Új hozzászólás Aktív témák

  • karlkani

    aktív tag

    Sziasztok!

    Néhány hete megint előjött, hogy bekapcsolása után ~5-6 percig nincs hálózati kapcsolat (előzmények). Azt írja, nincs bedugva a hálózati kábel. A gép hátulján abban a pillanatban kialszik a csatlakozónál a fény, amint a bejelentkezési folyamathoz ér a rendszer. A fent említett időszakban bármit csinálhatok, nem történik semmi, ha eltelik az a néhány perc, onnantól minden rendben (a helyi kapcsolatoknál 100 Mbps-es hálózatot ír, 1Gbps-es az alaplapi kártya, UPC 240/20, Connect Box modem módban, ~50m cat5 kábel (tudom, cat5e kellene minimum)). Tegnap este rákötöttem a gépre egy TL-R460 routert próbaképp (tudom, hogy csak 100 Mpbs-es portjai vannak, ilyen van itthon elfekvőben). Azzal is hasonló a helyzet. Ma bekapcsoláskor figyeltem a fényeket rajta, abban a pillanatban kialudt annak a portnak a fénye, ami össze van kötve a hálózati kártyával (a csatlakozónál is az alaplapon), amint bejelentkező képernyőhöz ért a Windows. ~5-6 perc elteltével "helyrejött". A kábel hibát az utóbbi esetben kizárnám, több, új kábellel (cat5, cat5e) is próbáltam a routert a géphez csatlakoztatni.

    Ötleteket a jelenséggel kapcsolatban előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák