Új hozzászólás Aktív témák

  • salazol

    őstag

    válasz atesz27 #25 üzenetére

    Én pont ezt építettem párhuzamos portra, a PIC-et egy ismerős programozta fel, aki sajnos kiment franciaországba, a forráskód nincs meg nekem.
    A hardvermunkát illetve a pascal, később delphi progit (assembly betéttel) én követtem el. A pichez is én írtam le szavakkal az algoritmust, a haver lekódolta és beégette.
    Sajnos a működő példányon kívül semmi nincs a birtokomban, a pic forráskód sem.
    Amit tudok mondani, hogy a google-ban a munka elkészülte után találtam egy komplett leírást kapcsrajzzal és pic programmal együtt, ami valaki külföldön megépített és közzétette a teljes dokumentációt.
    Amit mi megcsináltunk:
    DMX512 adó, párhuzamos portról vezérelve
    valamint egy olyan vevő,
    ami fogad egy bejumperelt címtől kezdve 8 bájtot és a legmagasabb bitje kapcsol egy-egy kimenetet. Ezzel nullátmenettel kapcsolok PAR64 refiket, amikor van munkám.
    Az adót leteszteltük robotlámpával is, jól működik.
    Tudom, ezzel nem segítek, de a google jó, én is utólag jöttem rá, miután pár hónapot el...tam(tunk) a fejlesztésre.
    Ha mégis magad fejlesztesz, akkor is google, ugyanis van egy olyan gyári termék, amihez találtam letölthető programot nagyon jó grafikus felülettel, csak nem volt kompatibilis az én hardveremmel. Ha már fejlesztesz, akkor tedd a gyárival kompatibilissé és nem lesz gondod a PC-s programra. Az a hardver Escape-szekvenciákkal valósította meg a vezérlést, én pedig a nem használt pin-ekkel, mint LF, FF, PE.

Új hozzászólás Aktív témák