Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Köszönöm a gratulációkat, gondoltam munkaidöben, amig még nem tudok hirtelen orvoshoz rohanni, megkérdem, hátha már volt valakinek ilyenje. Hisz arra van ez a topic, ha jól tévedek.
    Hogy mérnem mentem azonnal orvoshoz? Mert semmit nem éreztem. A nyakamnak semmi baja nemvolt, egyedül a lapockáim között húzódott meg az izom. Azzal meg nem rohan az ember orvoshoz ugye. Ez is elmúlt 3-4 nap után. Aztán semmi gond nem volt. Végülis most sincs, csak zavar, hogy ott mozog valami :)

    Na voltam röntgenen, két oldalról is megnézték. Ezt irták a lapra:

    Diagnózis: M5090 Nyaki porckorong rendellenesség, k.m.n.
    A nyaki lordosis kiegyenesedett. A csigolyák corpusai épek.
    A C.IV.-VII. intervertebralis rések szűkebbek.
    Mérsékelt fokú kisízületi arthrosis ábrázolódott.
    Fractura nem mutatható ki.
    Discopathia.


    Sajna a röntgenes dokinénivel nem tudtam értekezni, mert az asszisztenssel kiküldte a papirt, azt kész. Visszamentem a házidokihoz, aki aszonta, hogy törés, repedés nincs, nem irtak semmi veszélyes dolgot. Amit irtak (nem részletezte) az se biztos, hogy a mostani ''trauma'' (figyelitek, tudok ám :B ) következtében van, ez járhat a korral is (ülő munka, stb).
    Azért elküldött még ortopédiára, azzal is nézessem meg, hogy nyugodt legyek.

    Ennek ellenére azér nagyon kiváncsi vagyok :
    - Mi az a k.m.n ?
    - Mi az a lordosis, és miért egyenesedett ki? És egyáltalán baj az? Vagy eleve egyenesnek kell lennie?
    - Miért szükebbek a réseim? Az baj?
    - Mi az az arthrosis, és miért ábrázolódik, és baj-e ez?
    - Mi az a discopathia (olyan mint a diszkópatkány?)

    Aki esetleg tud ezekkel kapcs valami, ossza meg kérem.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák