Új hozzászólás Aktív témák

  • Stoner

    csendes tag

    Helló!

    Remélem jó helyen járok, ha mégsem nyugodtan irányítsatok át. Szóval alapvetően arra lennék kíváncsi, mik a javaslatok az alábbi nem túl egyszerű esetben:
    Adott egy ház, egy darab bejövő netkapcsolattal (tré adsl). a modem egy TP-Link wifi routerbe megy, ez intézi a néha felbukkanó laptopok nettel történő ellátását. Itt jön a csavar, a házban ugyanis van 3 asztali gép is. Ebből az egyik a TP-Link routerre van kötve. A másik két gépnek külön routerei vannak. Tehát bejön a net, TP-Link router, abból egy kábel egy Edimax router-be (erre is van még egy gép kábellel kötve) és a második routerből még megy egy kábel egy Gigabyte router-be, amire szintén még egy gép van rákötve. Tudom mi lenne a legegyszerűbb, de a kábelezést nem én csináltam, így rakták össze, és a routerek nélkül a kábelek nem érnek el a gépekhez (a kábelezés több falon és padlón/plafonon keresztül visz, szóval nem bolygatnám ha nem muszáj. Az érdekes, hogy első alkalommal nagy nehezen össze tudtam lőni a hálózatot és mindegyik gépen volt net elérés. De azóta random módon mintha 'összevesznének' a routerek, és mindig más IP-k jelennek meg a gateway és dns címeknél, így aztán a netelérés is megszűnik. Hogy tudnám elérni, hogy a fő router (TP-Link) legyen a főnök, ossza a címeket DHCP-vel, a másik két router pedig csak elosztóként működjön, ne akarjanak semmit irányítani? Mindenféle tippet előre is köszönök!

    A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

Új hozzászólás Aktív témák