Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz Algieba #488 üzenetére

    Mostani gondom: GPT.
    Voltam vérvizsgálaton az elhúzódó köhögésem miatt, de hálistennek 30 eredményböl 29 rendben van, pont középértéken. Kivéve ez a fránya GPT.
    Utánnajártam, és ez tán valami májenzim. Emlékeztem, hogy uncsitesóm tavaly nyáron panaszolta, hogy neki is magas ez az érték, és folyamatosan ellenöriztetni kell, meg E vitamint szednie, mert pilóta, és nem térhet el semmilyen a normáltól. Akkor kiderült, hogy az apjának is ugyanez az érték probelmás, sőt, apámnak is. (ő apja az én apám testvére). Tehát férfi ágon nálunk ez öröklődik. És mindig arra gyanaxanak a dokik, hogy alkoholisták vagyunk, pedig annyi piától, amit én életemben megittam eddig, 1 ember nem tudna berúgni. Apám össze is veszett eccer 1 belgyagyásszal, mert az 3x egymásután megvádolta alkoholizmussal, holott apám is kb heti 1 üveg sört nyom be, azt is a veséje miatt.
    Szóval ez a GPT 1-40 között kéne legyen, nekem meg 90.
    Tudtok erről valamit? Minnél több infó kéne - na persze elmék majd énis egy belgyógyász guruhoz.

    --------------------------

    Algieba! Nekem is dettó hasonló tüneteim vannak már évek óta. Most voltam EKG-n (a fenti vérvizsgálattal párhuzamosan), és aszonta a dokinéni, bárhogy nézi, nem talál hibát, még ha keresné sem. Jöjjek 10 év múlva, annyira nincs gond a szivemmel az EKG szerint. Anno katonaság idején (hogy megússzam) mindenféle vizsgálatot csináltunk, hátha ki tudunk mutatni valami bibit. Akkor nagy nehezen kimutatták a terheléses vizsgálatkor (15 percig tekertem a szobabicajt, bekábelezve), hogy az egyik szivbillentyüm nem zár teljesen jól, ennek van valami neve is. Hogy aztán ez télleg igy van-e, vagy sem, nemtom, de sokat nyomott az ''alkalmatlan''-ba. Ha igaz is, állitólag ez 10 emberböl 8nak igy van. De a tüneteim hasonlóak : most legutóbb szeptembe végén szúrt 1 hétig a bal mellkasom közepe, zsibbadt a bal könyököm, és a kisujjam. És néha énis úgy érzem, hogy ''kotyog'' a szivem, szabályosan hallani, mintha sokat ittam volna, és a hasamban lötyög a viz. De persze ez nyugodtan ülve/fekve nem áll fenn, szóval csak a szivböl jöhet. És semmi. Futok, dolgozok, birom. EKG nem mutat semmit. passz. :F Vérnyomásom állandó, általában 120/90, nem élek stresszes életet, nem hajtom magam, sokat alszok, stb.
    Egyébként a könyékfájdalmat, mellkasszúrást, kisujjzsibbadást mikor emlitettem, a szivdoki azonnal azt kérdezte, van-e panaszom a nyakcsigojámra? Mondom ördöge van, tavasszal röntgeneztettem, mert egy hátvakarás alkalmával el tudtam mozditani a nyaki csigojáimat picit (fél mm?). Mire a röntgen kimutatta, hoyg bizony, a 3-4 es csigoja közötta porckorong picit sérült, ez egy gyerekkori hüje bukfenc miatt van (ezt nem a röntgen mutatta ki, én emlékeztem). Nameg az ülö munka (számitógép) is jó kis szinuszos görbületet eredményez az egész gerincemben. ÚGyhogy a szúrás emiatt is lehet. Nálad nincs ilyen gond?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák