-es Strand mapot futott, mindegyiken rusted legion és rusted metamorph scarabbal, sextant-tal és persze q20-ra felhúzva, de nem vaalozva. Ez még önmagában nem lenne olyan durva, viszont ő lassú játékkal(!!!!) kalkulált hat (6) órát a 100 mapra. Ami 3,5 perc maponként, legion fullra leverve, metamorph boss is leverve. Így hozott neki kb. 100% hasznot a befektetésre.

    Könnyű belátni, hogy ha 7 perc alatt futsz egy mapot, akkor már maximum a befektetett pénz jön vissza, ha lassabban (mindennel együtt, HO-ba visszalépés, kipakolás, cuccok felszedése, stb.), akkor meg már nem éri meg farmolásra költeni, azt és úgy kell futni, ami jön.

    A heistek egyébként szerintem baromi jövedelmezők, de ehhez célszerű felhozni lvl 5-re az NPC-ket és utána addig craftolni a cuccaikat, amíg nem lesz rajta minél több alert csökkentő mod, hogy végig lehessen rabolni a ládákat. Grand Heistekhez azt hiszem brossra van olyan mod, hogy 5% eséllyel nem riaszt be a vitrin - három NPC-nél ez 15% esély, hogy két vitrint is feltörhetsz.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #27907 üzenetére

    1-2. Nálam a map "turbózás" igy néz ki t14+ mapokon: Chisel (q20), alchemy, chaos (legyen legalább 70-75%-os map és elkerüljem azokat a modokat, amik a buildnek halálosak). Map mellé sacrifice, scarab, atlasra sextantok és valamelyik master. Zana modból ebben a ligában a fortunet tolom 3c-ért.

    3. Már korábban is irtam, kevés játék mellett is tökéletes ebben a ligában a Beachhead. Egyrészt nagyon jól adja az XP-t, gyorsan fog fejlődni a karaktered, és baromi jó profitot termel. A t15-ös jelenleg 7-8c-be kerül, miközben egy ancient orbért már 16c-t is megadnak. Óránkét le lehet tolni 5-7 drb-ot, pár nap alatt simán felhúzhatod a karaktered lvl95-re. Addigra fog esni egy rakás mapod, lesz currencyd és heist contractod is. Ha a karaktered nem birja a t15-t, nyugodtan menj le t10-re (vagy t5-re is, nem tudom, most hogyan állsz), amig nem leszel elég erős. Utána lehet mondjuk felváltva heist/mapozós napokat tartani, de heistnél a lényeg, hogy kiérj a zsákmánnyal, szóval legyen hozzá elég tankos a builded.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • dbius

    veterán

    válasz m.lala #28007 üzenetére

    Megértem, hogy ez a játékstílus hozza a sok currencyt, de azt nem, hogy hogy lehet ezt így játéknak nevezni?

    Ez nem az, legalábbis saját szemszögömből nézve. Ez a zoom-zoom vmi egyáltalán nem szórakoztató, még nézni se.

    Mondjuk épp ezért nem is fogok tudni saját játékstílusommal ebben a játékban kimaxolni egyetlen buildet sem :B

    Necro builddel játszom szinte minden ligában, ligánként kizárólag egyetlen karakterrel ligakezdéstől a végéig, így is épp elég unalmas mindig az actokat végigcsinálni. Jelenlegi builddel +1 wandról akartam frissíteni +2 wandra (+1 spell, +1 minion lvl). Minden áldott nap nőtt az ára, mint mindennek, csak kullogtam az árak után, aztán szinte minden currencyt eladtam, így végre le tudtam egy wandot cserélni (azt hiszem 24 exáért. Egyeseknek ez tudom apró, de nekem talán utoljára a blight ligában volt összesen ennyi currencym, és most full nullán vagyok :D ) . De közbe meg beleuntam ebbe a currency hajkurászásba.

    Kiürült a heist készletem is, azaz a sima heistek. Van még mindegyikből pár lvl83-as, de ott már figyelni is kell, hogy ne boruljak el, és ez a folyamatos ugrálás, rohanás nem az én stílusom, így kizárólag max lvl81-82-es heisteket megyek, ott még nem kell különösebben rohanni, megállhatok minden csapat szörny közepén ha akarok.

    A blueprintekkel nem foglalkozok, több százezer markerbe is belekerülhet egy full reveal, aztán amilyen stabil a netem biztos kidobna mindegyik szárnyból, így neki se kezdek.

    Ha már itt vagyok: Nem értem, hogy miért van az, hogy ha néha egy Heist pályán meghalok, újraéledés után ott van a portál, vissza tudok menni. Ha lefagy, vagy kidob a játék, akkor néha szintén. De néha pedig nem, se halál, se fagyás esetén.

    Szerk: még valami eszembe jutott. Van ez a Replica bated Breath öv, ill. láttam Redditen egy képernyőképen valamilyen új npc-t, de semmi konkrétumot nem nagyon láttam arról, hogy mi ez az egész horgászat?? :F

    [ Szerkesztve ]

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #28007 üzenetére

    Csak mondom hogy delirium ligaban en csinaltam elöször aurastacker guardiant (poe ninja szerint) cyclone coc vaal arc-kal ami ilyesmire volt kepes. :U mondhatni eleg jo volt. ;]

    Dbius: akkor ne nezdd meg mit müvelek a stormbrand assassinommal mapon vagy eppen contractolas közben. :DDD 3200 life-om van es 700 energy shieldem, nincsen se dodge se block, ha valami betalal akkor kb. mindig halok.na azt a kiteolast latnad. :C A beated breath öv meg uj fishing meme item lett, elkepesztö aron lehet kapni ha egyaltalan lehet.en futok minden replicas blueprintet amit csak tudok, hatha esik egy olyan.ez ugyanolyan meme item mint a többi horgaszassal kapcsolatos cucc a jatekban.egyelöre senki nem tudja mire lehet ezeket hasznalni, csak poenbol vannak a jatekban, ugyanugy mint krillson aki egy olyan npc aki kb annyira ritkan jelenik meg jatekosoknak a jatekban mintha mirror droppolna.ja a fishing cuccok azert kerültek be a jatekba mert chris nagy horgasz fan.

    [ Szerkesztve ]

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • tibee77

    őstag

    válasz m.lala #28024 üzenetére

    [link] Csinaltam anno videot rola hogy mit tud meg deliriumban.t19es map 5 delirium orbbal, double beyond-del.hat hogy is mondjam, durvan sok eletük van a moboknak egy ilyen palyan, konkretan 11 perces a video, olyan sok idö volt mire mindent leöltem. ;]

    poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #28357 üzenetére

    Rálestem erre a PoB-ra és nem kicsit csalóka. Először is a fegyó az tényleg totál maxos, ilyet halandók, mint mi, nem fogunk minden kanyarban találni vagy craftolni. A Rumis Conc flaskra oda van téve egy 100% more dmg a fist of warra, az helyett, hogy kipipálná a gemeknél, ahogy nálam van (22m helyett máris lett neki 35m dps). A Witchfire Brewnál szépen levette a Despair curset amit ad, márpedig ha azt beadja, akkor Vulner nem lesz, vagyis nemhogy nem növeli a Witchfire a DPS-t, hanem még csökkenti is a valóságban. Confignál ha átrakom Sirusra, még tovább csökken a DPS, a jewellek is nagyon kimaxoltak, azok sem fognak naponta esni. Lifeban azért sokkal jobb, de totál felesleges előny, az 5,5k-val ilyen egyéb védelmek mellett bőven elvagyok, nem érzem, hogy több kéne. A block chance 15%-al gyengébb nála és a phys dmg reduction is alacsonyabb. Ha ezeket beszámitom, marad neki kb 18m DPS és 33 aoe radius egy sokkal jobb fegyóval. Ugyanezzel a gem konfiggal nálam közel 20m és 38as AoE. :U :B

    Abszolút folyamatos. Aki ismer, vagy figyeli egy ideje a buildjeimet, az tudja, hogy nálam a tankosság alap, még a Storm Brandnél is. :DDD Ugyanúgy a folyamatos játékmenet, ha nincs meg az a "ritmusa" a buildnek, hogy tudj folyamatosan haladni, akkor nem lesz kedvencem. Szóval ezek azért jellemzőek azokra a buildekre amikről irok, gyártok, vagy átcsinálok a saját izlésemre (ez a bleed sem saját találmány, csak egy saját variáció).

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #28558 üzenetére

    Vagy, ha már assa, próbáld ki tibee storm brandjét. Ott nincs dps gond, de ő képes rákölteni a liga összes exáját, hogy aztán a végén a karaktere már csak ennyit lásson a mapból. :DDD

    tibee77: Ezt is megértük, hónapok óta panaszkodsz, hogy csak HO dekort dob az rng, most meg HO-ra akarsz hajtani. :D Legyen hol elhelyezni a relikviákat? Amúgy tényleg nem rossz, ha járna hozzá hátrafelé nyilazó lovas magyar, le is cserélném rá. :U

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Új hozzászólás Aktív témák