Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Meg tudná mondani valaki, hogy teljesen normálisnak számít az ember testében az, hogy időnként egy-egy ér, vékony vagy vastag, ''ugrál''? Ezt úgy kell elképzelni: tedd a bal kezed az asztallapra, fektesd rá a jobb kezed tenyerét az ujjakra, és a bal kéz mutatóujját mozgasd rendszertelen ritmusban.
    Idegesítő lesz. És én ezt érzem tegnap este óta a jobb combtövemben. Az egyik ér szórakozik ott. Most is rákezdett. Megőrjít.
    De volt már ugrálás fel-és alkarban is, mindkét karban, a lábaimban combtól kezdve a lábszárig, lábfej, hasüregben is (Ez volt a legidegesítőbb, egész este ugrált egy vastag ér.) és a szemhéjamban szintén ugrált már egy-egy hajszálér. Csak a szívben ne ugráljon senki se, vagy az agyban vagy a tüdőben...

    És van másik gondom is. A bal lábfejemben gyakran begyulladnak az ínszalagok. Most például a boka benső felén durrant be az egyik. Ahol az ín begyullad ott mindig meleg, vörös, és fájdalmas lesz a lábikóm. Ilyenkor csak sántikálva tudok járkálni. Ráadásul most még zsibbad és meleg a talpam felső része, az ujjak alatti húsos párnák.
    Eddig szinte az összes ínszalag be volt gyulladva. A jobb lábfejemben is előfordul ez a tünet, de ott ritkábban.
    Ez valami fáradás? A lábfejem ki lenne akadva valamire? Rossz a cipőm? Vagy egy régebbi ficam miatt érzékenyebb a bal lábfejem a kényelmetlen cipőre, a megerőltető gyaloglásra? Imádok sokat gyalogolni. Ahova tudok, gyalog megyek.

    A krónikus fogyínygyulladásomról inkább nem írnék kisregényt. Ez se kellemes... Akinek van, tudja mivel jár. Búcsú a fogaktól.

    Valaki tudja, hogy micsoda az a A-típusú monocytoid sejt? Azt tudom, hogy fehérvérsejtről van szó, de az A-típus mit jelent? Csontvelő vizsgálatra kéne mennem... Oh, az élet, olyan jóóóóóóóóóóóóóóóóóó

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz zsiga667 #85 üzenetére

    Köszi! Hát, ez sem jobb verzió.
    Mi az ideggyógymókus pontos orvosi megnevezése?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz DaSilva #95 üzenetére

    És ez a zavar mit takar pontosan? ''Éheznének'' időnként az izmaim? Mit tehetek a rángatózásuk ellen, mert nagyon idegesít, amikor egy nagyobbacska kezdi el és csak ugrál és ugrál...

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz DaSilva #98 üzenetére

    Köszi a javaslatokat!
    Azt hiszem, az ugrálás marad, most már a combom után, a hasamban is rákezdett az egyik izomrost. Mindegy. Normális táplálkozás sem segít. A gyomrom lángol vagy görcsöl, idônként egyszerre a kettôt, a májenzimeim 100-asok, mert nem bírták a Syncumart. A vérem alvadékony, és még allergiás is vagyok.

    Bírom a test nygeit, csak halálosak ne legyenek. Ezek csak bosszantanak.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Huh, de régen éreztem már ezt a vacak állapotot. Nem kellett volna meginnom azt az utolsó pohárnyi, állott kólát... Paff vagyok tőle. Úgy érzem, mintha a rekeszizom alatt, egy sávban (gyomor-máj) ketté akarnék szakadni, és közben hülye, fémes ízt érzek a torkomban meg a számban.
    Utálom ezt a fajtáját a hasi görcsöknek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz LeG3Nd #123 üzenetére

    Menj el sebészetre! Mert 1. vérmérgezést kaphatsz, ha magad esel neki, 2. öngyógyítás nagyon fájdalmas lenne.

    ragazzo
    A lónyáltól se fájt volna annyira a hasam, mint ettôl a retek kólától. Többet nem iszok. Rászokok a kávéra inkább. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Most már ideges vagyok. Délután szitkozódva fogok elbicegni, mind a két lábamra sántítva, a dokihoz. Még szerencse, hogy csak 200 métert kell kúsznom...
    A lábfejeim megvesztek.
    Tegnap elôtt a jobb sarkamon kezdôdött a gyulladás 4 centi hosszan, patkó alakban.
    Áh, legyintettem, csak megnyomta a bakkancs.
    Aha.
    Estére a gyulladás átment a talpamra is, a boltíven egy 50 forint méret rész vált forróvá, duzzadtá és fájóssá.
    Na, mondom, ez már megint a szokásos móka, elmúlik. Nem törôdve vele tegnap délelôtt is mentem a dolgaim után, persze a jobbat kímélve, a bal lábra nehezedve.
    Délután a bal talpamon a boltív és a lábfej bal széle bedurrant.
    Most mind a két lábfejem talpa lüktet, sajog, ha rájuk lépek akkor meg azt se tudom, min is járjak, mert fájnak.
    A Fastum gél erre a bajra nem vált be. :(
    Nem tudom, hogy mi a bajuk.
    Múltkor, mikor enyhe volt az idô, a kényelmes sportcipôben járkáltam, és akkor a bal bokám sajdult meg, de úgy, hogy meg is dagadt.
    Nem a cipôim a gonoszak, a lábfejeimnek van valami baja, de mi?!
    Valakinek valami tippje?
    Fontos lenne a jó tanács, mert kedvencem a gyaloglás, és hamarosan kertet kell ásnom! Ilyen talppal nem tudok ránehezedni az ásóra. :((

    December óta 3-4 naponta valamelyik lábfejen elôjön a bibi. És most mindketten kész vannak.
    Ennyire nem bírják a terhelést?! Na, ne már! Volt olyan év, hogy hetente 2x 20km-et gyalogoltam, nyáron sportcipôben, télen bakkancsban, és semmi bajuk nem volt. A rekordom napi 40km, és ennyi, bakkancsban megtett km után se panaszkodtak.

    Az ágyban fekve is sajognak szegénykék. :(

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nem én vagyok a köröm benövéses. A körmeimnek semmi baja sincs.

    Igen, a gyulladt részek láthatóan vörösebbek, és megérintve ôket forróbbak a lábfej többi részénél.

    Hogy a manóba keveredhetett volna baci a lábfejembe, és miért pont oda? Sehol másutt nincs ilyen gond, és még náthám sincs. Ha baci lenne, a fehérvérsejtek már leszámoltak volna velük.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Julcsi #132 üzenetére

    Fekve, csak csendesen lüktetve sajognak, rájuk lépve érzem a gyulladt részeket, nagyon kellemetlen rajtuk a járás. Szúró érzés nincs, inkább csak belenyilal a fájás, ha túl sokat mászkálok, pl. elkúszok a konyháig és vissza. :(

    Nem szedek antibiotikumot! Akkor sem, ha náthás vagyok, mert minden antibaci károsítja a test saját bacifaunáját is. Védem a hasznos bacikat.

    A kenôcs csak enyhítette, de meg nem szüntette a bajt. Magától elmúlik, de most egyelôre nem, sôt a bal lábfejemben a boka elôtt a talpon már a v alakú, jó nagy gyulladt rész érezhetôen megvastagodott.
    Most minden egyes lépéssel csak jobban vadítom a bajt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Voltam dokinál, holnap a laboreredménybôl megtudom, hogy mi okozza a lábfejem gyulladását. Allergia tünete vagy köszvény.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #143 üzenetére

    Azt hiszem, végleg megzakkantam. A kérdésem, mivel élettani folyamattal kapcsolatos, itt teszem fel. Mivel élhetetlen csôdtömegnek bizonyultam, melyik önpusztítási módot válasszam?
    Arra gondoltam, hogy veszek piát, összetörök porrá bétablokkoló tablettákat, cirka 300milligrammnyit, és veszek olcsó öngyújtót a benne lévô gáz miatt. A terv az, hogy lehetôleg egyszerre kiütni a szívet és az agyat, elôbb az öntudatomat akarom elveszíteni, hogy ne kelljen átszenvednem a keringés összeomlását. Halálfélelem mentesen, nyugodtan akarom lerendezni a befejezést.
    A testem így is egy csôdtömeg, és maga a személyiségem is szemétdomb.
    Mibôl mennyi kell egy 70kg test végzetes kiütéséhez?

    Ui.: Ha esetleg lenne ''egészséges'' szervem, nem adom senkinek sem. Akinek testi baja van, haljon bele, mert ez a természet rendje.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz MCGaiwer #145 üzenetére

    Teljesen normális vagyok, csak éppen nagyon elkeseredett.
    Létezésemnek nincs célja és haszna.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Nicky Nygaro #150 üzenetére

    Az én kicsi szorongásom olyan szinten van, hogy képes szétrugdosni a szervezetemet.
    Az egész leépülési folyamat 2000-ben indult el, amikor 1 évig szinte minden reggel a ''dögölj meg'' felszólítással kezdtem a napot.
    Olyan jó érzés zsigerbôl gylölni, kéjesebb és jóval ôrültebb, mint a szeretet, ami nincs. De a gylölet valódi, és erôt ad elviselni az életet, miközben meg is öl.
    Semmi drogot nem fogyasztok, se koffein, se alkohol, se f, se nikotin, se egyebet. Józanul kívánom, hogy dögöljek meg.
    Nem tudok változtatni rajta. Képtelenné váltam, hogy a többi embert joviális partnernek lássam. Mindig megtartom a 4 lépés távolságot, aki közelebb jön, elôbb csak a mosolyom lefagyását látja, majd jönnek a rideg szavak, végül a síri hangon közölt halálos fenyegetés. Ami nem vicces, mert a gylöletem halált akar.
    ''Mi leszel, áldozat?''
    Soha!
    A másik szerep a gyilkos. Tehát, soha többé nem engedem, hogy kicsúfoljanak. Az emberek szörnyetegek. Így persze én is az vagyok, de én legalább visszavonultam a kényszerzárkába és önmagamat falom fel, ahelyett, hogy másokat gyötörnék.
    Sikerült néhány betegséget kicsiholnom a testembôl az öngylölettel. Elôbb-utóbb a favoritom, a családom átka, a rák is elôjön.
    Remek pillanat lesz, csak arra várok, hogy egy orvos szemébe nevethessek, amint diagnosztizálva van.

    Az élet hazudik, az emberek hazudnak, az igazság, hogy férgek vagyunk a Halál kertjében.

    Ui.: Számomra nincs kiút. Az álmaimban felvillantak a jövôm képei, nem tehetek a sorsom ellen.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Még élek.
    Csak idegesít, hogy ilyen sokáig tart és állandósul a negatív időszak.
    Na, jó, ne feszegessük a dolgokat, mert megint itatni fogom az egereket.

    Köszönöm, a kedvességet, de nem használ, semmi sem használ.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Calibos #162 üzenetére

    A pofon sem segít. A tükör előtt szoktam felpofozni magamat, de nem használ. Különben is, anyám nevelési szándékkal elég pofont adott nekem kiskoromban. Látszik, hogy a pofon hasznos...

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Calibos:
    Akik engem ''szeretnek'', elfogadták, hogy különc vagyok, lefordítva, hülye.
    Egész gyerekkoromban egyedül voltam, vagy azért mert ténylegesen megbántottak vagy azért mert eszembe vettem, hogy át kell rágnom magamat az engem ért sértéseken.
    Soha nem éreztem, hogy szerettek volna. Nem tudom, hogy mi az a szeretet, csak mindent felrugó gyűlöletet érzek, mely ökölbe rántja az ujjaimat, összeszorítja az állkapcsomat.

    A tengerimalac meg nem érti, hogy mégis miért veszem ki a dobozából és teszem a tenyeremre, miközben kedveskedő szavakat mondok neki, és vigyorogva zokogok, mert annyira aranyos, és mégsem értjük egymást.

    Soha senki sem értette, hogy mit is akarok. Érthetetlen és épp ezért kerülendő talány vagyok a legtöbb ember számára.
    Így egyedül élek, önmagamat emésztve.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ngabor2 #178 üzenetére

    Mit sejtesz a képem alapján? Nem az okozza a gondot, hogy nem tetszem a férfiaknak. Volt pasim, és egyszer elég is volt. Amúgy sem tudok együttélni senkivel sem.

    ***

    Ma megint nem tudtam bejutni a májszakrendelésre, mert tömeg volt. 1-kor is még legalább huszan vártak.
    Így feladtam, hogy valaha is megtudom, mégis mi a baja a májamnak.
    A mai ultrahangos vizsgálat szerint:
    ''Jelentősen nagyobb, diffus laesiora jellemzően fokozott echogenitású homogén máj.''

    A májenzimek csütörtöki vérvétel alapján:
    GPT 61 U/l
    GOT 46 U/l

    Triglicerid 3,02 mmol/l

    egyéb adatok:
    húgysav: 419 umol/l
    CRP meghatározása: 18,9 mg/l

    neutrofil 80,10%
    eosinofil 1,40%
    basofil 0,10%
    limfocita 10,60%
    monocita 3,80%

    Most akkor mi a bajom?

    Minden más a hasüregben rendben van, kivéve hogy a lép enyhén nagyobb.

    És nem felejtettem el, hogy a véremben A-típusú monocitoid sejtek úszkálnak.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ragazzo #191 üzenetére

    Sajnos, az egyik ismerôsöm, 22 éves lány, a problémáit alkohollal igyekszik elmosni.
    Hiába figyelmeztettem már annyiszor, legutóbb azzal dobta vissza a jó tanácsomat, hogy meg tudja oldani a bajait.
    Évek óta ezt mondja. Javulás nincs, csak önpusztítás.

    Én jól vagyok. A kicsi kutya zseniális ötlet volt a részemrôl. Az emberek mosolyognak, amikor meglátják és sokkal könnyebb velük szóba állnom. A pici eb segít áthidalni a kommunikációs szakadékot köztem és a többiek között.
    Kicsit labilis vagyok, de mindig kitalálok valamit, hogy megszépüljön az élet.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A fogaim nálam búcsúzóban vannak, a foginygyulladás végez velük. Még idén elveszítem a felsôk közül, a már 3 elvesztett mellé, a két nagy metszôt és a jobb oldali szemfogat, valamint a jobb oldali nagy örlôt.
    A felsô állkapcsom hamarosan fog nélkül marad. Az alsóban 2 fog hiányzik, és mostanában készül kiesni a 3., de a többi mint a cövek még állja a bacik támadásait.

    Rezignáltan szemlélem a beteg inyemet; az elhulló fogaimra mint a múló idô tanúira tekintek. Aminek meg kell lennie, az ellen hadakozni értelmetlen energiapocséklás.

    Most a fogaim a kisebbik baj, holott sejtésem szerint a hiányos rágófelület miatt rosszul megrágott ételfalatok is lehetnek az okai a felborult anyagcserémnek.

    Úgy letámadott a köszvény, hogy csak pislogok a meglepetés fájdalmas erejétôl. Eddig csak a talpamban jelentkezett, de most kiütötte a bal combizületemet, a jobb térdemet, és enyhén, de megjelent a jobb hüvelykujjam tövénél is. Úgy járok, mint egy csiga két mankón.
    A fájdalom türhetô, csak egy zavar, hogy nehezen mozognak a szenvedô izületek.
    Kész szado-mazo menet lesz így a kert tavaszi megmvelése. De megmvelem, ha beledöglök is. Ez tán az utolsó kertészeti szezonom. Élvezni akarom az élet, az alkotás csodáját a kertem és növényei által.
    Ez az igazi sors, vetni és aratni, még ha a saját testünkben éljük meg a ciklust, akkor is fenséges a kikelet és a pusztulás.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz barnam_ #224 üzenetére

    Náthára a legjobb, hagyni, hogy az immunrendszer végezzen vele. Segíteni a szervezetnek a harcban leginkább a C-vitaminnal lehet. Nátha idején napi 1000mg szedek be, és sok meleg teát iszok. A végsô fegyver a dunsztolás, a nátha tetôpontján bevágom magam az ágyba két takaró alá, és egész este izzasztom a kis dögöket forró tea segítségével. A dunsztolás nagyon hatásos, és a legjobb módszer. Másnapra visszatér az erôm, kitisztul a fejem, enyhül a torokfájás, elmúlik az orrfolyás. Náthára butaság gyógyszert szedni. Ez az egy betegség van, amivel komolyabb mellék tünetek nélkül edzésben lehet tartani a test védekezô rendszerét. És szerintem, kell az edzés. Mindig lábon hordom ki a bajaimat, csak akkor dôlök ki, ha már kezd életveszélyessé válni a helyzet, mint anno a trombózisom idején. 2 hónapig vánszorogtam a begyulladt, elzáródott vénás lábammal, mire rájöttem, hogy a házi gyógymódjaim nem segítenek. Csak ekkor mentem el az orvoshoz, és egybôl kórházba kerültem, de csak 1,5 hétre. Hamar ''kidobattam'' magam, mert egy nyughatatlan, lázadó beteg alkat vagyok, aki beszól az orvosnak, és megy a maga feje után, hisz halál ellen nincs orvosság.
    Minek idôt pazarolni a reményre, a különféle gyógymódokra, hinni az orvosokban; csak a csalódásunk lesz nagyobb, amikor mégis meg kell halnunk.

    Igen, sokáig úgy véltem, csak egy gyagya hipochonder vagyok, aztán jöttek a valódi gondok, amikre úgy tekintek, mintha álmomban élném meg ôket. Az egész nagyon valószertlen, még a köszvény lüktetése is a jobb térdemben. Az élet csak egy álom, elmúlik.
    És most kisántikálok a kertbe, mert haladni kell vele.
    ''A Halál kertjében jártam, és az élet színes álmát láttam.''

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Andie #228 üzenetére

    Szerintem megrepedt a csigolya, de oly szerencsés módon, hogy nem nyomódott bele a gerincvelôbe, mert akkor béna lennél nyaktól lefelé. 2 hónap elteltével dokihoz menni egy törött, recsegô-ropogó csigolyával kicsinykét késô, de mindenképpen szükséges!
    Minimum röntgen lesz róla csinálva, és nagy meglepi, ''oh, hát ez a csigolya nem elszabadult a helyérôl...''
    Egyáltalán, hogy tudod mozgatni ôt? Megtapogattam a saját nyakamat, és az izmoktól nem érzem a csigolyákat.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Andie #233 üzenetére

    Mázlid volt.

    A nyaki gerinc görbület lett egyenesebb, de ez járhat a korral is, a diszkópatkány porckorongleválás, az ''a'' betüs meg kicsi izületi kopás, ami szintén kialakulhat idôvel.
    Nyugi, az ortopéd doki majd eldönti, mi a teendô a laza porckoronggal. A lényeg az, hogy a csigolyák rendben vannak.

    Köszi google! Hipochondereknek is ideális keresô. :D

    [Szerkesztve]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Lehet abból bármi bajom, hogy 3 hónapos törpe kutyám rémületében (összekarmolta a mama cicánk) véresre harapta az ujjamat? A macska semmi ellen sincs oltva, Babszem ma kapta meg az elsô 5 betegség ellen védô oltást, hisz csak 12 hetes, és veszettség ellen 16 hetesen kell, hogy megkapja az elsô oltást.

    Utálom a macskákat, nygös, karmolós, csavargó dögök. Francba velük, ha a kutyimnak vagy közvetve nekem valami bajom lesz.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ragazzo #256 üzenetére

    Tudom, hogy javasolt a tetanusz, de az ujjam picit sem dagadt meg. Alaposan bejódoztam a 3 apró vérzô sebet, ahol a fogai felszakították az ujjamat.
    A kutyiért jobban aggódok. A szekrény alá szorulva nagyon megnyomódott a hasa, és még most este is érzékeny; a megkarmolt bal szeme meg még plusz gondja neki.

    Most nincs türelmem és kedvem elmenni a kórházba tetanuszért. Kicsit hazárdírozok az egészségemmel, ami így is elég vacak. Az utóbbi idôben túl sokat panaszkodott a testem, hát most nem érdekelnek a panaszai.
    Amint van idôm, ások magamnak a kertben egy gödröt. Gondolva a legrosszabbra is.
    Mert más úgy se ássa meg.
    A családom szétesôben, apám sárga a nikotintól (erôs dohányos), anyám Parkinson kórban szenved, nemsokára mozgásképtelen lesz, és mindegyik húgom örökölte ilyen olyan arányban a Leiden mutációt, ami zaftos kis zavarokat okoz a véralvadásban. Egyéb gondokat most hagyom. A tetanusz veszélye a legkisebb gondom.
    Úgy tekintek az életre, mint egy eleve vesztes játszmára. A lelkiismeretem forog a korai sírjában, mert a dolgoknak nem így kellett volna történiük. Alaposan elcsesz(t)em az életemet, tudva, hogy nincs remény.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Fura tünet.
    Miért fáj a bal karomban végig egy hosszú izom, amikor ma nem végeztem kerti munkát? A fájdalom a csuklóm felett az alkarcsontokon kezdôdött. Mostanra elérte a felkarom közepét. A karomat csak erôltetve, sajgások közepette tudom elfordítani és kiegyenesíteni.
    Mi lehet vele? Az ujjaimat tudom mozgatni, a kézfejemet nem érinti a fájó baj. Nem érzek duzzanatot a karomban, csak fáj.

    Ugyan hajlamos vagyok a trombózisra, de annak nem ilyen a tünete, mert akkor csak ott fáj, ahol a bibi van, majd jön a gyulladás a végtagban, plusz esetleges légszomj, ha beütött egy kis tüdôembólia is. És az egész nem egy fél napszak alatt alakul ki. Volt alsó végtagi trombózisom, pontosan ismerem a menetrendjét. 2 hónapig vonszoltam a 2 centivel dagadtabb bal lábamat, esténként 38 fokos láz lepett meg, és a negyedik emeletre csak csigatempóban tudtam felmászni a tüdôembólia miatt, ami kicsi volt, a jobb tüdô alsó részén keletkezett, így nem vihetett a sírba. Végül ráuntam a csiga tempómra és doki helyett a kórházba mentem, ahol 3x több heparint kaptam a kelleténél, de a trombi megmaradt, végleg besült az ér. Azóta is vastagabb a bal lábam. Van ilyen.
    Csak azért írom le, mert a házi dokik fiataloknál nem kapcsolnak, és az egyik ismerôsöm fiatal tesóját elvitte a trombózis kísérô tünete, a tüdôembólia. Tehát egy duzzadt végtaggal, lázzal, szúró mellkasi fájdalommal irány a kórház!

    A köszvény meg spontán elôjött a jobb lábfejem külsô bütykén. A bütyök helyett 4 centi hosszú puklit látok a lábamon. Utálatos nyavalya a köszvény.

    Este a gyomorszájam bolondozott, vagyis görcsölt. Sokáig ülve bóbiskoltam, mert amint lefeküdtem, éreztem, amint a gyomorsav végigfut a nyelôcsövemen. Elôbb-utóbb belefulladok a saját vérembe, amint a májam gondja miatt is, kiszakad egy ér a torkomban. Holott nem iszok alkoholt, nem is ihatok a Syncumar miatt, ami egymagában is szétveri a májamat.
    Na, most mi a jobb, trombózis miatt valamilyen embóliát (agy, szív, tüdô) kapni, vagy elvérezni, esetleg a kipurcant máj miatt lassan elsorvadni?

    Annyira sok hiba lehet a testben, lenygözô. Következô életemben orvos leszek. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #279 üzenetére

    Mi okozhat spontán izomfájdalmakat, mitôl válhat olyanná egy izom, mintha erôsen megdolgoztattam volna, amikor nem. Most a bal combom nagy izma durrant be, látható is, hogy be van állva, olyen mint egy vastag hurka. A jobb combomban is fáj az izom, de az még nem durrant be. A jobb felkaromban csak feszülést érzek, a bal karomból kiment a fájás, viszont a csuklóm érzékeny, ugyan így a jobb is. A bal bokám külsô felén van most egy tíz forintos, kemény, köszvényes dudor.
    Most csak ezek gyötörnek.
    Magas húgysav szint a köszvényen túl, izomfájdalmakat is okozhat? Vagy mi az oka a spontán izomfájdalmaknak?


    Ui. csak bizarr elméknek!

    Hamarosan kiesik még egy fogam. Valószínleg f csomó alá fogom temetni. Testem eme apró darabkája korán fbe harap. Groteszk, de ugyanakkor borzongató. Egy kicsi porcikámmal eljátszathatom az egész testem temetését, átélhetem a föld alá kerülést kísérô érzést, amit a hullám már nem érezhet.
    Korán szétesek, de így is hosszú életem volt. Kár, hogy nem találtam meg az értelmét.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mitől van, mi lehet, hogy a bal térdem fogta magát és 3 nap óta azon igyekszik, hogy úgy nézzen ki, mint az elefántember feje, hol itt, hol ott dagad meg, és ilyenkor fáj, olyan szegény lábam, mint egy nehéz húsdarab, és kellemetlen a térd mozgatása.
    Újabb egész estés borogatás után megint enyhült benne a sajgás, és tudom mozgatni, de a duzzadása nem múlt el.
    Nem ütöttem meg, nem használtam agyon. A jobb térdemnek semmi baja sincs, és a köszvényem is csendben van.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz gasMask! #345 üzenetére

    Ilyen nekem is szokott lenni, de szerencsére magától elmúlik, csak ki kell várnom türelmesen. Egy biztos, idegesítő!
    Könnyen lehet, hogy allergia lesz. Jobb utána járni, és leleplezni, hogy mi okozza, pollen, poratka, állatszőr stb.

    Palkó: Együttérzésem. Engem csak a köszvény kínoz. Most pl. a bal sarkamnál mart bele és majd szépen terjed tovább, és az egész talpam bedurran. Milyen érzés begyulladt talpakon járni? Nos, meg kell tanulnom lebegni...
    Pechemre nálam se találják a sokféle baj képét mutató igazi gond okát. A házi dokim ma azzal intézte el a panaszaimat, hogy úgy is van egy géndeffektusom, aztán az mindenért felelős lehet.
    Kösz, doki!
    Meg adott egy jó tanácsot, hogy a bizottság előtt ne legyek ennyire poénkodós és laza, mert különben nem adják meg a nekem járó min. 50% rokkantságit.
    De hogyan legyek komoly, amikor az egész élet egy hülye vicc?

    Ui.: Vigyázzatok a szívetekre és ne bízzatok a szakorvosokban. Az egyik rokonomnak az EKG-n nem vették észre, hogy sorozatban kapja a kis infarktusokat, és az utolsó, végzetes infarktus elvitte fiatalon.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Szakorvosoktól és bőrgyógyászoktól mentse meg az embert az Ég!

    Az orvos is ember és tévedni emberi dolog. :(((

    2001-ben a házi dokim merő jó szándékból lassan kifejlődő ekcémás, allergiás eredetű bőrbajommal, ami legvégül az egész testemet elborította, elküldött bőrszakihoz, az meg rám nézett az asztala mögül, halkan kért egy cetlit a másik csajtól, kitöltötte, majd írt egy receptet is. A lapon meg az állt, hogy ezzel kérhetek rüh-irtót a gyógyszertárban.
    Én marha kiváltottam, bekentem vele magam, mire a nagyobb, gyulladtabb kiütésekről lemarta a bőrt... 1 hónapig véres, gennyes volt a lepedőm minden reggel, mert ugye utána már k.b.ottul viszketett az egész bőrfelületem, a folyamat nem állt meg, és a Syncumar miatt a kicsi elvakart ''rügyeim'' is petyegették véremmel az ágyamat.
    Végül kikötöttem a gyulai kórház bőrosztályán, ahol 10 nap alatt, ma se tudom mivel, tippem szerint egyszerű, de ütős gyulladáscsökkentőkkel, meggyógyítottak. Még egy hónap telt el, és az agyonvakart, de behegedt felső hámrétegem magától levált. Olyan voltam, mintha egész testem leégett volna, és most foszlányokban tépdesném le magamról a felső réteget.
    El lehet képzelni, hogy 2001 forró nyarán lepukkant bőrrel mennyire jól éreztem magamat, főleg azt, amikor rájöttem, hogy a bőrszaki egy nagy ************ stb. Azóta is vannak kisebb-nagyobb bőr bajaim, de akkor lásson újra egy ilyen szakbarbár, amikor a saját melanómáit számolgatja.

    A mandulás esetek meg beillenek rémálomba. Valóban isteni csoda, hogy az orvosok nem fizetett hóhérok...

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nekem nincs bajom az orvosokkal, csak éppen nem kedvelem őket.
    A házi dokim jó fej, vele lehet poénkodni az élet ostoba dolgain, és ki lehet tárgyalni az eredményeket, meg kötözködni vele a kezelések hatékonyságáról. Semmit sem veszek be elsőre, amit egy doki mond, bízok a testem, a természet józan mechanikájában, és kerülöm az orvosok szakbarbarizmusát.
    Mondom, kész csoda, hogy nem fizetett hóhérok. Ráadásul némelyiknek tarifája van, mint a ringyóknak.
    Tisztelet a kivételnek, mint pl. a házi dokim.
    Hallottam már néhány durva esetet, amikor hiába fizettek a szakorvosnak, az bizony nagyot hibázott.
    Meg aztán, halál ellen nincs orvosság, még pénzért sem.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz alitak #402 üzenetére

    Biztos, hogy baci csinálta?

    Nekem akkor szokott torokfájásom lenni, ha túl sok gyomorsavam termelődött és az éjszaka során vízszintes testhelyzetben a sav felcsorog majdnem a szájüregig és útja során szétmarja a nyelőcsövet, ilyenkor akár egy kevés sav becsoroghat a légcsőbe is, és ott is marja a nyálkahártyát. Ha ez történik, az ember köhög. Sőt, ha nagyon unja a savat a bensőm, akkor a gyomorszájtól a nyelőcső felső végéig görcs szokott végigvonulni, majd vissza, de úgy, hogy mikor visszaér a gyomorszájig, még a rekeszizmom is összeszorul, annyira fáj.
    Szerencsére, amióta kiegyensúlyozattan, kizárólag hazai kaját eszem ez a probléma elmúlt, mintha soha nem is kínzott volna hónapokon át. Bár, az is lehet, hogy a stressz okozta.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz victoireB #424 üzenetére

    Nekem volt egy ilyen gennyes izém, hosszra mint a kisujjam fele, szélességre meg egy olyan centi lehetett. Anyám addig szadizott, míg engedtem neki, hogy kinyomja. Na, ő aztán tud ilyen gennygócokat nyomkodni. Úgy kipaszírozta belőle a trutyit, hogy meg is gyógyult, azóta sem jött elő.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nekem roppant vicces bajom van, nem is merem elmondani a dokimnak. Izé, mit lehet csinálni egy sajgó farokcsonttal??
    Ciki, de pont ez a pici csökevény panaszkodik. Szeretek biciklizni, de legutóbb úgy kerekeztem haza, hogy félig-meddig állva kerekeztem, vagy toltam magam mellett a kerékpárt, mert a nyeregben megmaradnom kellemetlen volt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz RAM #443 üzenetére

    Kipróbáltam minden lehetséges megoldást a nyeregben, végül egy kis fájdalomcsillapító gyógyszer segítségével sikerült enyhítenem a sajgást, és félig állva, lecsúszva a nyeregből haza jutnom.

    Jó lenne ismét kerekezni, de holnap lesz két hete, hogy ripityomban van a csontocska, és még mindig nem tudok megmaradni a nyeregben. :(
    Utánanéztem a hálón, mert a csont környékén érzet fájdalom lehet belső szerv bajának a tünete is, de nem érzem, hogy odabent baj lenne.
    Megnyomtam a csontot, egyből csillagokat láttam, tehát ő a hunyó.
    Elmeszesedett volna?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz alitak #446 üzenetére

    Irány a házi orvos, ő majd továbbirányít a kardiológia felé.
    A szív a motor, ha bármi gond van vele, könnyen kaput.
    A nagynéném elbagatelizálta a saját baját vele, meg is halt most nyáron. :(

    Jobb félni, mint megijedni!

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz alitak #448 üzenetére

    Az a baj az emberi testtel, hogy hajlamos pontosan követni mindazt, amit a tulajdonosa művel vele, a lehangolt lelki állapottól kezdve a rossz táplálkozáson át minden befolyásolja a működését.

    Lehet, hogy csak több törődésre vágyik. :)

    A sok bajt pedig nem kell további szorongást okozó tényezőként felfogni, ki kell vizsgáltatni őket, (van olyan tünet, amellyel együtt lehet élni) és szeretni kell a testet, mely csodás gyógyulásokra is képes, ha vidám a lélek, és minden tápanyagot megkapnak a sejtek a működésükhöz.


    Ui.: Nekem is van számos bajom, de nem számolom őket. Ha valamelyik megerősödik, kezeltetem, és elmúlik. Ennyi. És élem az életem. Pl. a köszvényem már 3 hete nem dugta ki ocsmány gumóit a lábfejemen, pedig megyek, teszek-veszek, használom az izületeimet. Valamit sikerült megváltoztatnom. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz shet #470 üzenetére

    Az arany nemesfém. :) Az ólom a nehézfém. Az aranytól nem lesz semmi bajod.
    Mond, hol is ettél aranyat? :D Megyek oda ''nassolni''.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz PazsitZ #472 üzenetére

    Igen, van ilyen ital, aranylemezkék vannak benne, de most hirtelen nem tudom, hogy likőr vagy pálinka az illető ital.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mitől van, mi lehet rossz bennem?

    Mostanában sajog valami a mellkasomban, leginkább a jobb felső részén érzem, hogy valami tompán szúr, de az egész mellkasban van valami nehéz érzés és időnként zörög a szívem. Fájdalom nincs, csak ez a kellemetlen érzés, meg a ritka, de annál idegesítőbb szívzörej, amikor a szív két dobbanás között megremeg.
    Mi lehet a gond?
    Volt már jó néhány EKG és mindig normális volt, semmi rendkívüli, max. időnként egy kicsivel szaporább tempó. 100/70 és 130/80 között váltakozik a vérnyomásom. De volt olyan, hogy feltornázta magát 180/90-re. Ez szerencsére csak egyszer fordult elő.
    Fizikailag jól érzem magamat, gond nélkül végzek fizikai munkát, csak enyhén szédülök. Ennek oka lehet a felborult napi ritmus és az érzelmi labilitás.

    (Sok a gyomorsavam, most is érzem, hogy dolgozik a vegyület. A héten a májam is szúrt.)

    Hétfőn megpróbálok eljutni a házi dokimhoz. Pénteken kellett volna mennem, időpontom is volt, de én hülye reggelig néztem egy sorozatot, és kialvatlan állapotban nem merek sehová se menni, így az alvást válaszottam. Nem tudok éjszaka aludni, nyomaszt a sötét. Lelkileg kezdek szétesni. Talán a lelki folyamatok miatt van a fájdalom a mellkasomban, meg azért is, mert a nagynénémet szívinfarktus vitte el.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Andie #489 üzenetére

    A nyakam nem fáj, csak meszesednek a csigolyák, mert tunya ülő életmódot folytatok, hiába gyaloglok sokat, ha semmit sem tornázok, főleg nem mozgatom a gerincemet.

    Nekem is szokott magas lenni a GOT és GPT, olyan 100-as körüli tornázzák fel magukat, amikor fáj a hasam felső része, gyomor-máj magasságban. Szerencsére régen volt ilyen, januárban, azóta visszamentek az értékek normálisra.

    Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Erre most már szedni fogom a hormonpótlót. A köszvény is a lusta pajzsmirigy miatt alakulhatott ki.

    A májam enyhén nagyobb, hogy mitől, az nincs kiderítve. Egyszerűen nagyobb két ujjnyival és kész. :) Én sem fogyasztok alkoholt és egyéb vegyszerekkel sem itatom át a szervezetemet. Még a fájdalomcsillapítóval is csínján bánok, ha fáj valami csak negyed szemeket veszek be. És maximum így negyedenként napi 1 tablettát veszek be.

    Jelenleg panaszmentes vagyok, csak a bőröm gyulladt. De ez csak apróság. Biztos valami allergia gyötri szegényt.
    A mellkas kellemetlen érzése megvan, de ha neked sincs szervi baj a hátterében meg nekem sem, akkor nincs mitől tartanom. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Kissé kellemetlen véleménnyel zárult a mai tüdő röntgenem, mehetek jövő héten mellkas ct-re, mert a tüdők közti üreg felső része jobb felé kissé szélesebb. Ennek okozója lehet a nagy gyűjtő véna, vagy a felszálló aorta. A kisvérkör kissé túl van terhelve.

    De mi miatt? Ez itt a kérdés. Remélem, a ct-t kideríti.

    Már hetek óta érzem, hogy mintha valami ''szörcsögne'' a mellkasomban, és jobb felső részen időnként valami feljajdul, ami szúró érzéssel jár együtt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Két éve kórházban volt egy vérvizsgálat, amikor egy csepp vért szétkent üveglapkán a nővérke és azt vizsgálta meg a doki mikroszkóp alatt.
    Eme vizsgálatot, hogyan kell kérni a házi dokitól?? Azért érdekel, mert két éve egy kicsit elfajzott sejttípust találtak a véremben, és a leleten javasolták a kis bumfordik nyomon követését.
    Jelenleg fogalmam sincs, hogy mit csinálhatnak az A típusú monocitoid sejtek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Lassan már Dr. House féle esetnek fogom tekinteni magamat. :(((
    Fáj a gerincem alsó része, de csak a bal fele és egy jól meghatározható pontban.
    Lehet valami étel-allergiám is, mert ...
    Akkor éppen hörghurutom van, kaptam rá erős antibiotikumot. (Nem dohányzom.)
    A szívem szörcsög. Ez tényleg kellemetlen érzés. És még van egy gén-hiba is. Plusz a lelki izéim.
    Nem, ezek most nem elképzelt dolgok, konkrétan gerinc-fájdalmat nem szeretek beképzelni magamnak. Ahogy az egész estés görcsölés sem kellemes.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák