Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Sziasztok!
    Vettem egy Tp-link Archer 9 routert,elvileg ennek elég erős wifi része.
    Több kérdésem is lenne, de olyanok válaszoljanak, akik valóban biztosak a válaszuk helyességében.
    Egyik kérdésem, hogy amennyiben dual módban használom a wifi-t, akkor ugyebár a 2.4ghz és az 5ghz gyakorlatilag összeadódik és nagyobb lesz a wifi sávszélessége.
    Én ezt a beállítást eddig úgy végeztem el, hogy mind a két sávnak ugyanazt a wifi nevet és jelszót adtam, azaz 1 hálózatnak látszódik.
    Ez így helyes-e, ebben az esetben működik csak a dual mód ugye?
    A másik kérdésem az, hogy amennyiben lefedettségi gondok vannak két emelet között, abban az esetben is jobb eredményt lehet elérni ha dual módban működik a router, azaz attól nem lesz nagyobb a jelerősség lent, ha kikapcsolom az 5ghz-t? Nyilván más frekin működik ez világos, inkább az a kérdés hogy dual módban csökken-e a hatótávolság?

    Harmadik kérdés. Ha három külső körsugárzó antenna van az emeleten és nekem lent a földszinten kellene minél erősebb jel, akkor merre érdemes az antennákat fordítani hogy a legjobb jel legyen a földszinten?
    Tudtok-e valamilyen programot, amivel tudnám tesztelni az átviteli sebességet, hogy hogyan a legoptimálisabb a router és a lenti repeater elhelyezése?

Új hozzászólás Aktív témák