Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz #54715584 #39451 üzenetére

    Reseteltem a routert, annyi változás történt, hogy a böngészés mintha gördülékenyebb lett volna.
    Illetve amikor anno az új UPC modemet hoztam, a router címe változott 192.168.1.1-re, míg előtte 192.168.0.1 volt. Ami most reset után szintén visszaállt.

    Routerben csak a wifi van beállítva + néhány címkiosztás, de most ebben is elbizonytalanodtam.

    Win10 alatt automatikusan behúzza a címeket a rendszer, míg a routerben ez ki van osztva.

    A routerben a DHCP alatt van Address Reservation, ezt használtam, de van olyan opció is, hogy P & MAC Binding és ezalatt olyan lista, hogy Binding Settings, ez üres, míg az ARP lista alatt vannak a már kiosztott címek, ahol az összes status Unbound.

    Ha visszatöltöm a beállításokat a böngészés picit lassul.

    Még ami fura, hogy a routerben a WAN pont alatt IPV4 címet látok, az IPV6 Support menü alatt nicnsen ilyen cím, de van local address.

    Csatoló tulajdonságainál 4-es verziójú a net, 6-os nem elérhető, viszont ipconfig alatt van valami Teredo csatoló. ahol meg van IPv6-os cím.

    Egyre jobban összezavarodom és kezdem azt gondolni mégis csak valahol router gond lesz ez, de az IPV6 miatt talán? Hol tudom megnézni a gép összes IP címét vagy hogy milyen kapcsolatok vannak?

Új hozzászólás Aktív témák