Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Mr X #117 üzenetére

    Lehet rosszul fogalmaztam: neddudki elég régóta tag itt, és már lehet , sőt szinte biztos, hogy volt vele valamiféle megállapodás már akkor is, hogy írhat így.
    Ha pontos példát akarsz: pl. arcképek, régen más rendszer volt, így mikor szabályt vezettek be rá, akkor a régiektől, akik bár rangjuk alapján nem lettek volna az új rendszerben jogosultak még arcképre, nem vették el az avatart. Na. Remélem msot már érthető.
    De ezzel kapcsolatban maga az érintett, illetve a hg-k, moderátorok pontosabb infóval tudnak szolgálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Drenadar

    veterán

    válasz Mr X #122 üzenetére

    Nem bonyolult :D írtam én ilyet?
    Naiv vagyok és mindig reménykedem, hogy felnőtt, megismerte a word-ot, vagy áttért a firefoxra, talált egy szép értelmes témát, felfedezést az élettel kapcsolatban. Bármi. Lelkesedése dicséretre méltó, a fejlődése nem. Mindenkinek meg kell adni az esélyt.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Mr X #129 üzenetére

    ezt is meg lehet érteni, mert bizonyos szinten túl én is allergiás vagyok a "tehetetlenségre"... vagyis nem is tudom, hogy ezt a jelenséget tehetetlenségnek lehet-e nevezni? hiába a sok jótanács/bíztatás/buzdítás... sokan hittek a gyerekben, de visszaélt a helyzetével és nem igazán lehetett észrevenni, hogy változtatni akar... volt pár kicsit gerinctelenebb húzása is (pl képlopások, stb... vagy, hogy nyílvánvalóan mással íratta a bejegyzését...) többen megbocsátották azért neki, "mert gyerek"... ez is még elment... de az már engem is nagyon zavart, hogy hiába adottak a normális életkörülményei, hiába lehetne normális fiatalkora, inkább beskatulyázza magát is és nem tesz a megaláztatások meg semmi ellen... mellesleg magasról tesz mindenkire, mert már azóta nem láttam saját postjaiba való írását, mióta tegnap szét lett osztva a ban... ilyen hozzáállással nem csoda, ha az életben is azt kapta, amit leírt... itt mindenféle hendikep nélkül indult és már lassan oda jut, ahova a való életben is... kiborult már nálam is a bili rendesen...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Mr X #122 üzenetére

    A kíváncsiság viszi rá az embert, azt pedig nehéz legyőzni. :)

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Mr X #129 üzenetére

    A paródia (ami nem egyenlő a gúnnyal) szerintem még az egyik legtapintatosabb módja annak, hogy más emberek figyelmét felhívjuk saját hibáikra. Az, hogy kissé eltúlozva, de tükröt tartunk másnak szerintem egyértelmű lépés azután, hogy a delikvens nem értett a "szép szóból", értsd a számtalan rajta segíteni akaró "normális" hozzászólásából.

    És különben is, az szerintem normális dolog, hogy aki szereti a PH-t, az kifejti a véleményét az oldallal kapcsolatban. Ha látod, hogy valaki odaszaratja a kutyáját a járdára, elfordulsz? "Nem kötelező nézni". Azt bírom, hogy most csomóan véditek nónémet, mintha bármit is hozzáadna a logout-hoz (az egyetlen értelmes dolog, ami ittlétéből adódott, a paródiák voltak), de arra például nem emlékszem, hogy bárki is szót emelt volna, amikor SystemRoot vagy Viszlát szüntette meg a tagságát bizonyos érdekes moderátori döntések után. Pedig ők tényleg adtak valamit a közösségnek

    Ja a topik címe meg különösen vicces, mi vagyunk az óvodások, azután, hogy Racecam beszerkesztette címlapra noném windows-os írásait...:)
    Gratulálok!

    [ Szerkesztve ]

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Mr X #138 üzenetére

    Jó, esetleg a képek, amikor rámontírozták a fejét a kövér nőre, lehet, hogy erős volt, de magukban a bejegyzésekben én nem látok semmi kivetnivalót. Ha noném írta volna őket, nem lenne vele semmi problémád gondolom.

    A kutyaszart is ki tudod kerülni, be tudod fogni az orrod, stb. Viszont ha az egész járda tele van kutyaszarral, akkor elköltözöl, hiába szeretted a környéket.

    Ha mondasz egyvalakit, aki szerint pl az "óriási diót látam" hozzáad valamit az oldalhoz, meglepődök. De itt szerintem az olvasók között demokrácia van, és elég sokan kifejezték nemtetszésüket nóném bejegyzéseivel kapcsolatban. A Sas József-et kikérem magamnak! :)

    Lehet, hogy SR és Viszlát hülyén reagálta le a moderátori döntéseket, (ami szvsz SR esetében erősen eltúlzott volt, de ez nem számít), de ez nem változtat azon a tényen, hogy sok ember hiányolja színvonalas írásaikat.

    Óvodás? Lehet. Viszont, ha nem tetszik, ne olvasd. Nónémnek sem nyomott pisztolyt a fejéhez senki, hogy elolvassa őket. Vagy a "Leave nóném alone!" mozgalom fő érve a kritizálók írásaira nem érvényes? :N

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Mr X #138 üzenetére

    "Miért csak akkor lehet valakit védeni, ha hozzáad valamit az oldalhoz? Ki dönti el, hogy hozzáad-e? Példa: te szereted a Sas József-féle humort, én nem. [...]"

    Csakhogy egy írás nem olyan dimenziótlan, hogy a szeretem - nem szeretem skálán elhelyezve ítéletet lehessen mondani róla. Egy jó írás már megjelenésében is igényes. Tagolt, választékos nyelvezetű, helyesírási és fogalmazási hibáktól mentes. Logikusan felépített, olvasmányos, átélhető, hangulatos, mondanivalóval bíró, szemléletalakító - valamit ad az olvasójának.

    A felsorolást lehetne bővíteni, árnyalni. Az a lényeg, hogy a szempontokat mérlegelve kijelenthető:
    1.) a publikációk színvonalát egy átlagosan művelt ember képes adekvát módon megítélni,
    2.) "no name" irományai igénytelen fércmunkák.

    [ Szerkesztve ]

  • tildy

    nagyúr

    válasz Mr X #184 üzenetére

    Sok esetben nem látod a szerzőt , ott sokszor csak ennyi van:
    [Re:] 4770 vs. 4850

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák