Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Sk8erPeter #18457 üzenetére

    Nekem semmi bajom az IE-vel, a 9 végre olyan, hogy ne gondolkozzak rajta, csak az Opera után fapad, hiányos, satöbbi. Krómot nagyon utálom. Egyrészt, mert nagyon ótvar (nem tudok jobb szót), hogy a frissítéseinek keresésére 2 vagy 3 gupdate fut, ütemezett feladatként és autorun szekcióból (miért nem képes a program maga ránézni, miért kell egy erőforrást állandóan kérő exe ehhez?), valamint azt, hogy a program maga az appdatába kerül (ahol semmi keresnivalója nem lenne) és a követhetetlen frissítéseivel együtt hamar elhízik 1GB fölé. Felhasználóként meg a feladatorientált mindenféle beépített jósága, ami a használatát könnyíti egyszerű felhasználók számára nagyon, de nekem rém idegesítő, ezek nélkül meg egy fapad. Nem akarok én nagyon mást használni, de ha mégis, akkor inkább lesz IE, mint róka vagy króm, próbáltam sokféle más érdekességet is, de hosszútávon egyikhez sem volt kedvem. Króm elé napjában leülök akárhol, róka is volt itthon sokáig, de ha már ott vigyorog a 9-es IE, inkább azt nyitom meg, annál is inkább, mert a LogMeIn az aktívikszes verzióban jó, a javás (vagy már nem is az talán) pluginokkal meg hát hogy mondjam, részmegoldás.
    Hja, ez nem IE9 totyik, de az eszköztáron jobbegér, lapok megjelenítése külön sorban opció bepipál és láss csodát :DDD

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • didyman

    őstag

    válasz Sk8erPeter #18472 üzenetére

    Én pontosan tudom ezeket az érveket, okokat az appdata mellett, csakhogy: Az Opera/róka is tud a program filesba települni, és hovatovább, minden egyéb folyamat nélkül keres és telepít frissítést, nem kell ijedeznie a felhasználónak, néha egy folyamatjelző végigfut indulásakor és ennyi a frissítés. Meg az is fura, hogy a telepítéshez admin jogkör azért van kitalálva, hogy ne tudjon akármi települni csak úgy, ez az egész oneclick jóság jókora lukat hagy így. Félre ne értsd, ez a két dolog nem fog pálcát törni egy böngésző mellett vagy ellen, és amúgy a google programozóit félig géniusznak tartom, de ezekkel a megoldásaikkal nem tudok egyet érteni, annak fényében, hogy a másik verzió meg működik, bevált és mondjuk némi logikával, ésszerűen lett kigondolva, minimális frusztrációt eredményez.
    Az erőforrás-igény: Amikor fut 3 példányban a gupdate, akkor az ilyen 6-30MB között akármi is lehet állandó jelleggel, ha meg a funkció be van építve a már futó böngészőbe, nyilvánvalóan nem fog ennyit kérni. Nem náciskodok erőforrásokkal, de pont az ilyen pár-pártíz megákból szoktam megfogni 2-400MB RAM-igényt, meg mellé pár százalék processzor-időt, és elérni érezhetően jobb válaszidőt, és adott helyzetben ezzel megúszni mondjuk beruházást (ügyfélnél ez sosem például egy kopasz RAM modul ára, hanem szerelés, kiszállás/beszerzés), meg a saját gépemre sem szívesen költöm el azt, amit nem muszáj. A 80GB-os SSD-n meg azért az is érdekel, hogy a goggle könyvtára mennyire hízik el, azért elég vicces, hogy az Opera a kb. 2000 üzenetet hordó levelezéssel együtt 200MB-ot produkál az appdatában (+46 körül a program filesban), míg a kugli pár hónap alatt meglépte az 1GB-ot. Biztos lehetne rajta szűkíteni, szórakoztam vele korábban, aminek vagy nem működő chrome volt a vége, vagy szépen visszahízta. Semmi bajom a krómmal, marha innovatív, ötletes, egyszerű az egész elgondolás, kiválóan használható tömegek számára, ha csak ezek lennének vele, hát egye kutya, de nem szeretem használni, ez meg ízlés kérdése. Ettől még előveszem kétnaponta akárhol, akármi miatt, de itthon már nem.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18485 üzenetére

    A Chromenak tényleg annyi a baja, hogy nagyon fapad. Emlékszem mekkora lázongás volt néhány topicban (azt most nem tudom, hogy konkrétan a PH-n, vagy máshol, mert már nem emlékszem), hogy átalakították a Chromeban a beállítások felületét.

    Nem akartam betrollkodni, hogy annak a 3db beállításnak nem mindegy?:D

    A vicc az, hogy ezek mind olyan hiányosságok, amiknek a nagyrészét a Google Programozói szerintem egy délután alatt implementálnák (pl. a cachet, amire parancssori kapcsoló van, vagy a letöltéskezelőt), de valamiért szarnak bele, pedig több uninstallnál is reportoltam már és szerintem nem vagyok vele egyedül.

    Hovatovább én úgy emlékszem, mintha kb 1-1,5 évvel ezelőtt valahol olvastam volna, hogy ígérték, hogy változtatnak a letöltéseken, de nem történt semmi, pedig vagy 5 verzió biztosan megjelent azóta már.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18487 üzenetére

    chrome://settings régóta megy, de azóta változtattak egyszer designt én arra gondoltam, amiatt rinyáltak páran, az okát nem értem. :D

    Megnéztem a legutolsó chromeot de én nem láttam, hogy annyira megszaporodtak volna a beállítási lehetőségek. Persze a chrome:flags oldalon a lista bővült, de azok kísérleti funkciók.

    "és nem csak azt látom, hogy csúszik egyre lejjebb, bugosodik, mint az Opera."
    Ott is találni érdekes dolgokat, tele van a net vele, hogy omlik a flashtől a stabil verzió. Persze a flash egy ótvar bugtenger, úgyhogy nem csodálkozom rajta.

    Operánál is megvannak a bugok persze, nem hiszem, hogy az eltűnő faviconokat hatalmas munka lenne javítani. Több verzió kellett, hogy a levelezőben megcsinálják a rendezést normálisan. Egy időben az elküldött leveleknél, ha felüldefiniáltad a rendezést (vagy kikapcsoltad a szálakat, amit én utálok), akkor eltűnt az összes levél, kiszűrte mindet. :D

  • ottoyes

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #18484 üzenetére

    Nem arra gondoltam ,hogy rohadt szemét nagy...csak arra hogy a háttértámogatás soha nem lesz olyan volumenű az Operánál,mint amilyet a Google tud felmutatni a böngészője esetében!Veled ellentétben én nem vagyok szakértő,csak így látom folyamatokat.A Chrome "hengerel"...na de ez már túl messzire mutat..csak remélni tudom,hogy az Opera javítja a bugokat szépen sorban,és meg tudom magyarázni:miért is szeretem ezt a "kis" böngit..ennyi :U

    Ottoyes

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18490 üzenetére

    Az a baj az Opera Extension APIjával (legalábbis, amennyire olvastam, tőlem nagyon távol áll az ezirányú fejlesztés, egyelőre a HTML is, de lassan pótolom :D), hogy a userjs-ekből tákolták össze és gondolom a végeredmény is olyan lett, amilyen. A Chrome bővítményeivel meg az a baj, hogy nem működnek a belső lapokon (pl. egér-gesztusoknál ez elég hátrány, hogy a gyorshívó kieggel nem kompatibilis, ilyen szempontból firefoxban jobban meg van oldva, ott más bajok vannak). HTTPS-en sem működtek régen a kiegészítők, de, ha jól tudom ez már nem így van (kivéve a google oldalait talán).

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18492 üzenetére

    Szerintem nem bug, hogy a belső lapokon nem működik, hanem feature, hogy ne gányoljanak bele az kiegészítők a felületbe (ami azt hiszem HTML meg JS).

    Az Opera Extension témához: Egy gány, de Opera alatt nem is kell sok, a legtöbb cucc beépített. :)

    Kb. 6 kieget használok (ExtendTube, Weather Forecast, SocialFixer, HotkeyBB, NoAds, SG Fórum+).

    Chromehoz kellene vagy 20, kezdve az ilyen alap dolgokkal, hogyha görgővel kattintok akkor a végére tegye, meg, ha kedvencet nyitok a kedvencek sávról görgővel, akkor ne fókuszáljon rá stb. :D De FF-hez is jóval több kell, mint az Operához. Ezért is használhatatlan az is, mert sok kieggel teljesen belassul.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18494 üzenetére

    Ctrl+clickre nem fókuszál rá, de kattints az egérgörgővel :) De lehet, hogy már javították, vagy a sima linkeknél volt ez már nem emlékszem, de tudom, hogy kellett valamit bűvészkednem anno.

    Másik idegesítő Opera bug a kedvencek kezelése (könyvjelzősáv). Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért egy checkbox dönti el, hogy kirakja-e vagy nem, miért nem egy mappa. Ahogy változnak a könyvjelzősávomon az ikonok úgy szemeteli tele a könyvjelzők mappát, mert nem kérdezi meg törléskor, hogy végleg törlöm-e, vagy csak a el akarom tűntetni a könyvjelzősávról, egyszerűen csak a pipát szedi le. Ez is egy bődületes hülyeség szerintem, bár apróság és eltörpül a többi bug mellett (ráadásul ez csak feature).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18484 üzenetére

    "Operában nem, és az erre való javítás Operában állítólag csak valami alfa-béta-gamma verzió valamelyikében elérhető"

    Igazából már 12.10 óta, ami óta kijött a 12.11, 12.12 és lassan a 12.13 stabilitásjavító javítások.

    "én nagy általánosságban nem tartom gyorsabbnak a Chrome-ot, mint az Operát"

    Ha mindkettőt érintetlenül, illetve mindkettőt a nagyjából egyenrangú Adblock kiegészítővel teszteljük, akkor majdhogynem mindig kicsivel gyorsabbnak érződik a Chrome. Mivel az Operát jobban belaktam, nyilván nálam is hasonló az eredmény. De ez már nyilván az opera:config-nak, userJS-eknek, userCSS-knek és egyedi elemekkel bővített Content Blocker-nek is köszönhető.

    A chrome:// protokoll is jó példa. Miközben ők az Operát másolták, addig az Opera csinált egy teljesen különálló, oda nem illő Extensions oldalt, címsor nélkül.

    (#18488) hunfatal: Én meg azt veszem észre, hogy a Flash még mindig kevésbé bugos, mint a WebM, az erőforrásigénye is kevesebb és az OOPP-vel a memóriaszivárgás is ki van küszöbölve.

    (#18497) AtHoS: PoC nélkül üres bulvárfröcsögés. Bár gondolom a linkelt oldalt is támogatja a nagy G, ezért nem akarnak róla rosszat írni, inkább a többiek eláztatása által hozzák jobb színbe.

    Az Opera sosem telepítette automatikusan a kiegészítőket. Az Opera által ellenőrzött addon katalógusból is felugrott egy ablak, hogy engedélyezed-e HTTPS-en, illetve privát füleken, ha pedig nem onnan telepítettél, akkor régebben egy plusz checkbox kellett, láttad a kiszürkített URL-t, ami a checkbox által vált kattinthatóvá/szerkeszthetővé (tovább lehetett finomítani, teljes domainre módosítva például), hogy honnan akar kiegészítőt telepíteni, majd az adott címet felrakhattad a fehérlistára, utána onnan is az addon katalógushoz hasonlóan települt.

    Pár verzió óta pedig még tovább szigorítottak rajta (gondolom a next-next-finish userek miatt), most már manuálisan kell a beállításokban felvenni az addons.opera.com-tól eltérő címeket és csak utána lehet telepíteni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18509 üzenetére

    Lövésem sincs, annyira nem ismerem a ismerem az ottani fájlstruktúrát, de amit észrevettem, hogy a /home/user/.opera-next/ alatt lévő operaprefs.ini-t megnyitva nem szemeteli tele (máshol pedig nincs operaprefs.ini, sőt, a /usr/share/opera-next/ alatt (ami ha jól veszem ki a Program Files-nak felel meg) például nincs gstreamer plugin, azt is külön helyen tárolja), a fájltársítások mégis valahogy érvényre jutnak. Ellenben Windows alatt bármit is módosítasz, az Ok gomb megnyomása után az átlagos 4-5 kB-ról meghízik 30 kB-ra az operaprefs.ini és a [File Types] szekcióban egy egész hosszú bejegyzés keletkezik, benne például beépülők abszolút útvonalával, ami a Silverlight-ot (mivel ott a verziószám is az útvonal része) működésképtelenné is teszi Windows Update után, ha benne marad.

    De Windows-on alapból bármit is módosítasz a beállítások alatt, szemetel. Magyarán az egész oldalt eltárolja. Ha például csak a "Redraw" beállítást módosítod, akkor is eltárol még más irreleváns dolgot is, például faviconok állapota, stb. Annyi workaround létezik rá (de ez csak ott működik, ahol az Advanced fülről megnyílik még egy kis ablak, nem közvetlenül az Advanced fül alatti részen található valamit szerkesztesz), hogy miután végeztél a szerkesztéssel a Cancel-t nyomod az Ok helyett. Például így mikor manuálisan adsz hozzá elemeket a Content Blocker-hez vagy sütiket törölsz, nem tárol el egy rakás felesleges infót az operaprefs.ini-ben.

    Viszont Linux alatt meg a Smooth Scroll még rosszabb, mint Windows alatt (ezért is van ott alapértelmezésben letiltva). Meg van még pár dolog, amiben máshogy működik. Ami tetszik, hogy a címsorba belekattintva elsőre nem jelöli ki az egészet, ezért könnyebben ki tudom másolni egy URL részletét, ami viszont nem, hogy a középső klikk alapértelmezésben Paste and Go-ként üzemel (bár ez visszakapcsolható autoscrollra). Meg a Paste and Go is alapból máshogy működik. Például nem lehet a kereső kulcsszava után Ctrl+B-vel ugrani, mert ilyenkor az egész címsor tartalmát felülírja. Bár ez meg lehet, hogy ottani bug, valamelyik régebbi snapshotban volt ilyen Windows alatt is egy időben. Az ottani élsimított betűk szintén tetszenek, bár ez Linuxon általános, nem Opera-specifikus, de akkor is. Mivel a HWA jelenleg használhatatlan állapotban van, a sima Aero Glass-os ClearType-ot meg olyan szőrösnek érzem.

    Szóval van egy pár különbség egy azon Opera verzióban különböző platformokon. Jóval több, mint indokolt lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18511 üzenetére

    "Igazából nem világos, a Windows-os változatot miért szemetelős szarra készítik el."

    Szerintem úgy vannak vele, hogy a DLL Hell és annak szőnyeg alá söprése a folyamatosan hízó winsxs mappa és 50+ különböző Visual C++ Redist képében és társai mellé már tökmindegy. :D

    Meg az átlaguser úgyis kéthavonta vagy újrahúzza vagy informatikushoz viszi, aki szintén vagy újrahúzza, vagy túlórában életet lehel belé. :D

    Eddig egyetlen olyan szoftverrel találkoztam (7Zip), ami tényleg mindent eltávolított maga után, még a saját mappáit is. Még az Opera is hagy szemetet a Program Files-ban. Az Nvidia például az önkicsomagolás után otthagyja az összes eddigi driver kicsomagolt, több száz megás telepítőjét, pedig arra aztán tényleg semmi szükség, még annyi sem, mint MSOCache esetében

    "néha jó, de általában ha szükségem van a címre, akkor a teljes címre van szükségem"

    Mikor az egész címre szükségem van, már rutinból nyomom az Alt+D-t. Mikor egérrel kattintok bele az általában azt jelenti, hogy egy adott pozíciót keresek és oda szeretném tenni a kurzort.

    "Egyébként hogyhogy most Linuxozol? Vagy csak virtuális gépen tolod?"

    Dualboot (virtualizációhoz kevés a 2 giga RAM). Időről időre futok egy kört a Linuxszal. Valahogy mindig vonzott a Linux, csak voltak bizonyos fenntartásaim (például KDE, ami sokáig elég bugos volt, de a Gnome-ot sose tudtam megszokni). De alapvetően az aktuális alternatívák is befolyással vannak a preferenciámra, a Windows 8 pedig ritka nagy hulladék lett, ennek következtében pedig növekszik a kompromisszumkészségem. Elvégre sok mindenben csak más, de nem feltétlenül rosszabb. Bizonyos dolgokban (csomagkezelő, függőségek, erőforrásfelhasználás) pedig kifejezetten jobb. De így jobban belegondolva még a fájlstruktúra is sok esetben jobban átgondolt.

    Ami fel szokott húzni agyilag az az, hogy míg Windows alatt valahogy a legpowerful-abb szoftvereimet még csak nem is valami nagy cég gyártja. (A PotPlayer-t például valami dél-koreai fejlesztő fejlesztgeti és a The KMPlayer-hez hasonlóan szintén GPL sértő módon, zárt forráskóddal). De valahogy a Psymon sem adja azt az fícsörgazdagságot, amit egy Process Explorer vagy Process Hacker. Ahogy a Hardinfo sem egy AIDA64

    De az erőforrás menedzsment mindent megér. Windowson a halálom, mikor soknapos/hetes uptime után olyanokat kilapoz, mint a start menü ikonok vagy a shell. Jobbklikk, aztán 5-10 másodperc homokóra, mire megjelenik. Pedig bőven visszatolhatta volna a memóriába, miután újraindítottam az akkora 1+ gigát zabáló Operát, de neem, még véletlenül sem. Kerregteti a vinyót, aztán a legtriviálisabb dolgokat hagyja ki a Superfetch. Mikor a Disk fülön (Process Hacker) figyeltem, miket lapoz, hát az eszem megállt. Oké, hogy spontán és kiismerhetetlen a géphasználati szokásom, de ha már ennyire korlátolt az algoritmus legalább valami manuális szerkeszthetőség lenne, hogy ezt és ezt SOHA ne lapozd ki, csak ha döglődik az OS, ezt meg ezt kilapozhatod, de utána lapozd is vissza és hasonlók.

    Egy slusszpoén még, hogy az MS által felvásárolt és immáron fejlesztett Skype kliens Windows alatt kb 8-10 másodperccel nyújtja meg a bejelentkezőképernyő utáni válaszképességet és 100+ megát zabál, addig Linuxon 32 megát zabál és szinte észrevehetetlen. Így még van is értelme futnia. :D

    Másik slusszpoén, hogy miután a LibreOffice-ban memóriatúlcsordulást okoztam (OOXML fájlokkal nem nehéz) majd, miután kilőttem a processzt, a swap-ból szépen visszalapozott mindent és a tálcára lecsukott programok is egyből felpattantak 1-2 másodperces késéssel. Windows alatt hasonló esetben megnyomom a tálcán az ikont, kimegyek vizet inni, amíg kirajzolódik az ablak, aztán ha visszajöttem már görgetni is tudok a programban. :D Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt 16 giga RAM-ra és SSD-re tervezték vagy tényleg ennyire nem igényli/értékeli az átlaguser a sebességet és a gyors válaszidőt?

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Sk8erPeter #18568 üzenetére

    Nincs kérdése. Csak leírta, hogy mi volt az oka, hogy "elfelejtette" a jelszót az Opera az adott oldalon.

    Tessék az előzményeket is olvasgatni úgy összeáll egy hozzáaszólás valódi értelme!

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #18576 üzenetére

    Mindenki magából indul ki. Én ha segítséget kapok, megköszönöm, ill. igazat adok, te ezek szerint kioktatásra asszociálsz egy pislogo smiley esetén is. Gratu.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Sk8erPeter #18576 üzenetére

    Értelek. (jaj, milyen fejecskét is kellene ide raknom.... mondjuk ezt :K )

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18579 üzenetére

    Olyan szempontból, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az összes Operás funkció megmarad, vagy a jelenlegi állapotában marad. Amennyiben minden funkció marad a régiben, ezesetben örülök a lépésnek.:)

    Aztán majd meglátjuk mi lesz, de még egy Chromera nem biztos, hogy szükség van.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #18593 üzenetére

    Vagy arra gondolsz, hogy Operánál ezek a funkciók ilyen szinten össze lettek drótozva a Presto motorral, hogy ezek működését is alapvetően fogja befolyásolni? Csak mert normális renderelő motor megtervezését úgy képzelném el manapság egy böngészőnél, mint egy külön komponenst, ami tök jól kommunikál a böngésző többi komponensével, mondjuk különböző API-kon keresztül, de ezek a komponensek egymástól lényegében függetlenek.

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18593 üzenetére

    "ettől még tudtommal a böngésző ilyetén jellegű feature-jeinek nem kell megszűnniük"

    Nem, csak a motor-közeliek. Újabban például megtudtam, hogy a non-modal dialogs is Presto sajátosság. Lásd, legutolsó bekezdés.

    Szövegkijelölés alatt azt értem, hogy duplaklikk->teljes szó, triplaklikk->teljes mondat, 4x-es klikk-> teljes bekezdés.

    Elvileg a spatial navigation szorosan összefügg, ahogy az is, hogy Tab-ot nyomva Operával a legközelebbi form-ba, illetve submit gombra ugrik, míg a többi böngészőnél össze-vissza navigál.

    A Fast Forward-ot meg csak tippelem.

    Anonymous függvény alatt a function()-t értem, ami arra szolgál, hogy a weboldal ne lássa milyen kiegészítőket/userJS-eket használsz, illetve mivel manipulálod/manipulálod-e kliensoldalon az oldalt, csak ha lekérdezi a global scope-ot.

    Magic Variables-ről pedig bővebben itt: [link]

    Nem a .htaccess fájlt nyitom meg, hanem mondjuk én megnyitni szeretnék böngészőből egy olyan formátumot, amit a böngésző meg tud nyitni, tehát nem letölteni. Azaz nyilván letölti a temp-be, de ennyi. Például megnyitok egy .txt-t, egy .js-t, egy .css-t, egy .srt-t vagy képformátumokat.

    Az Opera régen, a 9.x idején ezeket simán megnyitotta, ami az átlagusernek okozott problémát, mert képtelen volt felfogni, hogy "Jobbklikk->Mentés másként" vagy ha már megnyitotta, akkor Ctrl+S Egyszerűbb volt neki a dialógus, ezért valamikor 10.5x után született egy kompromisszumos megoldás, hogy ha a .htaccess-ben kényszerített letöltésre van definiálva egy fájl (amit a böngésző képes megnyitni), akkor feldob egy dialógust a következő 4 gombbal: Open, Save, Cancel, Help

    A többi böngészőben ilyenkor feldobja az ablakot, majd az Open-t nyomva nyit egy új tabot, amin szintén megjelenik ugyanez a dialógus, tehát vagy "végtelen ciklusban" nyomogatod az Open-t és nem nyílik meg a kívánt fájl, vagy lemented állandó helyre a HDD-re és onnan húzod be drag and droppal (amikor már megnyithatod mással is, tehát teljesen felesleges.

    "Ez nem csak Chrome-implementáció?"

    Ez ősi Opera feature, nem is tudtam, hogy Chrome-ban ilyen van. De szerintem nincs is, mivel még temporary_downloads sincs benne. Tehát maximum beállítod (globálisan), hogy mindent töltsön le egy előre definiált könyvtárba, vagy mindig kérdezzen letöltés előtt. Utóbbi esetben nem indul el semmilyen letöltés. Az Opera pedig mindig elkezdi letölteni a temporary_downloads-ba, majd a Save-re nyomva (ezalatt a letöltés zavartalanul folyik) kiválasztod az alapértelmezettől eltérő célkönyvtárat és a választó dialógusban a Save-re nyomva valahogy ilyenkor átkerül a már részben letöltött fájl a végleges helyre (ezzel egyidőben eltűnik a temporary_downloads-ból) és a letöltés zavartalanul folytatódik.

    Az automatikus letöltést (amire te gondolsz) Operában is be lehet állítani, csak ott mime type specifikusan is. Sőt, MIME type specifikusan beállíthatsz még egy csomó mindent.

    cache-ből töltés: Nem tudom mi köze a renderelő motor cseréjéhez, csak tippelek.

    De jó lenne ha leírnád, hogy te is csak tippelgetsz, vagy tudod is, hogy minek van köze a motorhoz és minek nem.

    "Vagy arra gondolsz, hogy Operánál ezek a funkciók ilyen szinten össze lettek drótozva a Presto motorral, hogy ezek működését is alapvetően fogja befolyásolni?"

    Még ez is elképzelhető. Elvégre 18 éve még nagyon más volt a helyzet és a Presto különben is egybeforrott az Operával, míg a Webkit eleve egy open source projektnek indult, ráadásul a KDE részéről, ami szintén olyan, hogy még Windows alá is portolták, tehát eleve más koncepció. Ezzel szemben a Presto-t (mivel zárt) senki nem tudhatja, hogy mennyire van összedrótozva a böngészővel.

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #18593 üzenetére

    + Penge_4:

    szövegkijelölés
    Ez sanszos, hogy nagyon Presto közeli, de valószínűleg megoldják valahogyan, hogy legyen.

    spatial navigation
    Ez is, én ezt sajnálnám a legjobban, főleg az Opera implementációját. FF-ben volt régebben valami bővítmény, de az közel sem hozta azt a szintet, amit elvárnék.

    anonymous függvény
    Ez nem Opera feature, hanem a JavaScript szintaktikája engedi meg, megy ez más környezetben is ugyanígy. A (function() { ... })() pontosan megegyezik ezzel a két sorral:
    var x = function() { ... };
    x();

    A megoldásnak az az előnye, hogy garantáltan lokális változókat hoz létre, amelyek nem definiálják felül a globális változókat, a függvényből kilépéskor meghívódhat a GC az általa létrehozott objektumokra, így felszabadul azonnal a memória, és a nem létező függvénynév biztosan nem ütközik az oldal egyetlen komponensének nevével sem.

    A magic functions/variables megléte nem a rendering motortól, hanem a JS engine-től függ. Ha átveszik a Carakan helyett a V8-at, akkor sanszos, hogy repül, és arra hivatkoznak majd, hogy az immáron felesleges browser.js épített erre a funkcionalitásra (ami részben igaz csak, mert nagyon jó user JS-eket lehet rá gyártani).

    Fast Forward
    a .htaccess értelmezése a kényszerített letöltéseknél (hogy meg lehessen nyitni böngészőben is előzetes lementés nélkül)
    hogy a letöltés elindul-e a dialógusablak felugrásakor
    illetve ezzel összefüggően az Operában megnyitott fájlokat az Opera cache-ből menti le a végleges helyre, miközben a többi böngésző ilyenkor az eredeti URL-ről akarja letölteni.
    Ezeknek köze nincsen a rendering engine-hez.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18627 üzenetére

    "Itt csak arról beszél, hogy egy hosszú ideig futó JavaScript-kód nem blokkolja a felhasználói felületet... ami egyébként elég nagy előny. De non-modal dialogs-ról nem is láttam említést a cikkben."

    A "disable scripts execution on page" checkbox minden böngészőnél ott van, már IE-nél is. Mivel konkrétan Presto-specifikus előnyként említette, gyanítom, hogy a csak Operában létező dolog továbbfejlesztésére célzott, avagy, hogy az UI-t nem blokkolja -> értsd: tudsz tabot váltani.

    Akkor is jól jön, ha valami hülye alert()-ekkel szórakozik és akkor is, amikor JS dobozon keresztül kell beilleszteni először egy link címét majd utána egy link URL-jét (eközben kétszer Ctrl+Tab-ozni a forrásoldalra.

    "Szövegkijelölés: na ez például engem Chrome-ban kifejezetten idegesít, hogy a duplaklikk egy szót+az azt követő szóközt is kijelöli... minek a plusz szóköz?!"

    Az egyetlen logikus indok az lehet, hogy ha valaki azért jelöli ki a szót, hogy Backspace-szel kitörölje. Ilyenkor nem kell utána egy + Del-t nyomni (vagy Del esetén duplázni).

    "Mostanában tapasztaltam, amikor mondjuk nagyobb fájlokat akartam lementeni, és azt tapasztaltam, hogy a Chrome-nál elindul a letöltési sáv, még mielőtt megmondanád, pontosan hova is szeretnéd letölteni."

    Ahá! Szóval akkor ezért volt az, hogy mikor könyvtárakon keresztül navigáltam (mert nem volt a helyén) Chromiumban, akkor az újabb Chromium nightly letöltése azonnal 10-15%-ra ugrott, utána pedig aránytalanul lassabban folytatódott. Mivel mást nem töltöttem le vele, csak az újabb Chromium nightly-kat tesztelni, ezért nem merültem bele, meg arra gondoltam, hogy csak szerver beállítás lehet (fájlmegosztókon is gyakori, hogy elindul akár 1-2 megabittel és utána elkezd visszacsökkenni a free userek számára limitált sebességre). De akkor egy probléma kilőve + ez is lehet, hogy nem motorfüggő.

    "eleve ha értelmezed a szó jelentését, hogy mire vonatkozik a RENDERELÉS szó, akkor nem kellene, hogy például a letöltéskezelés módja a motorváltástól megváltozzon a böngészőben..."

    Sok minden nem logikus. Ilyen módon a Fit-to-Width is lehetne egy univerzális CSS fájl a már meglévő CSS szabványok alapjait használva.

    Egyébként meg nem csak a renderelésért felel, hanem a hálózatkezelésért is. (DNS caching, SPDY és társai) Vagy nem? Mert ha igen, akkor ennek igencsak része a .htaccess fájl feldolgozásának módja.

    (#18629) hunfatal: "De a feliratok.info-n én nem nagyon találkoztam még zippel."

    Ha már itt tartunk, ez a zippelgetés is a sok 1.0-s user miatt van, akik képtelenek mit kezdeni azzal, mikor a böngésző szövegként nyit meg egy .srt vagy .sub fájlt. Ezzel legalább 4 vagy 5 kattintásra kárhoztatva engem és másokat. :DDD (Még jó, hogy WinRAR-ban van olyan, ami 7zip-ben nincs, hogy sikeres kibontás után törölje az archívumot automatikusan).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18672 üzenetére

    Oké, akkor csak egy rövid kérdés: Hogy van az, hogy a pendrive lesz sdb és a SATA-s vinyó sdc1,2,3,stb.? Mert ahogy látom (mert te nem válaszoltad meg) az alaplapi elhelyezkedés alapján dönti el. De akkor is, hogy sorolhat egy pendrive-ot előrébb egy alaplap, mint a HDD-t, ami ráadásul még csak nem is külső USB-s vagy eSATA-s, hanem sima SATAII-es? ;]
    Most, hogy így mondod, Windows-on is lehet, hogy így számozza, eszközkezelőben nem néztem, a többi helyen meg elvonja a figyelmet, hogy a optikai meghajtóknál listázza és egy abc-ben távolibb betűjelet kap. Mindenesetre ez kb. olyan volt, mikor anno mikor XP-t logikai partícióra telepítettem és végül a C:\ helyett a D:\ lett a rendszerpartíció. Bár károm konkrétan nem származott belőle, mert majdnem minden a D:\Program Files-t és a D:\Documents and Settings-t állította be útvonalául, de végül annyira bántotta a világképemet, hogy pár hónap után újrahúztam. :D

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #18593 üzenetére

    Kezded már érteni, mitől tartok? :( Persze még változhat.....................

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #18707 üzenetére

    Amúgy kíváncsi vagyok, az általános böngészési tempót hogyan fogja érinteni a motorváltás.

    Ezt már most megmondhatom: úgy fog alakulni, hogy először baromi lassú lesz, aztán valamit hegesztenek rajta, kicsit javul, aztán úgy marad, és széttárják a kezüket, ill. mutogatnak a Chromiumra/WebKitre, hogy hát ez ennyit tud (ja *zmeg, nektek. nem kellett volna a jól működőt lecserélni - értem én, hogy miért "kell(ett)" meglépni, el ne kezd írni ;) ), vegyé' i7-xxxxK-t egy szaros html megjelenítőhöz.
    Ne legyen igazam.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18707 üzenetére

    "Mindenesetre ettől még a beállíthatóság tekintetében csak nem kúrják már el az Opera egyik legnagyobb erényét."

    Miért ne? Átlagusernek nem kell opera:config. Az INI struktúrának annyi, legalábbis Androidon már csak json meg sqlite van.

    "megnézted a sorrenddel kapcsolatos cuccot Linuxon? Amúgy konkrétan milyen disztribúciót használsz?"

    Igen, megnéztem. Amúgy Kubuntut használok.

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #18787 üzenetére

    Feedly csak beépülő modulként elérhető, nem WEB mint a reader

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Rimuru

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18787 üzenetére

    The old reader-t néztem utódnak. Ilyenkor örülnék egy házi szervernek megoldanám azon. :P

    Vigyázat, csalok!

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18786 üzenetére

    Ilyen online petíciók közül még egyet sem láttam, aminek bármilyen hatása lett volna. :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18800 üzenetére

    "Van pár oldalam localhostra irányítva (helyi webszerveres dolgok), azok miatt nem pattog"

    Nekem is volt ezen kívül még néhány, de csak a Facebook miatt vinnyogott. Gondolom még a microsoft.com vagy pár népszerű oldalt is figyel. Próbáld ki, meglátod.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #18800 üzenetére

    Én általában értelmetlenül, de aláfirkantom, mint, ahogy ezt is. :DDD

    "Hehh? Ha belekotrok a hosts-fájlomba, és localhostra irányítom a Fácsét, akkor abba beleugat?"
    Át bizony, megerősíthetem. De engem az MSSE-ben a lassúsága idegesít. Állandóan, mindent 600x ellenőriz. Belépsz egy mappába ami tele van exe fájlokkal (telepítők pl.) és minden egyes alkalommal szüttyög vagy 5 másodpercet fájlonként.

  • zileut

    tag

    válasz Sk8erPeter #18854 üzenetére

    Az igaz, hogy az első találatot az isohuntról hozza be, de ha jobban megnézed, akkor a felső sorban egy csomó más torrent kereső közül lehet választani.

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #18854 üzenetére

    milyen említésre méltó rendkívüli újítások szoktak lenni, amiről lemaradna az ember?
    Én már jártam így, nem értettem, hol van a nagy újításként beharangozott Dragonfly. Szóval azt is kitalálhatod, hogy nem mostanában történt ez :D

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • zileut

    tag

    válasz Sk8erPeter #18854 üzenetére

    és azt hogy lehet megcsinálni hogy csak a google és a torrents.to látszodjon a keresők közül a jobb klikk menüben?

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18865 üzenetére

    Te kérdezted, hogy milyen említésre méltó változások szoktak lenni, én meg felsoroltam párat. De van, amikor konkrétan a környezettől is függ, hogy melyik a kényelmesebb. Windows alatt például a régi megoldás, mikor a Copy volt felül, jobban tetszett. Linux alatt felesleges, mivel a duplaklikkes kijelölés eleve az alternatív vágólapra küldi és középső klikkel bárhova beszúrhatom, szóval kevesebbszer látom hasznát.

    Az Inspect element meg gáz, ha nincs benne, szóval ilyenkor
    1. Követed folyamatosan az Operás fejleményeket, hogy tisztában legyél vele, hogy látnod kéne ilyesmit a böngésző ezen menüpontjában.
    2. Utána újraszerkeszted az egészet.

    Ha okosan csinálod és csak a szükséges dolgokat módosítod, nem a komplett INI-t duplikálod, majd abban módosítasz, akkor kevésbé érint és megéri. De esetenként sok munka lehet bizonyos fájlok karbantartásával. Pl. egy időben karbantartottam olyan skineket, mint a Compact Crystal, vagy a lassan frissülő Omelion, de utána rájöttem, hogy felesleges kínlódni vele. Mióta csillag van a könyvjelzőknél és a gyorshívókon sincs 5-10 pixeles keret, már azt se módosítottam, alig van pár apróság, amit elvégeztem a gyári skinben, így kényelmesebb.

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Sk8erPeter #18867 üzenetére

    " eleve vágólapra másolódik, amit kijelölsz."
    Ez nekem nagyon nem tetszene. Én szeretem eldönteni, hogy mi kerüljön oda. Szöveget meg sok más ok miatt jelölök ki.

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • Luminary

    csendes tag

    válasz Sk8erPeter #18928 üzenetére

    üres .html dokumentumból indulok és így építem fel az oldalt és konkrétan nem ezzel foglalkozom és konkrétan NEM EZ volt a kérdés... :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18954 üzenetére

    "Gondolom az a +1 meg csak simán ignorálná a kérést, mert annyira elvetemültnek találná..."

    Vagy tudatában van, hogy milyen szar is az, amikor egy nagyon rossz webergonómiával rendelkező oldalon több oldalt kell végignézned, de egyenként még 2-3 lapon át kell verekedned magad, mielőtt megkapnád a ténylegesen kívánt tartalmat a ténylegesen kívánt formában. És persze tetűlassú az oldal (amiben talán ezen a hülyesége is közrejátszik).

    Sok oldalas cikkeknél is jobban kedvelem a nyomtatási nézetet, pedig a PH-n gyors a betöltődés. Képzeld el ott, ahol 3-4 kpbs-sel tölt be 1-1 új lap és ilyen http://72.135.212.33/content/47394732fjueery.gif címekről húzza a reklámot, amit még blokkolni sem tudsz, ráadásul úgy van megírva az oldal, hogy a tartalom töltődjön be utoljára, tehát még az se működik, hogy nyomsz egy Esc-et, amikor látod, hogy mondjuk egy iframe-ben már 128 megánál jár a töltődés, ami egy swf fájl. Persze a reklámvideó nem indul el az ODP miatt, de azért olyan hülye módon van megírva, hogy az swf önmagában is elkezd töltődni. Ezt még koronázhatja, mikor egy 400x600-as iframe-en belül kidob pár JS alertet, hogy a számítógépem veszélyben van és bármit nyomok, ha nem Esc-elem gyorsan, akkor átirányít a kamuvírusirtós oldalra. :D

    Az ilyen módon megírt, reklámokkal telepakolt klikkvadász oldalakat valahogy nem tudom sajnálni, ha pár vérpistike rászabadul.

  • brd

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #18960 üzenetére

    Amúgy nem értem az ilyen fejlesztőket, attól még, mert alapvetően modern akar lenni az oldal, attól még nem kell tákolni, mint egy nyomorult kezdő...

    Hát ez úgy megy nagyban, hogy ilyen munkákra gyakran a havert, vagy olcsón dolgozót alkalmaznak, aki többnyire csak annyit tud, hogy a keresőt használva összetákolja a kódot működőre, a többit le...ja, mert vagy agya nincs hozzá, vagy nincs megfizetve.

    The only real valuable thing is intuition.

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #18960 üzenetére

    Ha valaki jól ismeri a jQuery-t, akkor neki pontosan ugyanannyi erőfeszítés kibogozni a jQuery-ben megírt kódot, mint a plain JavaScriptben készültet.
    Na ez az, fejlesztő, de nem webfejlesztő vagyok, és az eddigi jQuery tudásomat is oldalak forrásszövegéből szedtem össze (annyira nem érdekel a téma, hogy részletesebben utánanézzek, annyira más területen mozgok). Az obfuszkált kód ebben eléggé megnehezíti a dolgokat, és épeszű ember éles környezetben már csak a kisebb adatforgalom miatt is ezt a változatot használja, szóval így végiggondolva nekem nem igazán a jQueryvel van gondom, hanem az obfuszkált kóddal, ami történetesen eddig mindig jQuery volt :)

    Na, de rátérve a konkrét parára, az Opera Wand működőképessé tételéhez nem elég, ha userJS-sel vagy extensionnel körbevonjuk oldal-betöltődéskor egy form taggel a megfelelő űrlapeleme(ke)t?
    Elég lenne, erre utaltam Penge_4-nek írt hozzászólásomban a 30-40 sornyi kóddal. Más kérdés, hogy a submit funkciót helyettesítő gomb lenyomásakor milyen - adott esetben aszinkron - kód kerül végrehajtásra, és azt vissza lehet-e vezetni egy egyszerű form submitre.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #18964 üzenetére

    Bőven lehet látni obfuszkált plain JS-kódot is...
    Persze, rutinnal, az obfuszkálás előtti állapotot stílusát ismerve bőven lehet. Én is tudok szemre ASN.1-et dekódolni ...

    Köszi a linkeket, majd ránézek. Mivel ez már a sokadik oldal, ahol belefutok a jquery.min.js-be, így lassan a saját érdekem lesz vagy megszokni az oldalak hülyeségét, vagy elkerülni őket, vagy felfejleszteni a jQuery tudásomat (csak ez utóbbi helyett szeretem olyan területen képezni magam, aminek a munkában is használt látom).

    Viszont mennyire vagy biztos benne, hogy a form tag a hiba?
    Csak futólag néztem bele a kódba, nem volt időm többet foglalkozni vele, de a DOM fát kibontva azt láttam, hogy nulla darab form tag, egyetlen input type="text" és egyetlen button. Ennyi infóból nem véletlen, hogy a Wand tehetetlen.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #19024 üzenetére

    legyen a PH! fórumkommentelős textarea-jához valami WYSIWYG-szerű eszköz, meg billentyűparancsokkal lehessen babrálni (pl. Ctrl+B-re félkövérítés, ilyesmik)
    UserJS-ben még régebben összedobtam egyet. Valószínűleg már azóta nálam fejlettebb változat van napi használatban (készítettem a topikban navigálásra is hasonló megoldást, de azt sosem toltam még ki nyilvánosra), ha kell, felrakom Pastebin-re.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19024 üzenetére

    Aha. Akkor nincs más, mint várni az Opera 14-re, ami elvileg teljesen kompatibilis lesz a Chrome kiegészítőkkel.

    (#19025) dqdb: Van általános kiegészítő hozzá HotkeyBB néven. Ez mindenhol működik és van feketelista is benne. Az egyetlen hiányossága, hogy csak HTML és BB Code-okat kezel, Wiki-t nem.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19027 üzenetére

    Én úgy tudtam, hogy azért van, mert biztonságosabbnak tűnt eleve lehetőséget sem adni pl. iframe-ek behívására, mint HTML esetén, ahol ezeket kivétellistára kell tenni és a biztonsági kockázat is nagyobb, hogy iframe-et szúrsz be.

    A blog.hu-n például semmilyen tagek nincsenek, de ha HTML kódot használok, akkor RSS olvasóban megjelenik akár egy formázott Submit button, vagy egy iframe is. Bár az Opera RSS olvasójában nem működnek a scriptek, tehát nem veszélyes (még a HTML5-ös YouTube videók sem inicializálódnak emiatt), de azért durva.

    Amúgy nekem is szimpibb a Wordpress-es változat. De ilyen alapon akkor a Wiki kódokat is tűzre lehetne dobni. A múltkor bővíteni akartam egy táblázatot, aztán erőteljes "Anyád!" effektus után inkább annyiban hagytam.

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #19027 üzenetére

    aakeylib.js
    Ez egy közös library hotkey-k bekötésére. Adott billentyűzetkombinációhoz egy callbacket, szöveget, egy linkre/gombra kattintást tudsz hozzárendelni. Azért dobtam ki külső forrásba, hogy majd több oldalra csinálok magamnak saját billentyűkiosztást, de nem sokáig jutottam :)

    ph_hotkeys_in_editor.user.js
    Úgy nézem, csak annyi a különbség a userscripts.org-os változathoz képest, hogy itt már a közös keylib-et használom. Az előző változat még ment Opera, FF és Chrome alatt is, ez passz, csak Opera alatt néztem. A forrásszöveg végén szépen látszanak a billentyűkombinációk.

    ph_hotkeys_in_forum.user.js
    Ez volt eddig a pillanatig myware* állapotban. Emlékeim szerint Logouton nagyon nem működik az egész (sem a cikkekben, sem a fórumon), ITCafén a cikkekben igen, míg a fórumon nem, PH-n és MA-n tökéletes. Vagy 10 perc lenne kijavítani, de legalább 1 éve lusta vagyok rá.

    Lehetne mindhármon csiszolni, hogy ne szemeteljenek egyáltalán a global namespace-be, de saját célra megfeleltek eddig. A fenti 2+1 scripten kívül még ezt használom a PH-n, valamint pár CSS szabályt.

    Én anno megnéztem az Opera Extension API-t, aztán úgy döntöttem, ami eddig jó volt user JS-ben, az ezután is jó lesz, ami megy, ahhoz nem kell hozzányúlni :DDD

    * sajnos nem találom meg azt a fantasztikusan jó 6-7 éves blogbejegyzést, ahol a szerző arról cikkezett, hogy a kizárólag saját célra írt myware csak annyira jó, hogy a funkciója elvégzése előtt ne omoljon össze, az ergonómia és szépség nem cél, az ourware a következő lépés, ahol a kockázatokkal a használója tisztában van még, és végül a legtöbb munka azzal van, hogy ebből themware váljon, ami már megüti az átlagfelhasználó kezébe adható szintet

    Penge_4: Én úgy tudtam, hogy azért van, mert biztonságosabbnak tűnt eleve lehetőséget sem adni pl. iframe-ek behívására, mint HTML esetén, ahol ezeket kivétellistára kell tenni és a biztonsági kockázat is nagyobb, hogy iframe-et szúrsz be.
    BBCode esetén is kell regexp a feldolgozáshoz-fordításhoz, akkor pedig már mindegy, hogy egy HTML szintaktikájú korlátozott utasításkészletre írod meg a feldolgozó-szűrő szabályt, vagy egy BBCode szintaktikájúra.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #19031 üzenetére

    Így már mindjárt más. Ez alapján tényleg hülyeség. Már csak azt nem értem, hogy akkor miért ez terjedt el jobban, ha a webfejlesztőknek is extra szívás van vele? Annyira nem lett azért mainstream, hogy gondot okozna a váltás (lásd: Wordpress, Blogger).

    "Ez komoly? Tehát a blog.hu-n simán beágyazol egy iframe-et?"

    Aha. De a kommentben csak a kód lesz látható. RSS-ben fog átalakulni valódi iframe-re vagy Submit buttonra. A leggázabb az egészben, hogy emiatt megtöri az egész utána következő szövegrészt (ami így már nem jön le RSS-ben). De volt XSS sebezhetőség is, azt javították.

    "A markdown és hasonló használata sokszor tényleg egyszerűbb (ellentétben a BBCode-okkal!), mint a rendes HTML-tagek használata, ráadásul szemléltetőbb, olvashatóbb kódot eredményez."

    Az általad hozott példákban igen. De például itt baromira nem. Dátumozott oszlop mellé akartam rendezni a verziószámokat kronológiai sorrendbe (mert így úgy tűnt a Chrome gyors verziószám lépései miatt, mintha már akkor létezett volna, amikor az Opera még 9.0 volt), de kaotikus az egész.

  • Micka21

    tag

    válasz Sk8erPeter #19058 üzenetére

    pont jókor jöttem más kérdéssel, megcsináltam a leírásod alapján és műkszik, thx
    viszont ha linkeket jelölök ki majd jobb katt akkor nem az a menü jön be amit alkottál hanem a régi, azt is át lehet írni?

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #19051 üzenetére

    Köszi!

    Ha már eszembe jutott ez az egész, akkor kicsit igazítottam rajta:
    1. a fórumban a cikk és hozzászólásai között is lehet billentyűzetről mozogni (Ctrl+Alt+C és Ctrl+Alt+A),
    2. kijavítottam az IT Café, Gamepod és Logout problémáit,
    3. gyorsan bedobtam a HardverApró támogatását is, így az összes PH-s oldalon megy

    Mindhárom fájl frissült: aakeylib.js ph_hotkeys_in_editor.user.js ph_hotkeys_in_forum.user.js

    Egyedül a Logout/Gamepod cikkszerkesztő felületét nem teszteltem, azt sosem láttam még, így lehet, hogy megy, lehet, hogy nem megy.

    A hotkey-k tök logikusak, nagyjából én is így állítottam volna be őket (leszámítva a belinkelést).
    Több programban is Ctrl+K-ra van kötve, azért lőttem én is erre. Még a hozzászólás elküldésére szolgáló Ctrl+Enter problémás, mert ugyan elküldi a hozzászólást, de egyben egy új fület is megnyit. Ez régen nem volt így, akkor romlott el, amikor az Opera a Ctrl+Shift+klikk mellett a többi böngészőhöz hasonlóan bevezette a Ctrl+klikk támogatását is. Ha valakit zavar, át kell definiálni másik kombinációra, mert ezt a működést felülbírálhatatlan natív kód okozza.

    Úgy már fullos lenne, ha beállítható is lenne egy minimális GUI-n (extension), de így is nagyon jó, ha valakinek nem jön be az alapkiosztás, max. átírja a kódban.
    Igen, erre extensiont kell írni. Amikor megjelent az Extension API, megnéztem, aztán arra jutottam, hogy amíg működik a user JS-ek támogatása, addig minek szívassam magam plusz melóval :) Az igazán korrekt megoldás az lenne amúgy extensionként, ha lenne egy központi repository, ahonnan a billentyűzetről vezérelni kívánt oldalakhoz tartozó definíciós fájlokat lehetne pluginszerűen letölteni (egy ilyen lenne a fórumos, egy másik a hozzászólásos), és a beállításoknál oldalszinten lehetne a billentyűzetkiosztást szerkeszteni. De én ehhez lusta vagyok :DDD

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penty

    tag

    válasz Sk8erPeter #19103 üzenetére

    Annak idején én kerestem erre a választ, mert mocskosul idegesített, de valami oldalon azt olvastam, hogy szándékosan lett így megcsinálva a fentebb már említett okokból.
    Ha jól tudom, akkor csak a default keresőket lehet beállítani, amik alapból az operában vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák