Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    Üdv!
    Telekomos Sagemcom 5670 routerre csatlakoztatva szeretném használni a TP-Link 1043NDv4 Openwrt-s routeremet.
    Úgy, ahogy ebben a hsz-ben írják az 1. pontban, tehát nem Switch/AP-ként: [link]
    A probléma az, hogy 1043ND-n keresztül csak ~250Mbps sebességet mérek, Sagemcom-on pedig ~950Mbps-t. És a routeren keresztül egyáltalán nem tudom pingelni a Sagecom-ot (host unreachable)
    Ez mitől van?
    [link] Ez lehetne a gond? Viszont nekem már a v4 van és a TP-Link oldalán 800Mbps hardveres nat-ot ír. OpenWRT-ből a legfrissebb van fent (22.03.0)

    Így próbáltam meg:
    Sagecom-ot összekötöttem az 1043ND WAN portjával. (Sagecom-on a kék WAN/LAN-nak nevezett aljzatra, de ez nem hiszem hogy gond lenne)
    1043ND-t reseteltem. 192.168.1.2-es IP-t adtam neki, aztán az Interfaces -> Wan -t PPPoe-re raktam és megadtam a név/jelszó párost.
    Ennyit csináltam, semmi mást.
    Beállítás kérdése vagy hardveresen gyenge a router? Vagy az OpenWRT nem támogatja a hardveres NAT-ot?
    OpenWRT-n elvileg bekapcsoltam a hardveres gyorsítást: Firewall -> Routing/NAT Offloading > bekapcsoltam a software és hardware flow offloading-ot.

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák