Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salazol

    őstag

    válasz atesz27 #25 üzenetére

    Én pont ezt építettem párhuzamos portra, a PIC-et egy ismerős programozta fel, aki sajnos kiment franciaországba, a forráskód nincs meg nekem.
    A hardvermunkát illetve a pascal, később delphi progit (assembly betéttel) én követtem el. A pichez is én írtam le szavakkal az algoritmust, a haver lekódolta és beégette.
    Sajnos a működő példányon kívül semmi nincs a birtokomban, a pic forráskód sem.
    Amit tudok mondani, hogy a google-ban a munka elkészülte után találtam egy komplett leírást kapcsrajzzal és pic programmal együtt, ami valaki külföldön megépített és közzétette a teljes dokumentációt.
    Amit mi megcsináltunk:
    DMX512 adó, párhuzamos portról vezérelve
    valamint egy olyan vevő,
    ami fogad egy bejumperelt címtől kezdve 8 bájtot és a legmagasabb bitje kapcsol egy-egy kimenetet. Ezzel nullátmenettel kapcsolok PAR64 refiket, amikor van munkám.
    Az adót leteszteltük robotlámpával is, jól működik.
    Tudom, ezzel nem segítek, de a google jó, én is utólag jöttem rá, miután pár hónapot el...tam(tunk) a fejlesztésre.
    Ha mégis magad fejlesztesz, akkor is google, ugyanis van egy olyan gyári termék, amihez találtam letölthető programot nagyon jó grafikus felülettel, csak nem volt kompatibilis az én hardveremmel. Ha már fejlesztesz, akkor tedd a gyárival kompatibilissé és nem lesz gondod a PC-s programra. Az a hardver Escape-szekvenciákkal valósította meg a vezérlést, én pedig a nem használt pin-ekkel, mint LF, FF, PE.

  • salazol

    őstag

    válasz atesz27 #28 üzenetére

    Odaadnám, csak ott a gond, amit fentebb írtam. Hogy nincs meg a forráskód.
    Azt nem tudom, hogy a srác, aki égetett nekem, levédte-e kiolvasás ellen a picprogramot. Ha jól emlékszem, ez egyetlen paraméter állítása volt.
    Amúgy odaadnám akár a kész kütyüt is, hogy másold le, de ha nem tudod kiolvasni a progit, akkor annyi.
    Amúgy akkor nagyon beleástam magam a DMX-be, kentem-vágtam valóban. De ez nagyon régen volt, csak annyira emlékszem, hogy volt a startjel, időzítésekkel sokat pöcsöltünk, a ciklushosszok kiegyenlítése egyformára NOP-okkal, meg ilyesmi.
    Az adatok a printer port DATA vezetékein mennek, a start jelet azt hiszem a lapdobáson küldöm, utána jönnek sorba a bájtok és kész.
    Egyébként én meg vevőt nem fejlesztenék ma már, mert Százhalombattán komplett panelt kapsz, ha megegyezel a gyártóval. Léptetőmotorokat, dimmereket vezérelnek, van elég nagy választék. Tőle vásárolja a legtöbb magyar scanner- ás robotgyártó is, ha jól tudom.
    Ha módod van kipróbálni, hogy kiolvasható-e a kód a PIC-ből, akkor kölcsönadhatom, de csak ha nyilatkozol, hogy nem akarsz üzletet csinálni a dologból, csakis saját használatra kell. A cucc egy rack-méretű 1H magas doboz, tehát postára nem szívesen adnám. Pilisvörösváron van a dolog.
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák