Új hozzászólás Aktív témák

  • malibu

    tag

    Sziasztok!
    Utóbbi pár napban már leírtam a problémámat.Kaptam segítséget, de egyik megoldás sem működik:(...Azért leírom röviden újból.

    Annyi az egész, hogy 2 gépet szeretnék crosslink kábellel összekötni.Nem a netet osztanám meg, csak nagy mennyiségű adatot másolgatnék ide-oda.Net van mindkét gépen.Router is van, de a wifi lassú erre és egy teljesen külön csatornán szeretném megoldani.Van a hálózatban még 4 gép, akivel nem osztaném meg a munkáimat.Egyik gépen XP van, másikon Vista.A Vistás gép simán megtalálja a másik gépet.Csak beírom a megadott IP-t a címsorba, és megjelennek az XP-n megosztott mappák.Fordítva nem sikerül.Szerintem valami alapbeállítás nem stimmel a Vistában.
    Megcsináltam az itt linkelt dolgokat.A mappa megosztását "mindenki"-re állítottam, de az XP nem látja a Vistát.Nem kell még valamit beállítanom a Vistánál?Adtam egy IPv4 címet, és egy alhálózati maszkot(255.255.255.0).A hálózati diagnosztika ezt írja ki:

    "A(z) "kapcsolat név" hálózati adapter nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval"

    Nem lehetséges, hogy a Vistában még valami mást is meg kell adni? XP-nél elég volt ez a 2 adat.

Új hozzászólás Aktív témák