Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suti237

    csendes tag

    Sziasztok ,egy kis segítségre lenne szükségem.

    Nem igazán tudom mi lehet az itthoni hálózatommal a probléma. Elég sok dolog van ráfűzve, nem tudom, lehet-e eza probléma. Kábelen még nincs is olyna nagy baj, bár néha elveszik ez az, meg lassan reagál. De a wifi az kész katasztrófa.

    T-home 50/25-ös iptv internet+tv Cisco modemmel/routerrel

    Kábelen:

    "Fő" Router: Tp-link TL-WR1043ND V1. Legfrissebb gyári fimware-el.
    - 2 asztali gép
    - WD hálózait vinyó
    - Switch
    - USB-n: ftp server pendrive

    Swich : Asus Giga X1005 4portos
    - 1 asztali gép
    - 1 hálózati nyomtató tp link printserveren keresztül.
    - 1 raspberry pi szerverként
    - 1 Hosszú kábelen át a másik szobában lévő régi router swichként használva.

    "kis" router Linkpro Websurf 401
    -1 Asus O Play media center
    -1 Lg smart tv ( próbálkoztam wifis hálózattal is de irgalmatlan lassú volt)
    Az osztható ip tartomány itt el vna tolva nehogy a routerek ugyan azt próbálják kiosztani.

    Wifi:

    - 1 Canon MG 3550 nyomtató (most vettem tegnap össze szenvedtem sokadszorra, de ma olyna lassú a háló, hogy nem bír érdemben még doksit sem nyomtatni)
    - mobil eszközök ami a családban vanak.
    - + aki erre jár ismerős család ... és kell neki net.

    Wifi beállítások:

    Channel: Auto
    Mode: 11bgn mixed
    Channel Width: Auto
    Max Tx Rate: 300Mbps
    Enabel SSID

    WPA/WPA2 - Personal titkosítás.

    A fix ezközök egy része Address Reservation -al fix ip-re vann állítva A DHCP-ben.
    Az ip tartomány ahol a rendszer mozoghat xxx.xxx.x.100 - 152
    Az új eszközöket még nem tudtam belőni (tv , tablet, nyomtató)
    Ezen kívül csak a router vezérlés van MAC filterrel levédve.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez lehet a router "hibája" hogy nem bírja lekezelni?
    Gondolkoztam, hogy venni kéne egy 8 portos routert és a hálózat nagy részsét azon üzemeltetni m,int így darabolva, vagy switch is elég lenen csak egy nagyobb.
    Mondjuk ez még nem magyarázza a wifi gyatra sebességét amximum akkor ha a terhelést nem bírja szegény TP link router. Mert elvileg 300 Megabitet át kéne vinni wifin-is de van hogy csak 1 megy át, vagy az eszközök csatlakozni sem tudnak.
    A monitorok mögé van berakva próbáltam emelni rajta de nem sokat segített , nem tudom az antennák állítgatásával érhetek-e el valamit, vagy át kéne helyezni. Csak akkor rengeteg kábelt kell beszereznem. Meg hova is tegyem akkor?

    Meg köszönném ha valakinek van építő javaslata, ötlete, vagy tapasztalata az tudna segíteni.
    Én már kifogytam teljesen az ötletekből.

    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák