Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    Helló!
    Volt egy kisebb adatvesztésünk itthon (van egy hálózatunk 4 géppel) és elszántam magam egy hálózati NAS meghajtó beszerzésére.
    Az itthoni hálózatépítésben már eléggé kiismertem magam mindenféle hibával találkoztam, megoldottam stb. de nem nagyon merek egyelőre ismeretlen vizekre evezni mivel ha nem tudom beállítani akkor elég sok pénzt fecceltem a dologba fölöslegesen.
    A kérdésem: kinéztem egy WD 1TB hálózati NAS meghajtót, belemegy 2 vinyó raid 1-ben is, ugyebár ez az adatmentés egyik legjobb formája itthoni környezetben...szerintem..
    én nem értek ehhez de ugy képzeltem el, hogy bedugom a routerbe, az felismeri egy számítógépként, esetleg USB-vel rádugva állítok 1-2 IP-t a szoftverében és onnantól a hálózaton egy 100%-osan elérhető számítógépnek látszó adattárolóm lesz.
    Ez ígyvan vagy nemígyvan? Segítsetek, nem akarok hülyeségre költeni vagy olyanra ami nem arra való amire kellene... :R

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák