Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6160 üzenetére

    Nekem például ezen a fórumon a hsz-eket olvasgatva a következő oldalra lapoz (mivel itt fast forwardként működik).
    A bejelentkezőképernyőn pedig beléptet a név, jelszó mezőt kitöltve és a szükséges checkboxokat bepipálva.

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6170 üzenetére

    Nalam a freemail felismeri, hogy Opera es atvalt szimpla modra, abban visszont elfogadhatoan mukodik.

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6179 üzenetére

    Talán rar-al megnyitva, fájlcserékkel megoldható. Lehet hogy így torzulni fog a fülek listája. Nem próbáltam még.

  • Szottar

    tag

    válasz Sk8erPeter #6193 üzenetére

    Köszi a segítséget, de csak fél siker lett. 12-nél nem tudok többet kihozni belőle, akármekkora számokat írok is be. Nem baj ez is több mint a 9 ami eredetileg volt.

  • kalasz

    tag

    válasz Sk8erPeter #6204 üzenetére

    Halihó!

    Ez a tortamorzsa tőrlés jó ötletnek bizonyult. Kitöröltem mindent az utólsó morzsáig és lőn :R azóta állandóan van kurzorom. :R :R :R
    Örök hálám........
    kalasz

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6206 üzenetére

    Igen, valami ini fájlt kell turkálni, amiben azt hiszem, benne van a nevében a menü szó... :U

    Épp most tettem fel a legfrissebb előzetest, ami szerencsésen átgyúrja a konfigurációs fájlok neveit, szóval nem tudok neked konkrét fájlnevet mondani. Viszont legalább már működik benne a magyar helyesírás ellenőrzés. :R

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6218 üzenetére

    Én minden ininél (a Program Files-ban is, nem csak a profilban) ráeresztettem a Ctrl+F-es keresést wordpadben, de nem találtam meg a kérdéses elemeket. Innentől meg már, hogy melyik Item, 44673467 takarja a kérdéses elemet, abba már nem mentem bele.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6257 üzenetére

    Nem a kompatibilitással van a baj, hanem az Opera eleve plain/text-ben másol a többi böngésző meg rich text formátumban képekkel, formázásokkal, framekkel, hivatkozásokkal együtt. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, én a plain/text-et pont az Office miatt jobban szerettem, mert nem kellett minden Ctrl+V előtt F2-t nyomnom, hogy ne 36-os csilivili formázású betűtípust szúrjon be, vagy utóformáznom.

    Itt van egy userjs (autocopy.js), ezzel már mindenestől másolja az Opera a kijelölt részt.
    Egyenlőre még a 10-es alfában sincs ilyen feature, ahogy autofill sem, majd max az Opera 11-ben, ha sokan kérik. Mondjuk ezeket azért opcionálisan választhatóan beletehetnék, ahogy a címsort is átdolgozhatnák, mert az Opera az egyetlen, ami egy szó esetén nem keres rá a szövegre, ha nem írod elé a "g" betűt, hanem 404-et dob.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #6259 üzenetére

    Azóta párszor kijelölgettem sorokat egymás után, és most nem tudom, hogy maga a js bugos, vagy csak az újabb verziókkal nem kompatibilis (pedig egyszer már betettem a jobb klikkes menübe a "Copy text with formatting" menüpontot, nem tudom, az ezzel történt-e), de mindenesetre nem működik normálisan.
    Ezt kaptam a használatakor (pl. kétszer egymás után kijelöltem sorokat), először valami default-ot akar letölteni, a Mégse-re való kattintás után pedig szépen befagy a program.

    Opera - szar js
    hoppá

    Azóta kipróbáltam a másik js-t is, aminek a neve csak egy kötőjelben tér el: auto-copy.js.
    Az is szar, ráadásul belenéztem a js-be, és valami http://www.febooti.com/scripts/clipboard.swf címről szeretne adatokat bekérni, gondolom erre vonatkozik a hozzászólás, hogy "If data uris were supported in flash, then it'd be better than polling an external server everytime for it."

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6259 üzenetére

    Nem tudom akkor, ezt az userjs-t konkrétan nem próbáltam, de Lex1 és Ayush nagyon sok hasznos userjs-t csinált már.

    Max annyit tudok javasolni, hogy ha ilyenre szükséged van és nem gyakori és spontán történik a dolog, akkor jobb klikk->Open With->Google Chrome (1 másodperc alatt indul és már tölti is a lapot, nem úgy, mint az FF vagy az IE ;] ), talán a legjobb köztes megoldás. Vagy jelentsd valamelyik My Opera fórumban, hogy gebasz van az userjs-sel és valaki megoldja.

    nem tudom, miért tökölnek ennyit egy ilyen programozási szempontból is halál egyszerű dologgal.

    Szerintem az lehet a háttérben, hogy az Operák (asztali, mini, mobile...stb) forráskódja nagyrészben megegyezik, ezért már nem olyan könnyű úgy leprogramozni, mintha csak egy asztali böngészőben kéne nekik implementálni egy adott funkciót.

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6260 üzenetére

    Néha nálam is előfordul ez a default-os ablak. Viszont ha hirtelen leáll az oprah, akkor nem kér bocsánatot a vindóz. Ez gondolom a beállításaim miatt van. A fájlok kiterjesztései pedig nálam megmaradnak, bár nálam elég gyakran át kell nevezni a fájlokat. Ez a kisebb gond, mert gyakran a shift-jis-t sem ismeri fel az oprah, ami azért elég bosszantó tud lenni, mert ha a nemzeti karaktereknél választom ki az auto váltást, akkor rondák lesznek a karakterek (szétcsúsznak).

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6315 üzenetére

    Nagyon nem próbáltam, de elvileg ez azt csinálja, amit szeretnél.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6319 üzenetére

    Utóbb én is rájöttem, hogy fos, csak nem akartam már annyit offolni. Az elején azt hittem, hogy a reklámok (hiába blokkolod őket a böngészőben, a script az egész forrást ellenőrzi), aztán kipróbáltam itt a PH-n, aztán rájöttem, hogy az oldalsó menüben folyamatosan frissülnek a tartalmak, ha a kommentek egy adott topicban nem is, aztán feladtam.

    Ez a jelenlegi weben akkor lehetne eredményes, ha figyelembevenné a reklámblokkolás mellett még az element blocking-ot is, ugyanis például torrentoldalakon elég gyakori a dátum/idő, arány, oldalgenerálás...stb, de akkor is gázos lenne, mert ezeket a dobozokat egy az egyben blokkolni kéne, hogy használható legyen a cucc.

    Ez van. Az a baj, hogy nincs mindenhol RSS, pedig könnyű megvalósítani és a szerver terhelését is csökkenti, de hát a reklámok...
    Sőt, már reklámokat is meg lehet jeleníteni RSS-ben, csak ugye nem annyit.

    Egyébként az időköz állításának hiánya nekem sem tetszett, de ha jól vettem észre elég gyakran (kb 1 perc) frissít és ha kis csillag módba lezárod, akkor elkezd villogni a csillag, amikor valamelyik oldal frissül, így nem takar ki sokat a képernyőből, mégis észrevehető.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6323 üzenetére

    Ha trial, akkor pláne felejtős nálam. Megnéztem a changedetection-t, ez webes alapú, free, RSS elérése is van és egész jónak tűnik.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6326 üzenetére

    Írd be a címsorba, hogy opera:plugins. Ekkor kilistázza a beépülőket. Ha köztük van az adott program, akkor nézd meg a fájlját, és - az Opera leállítása után - töröld ki.

    A letöltéseket illetően nyisd meg a Linkek oldalsávot, és a keresőbe írd be, hogy .kit, ahol a "kit" értelemszerűen a kiterjesztést jelenti. Jelöld ki az összes ilyet a listában, majd jobbklikk és cím mentése a letöltések könyvtárban.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6328 üzenetére

    Nem tudom, hogy az Opera támogatja-e a többszálú letöltéseket, gyanítom, hogy nem. Ha csak pusztán az alapszolgáltatásokat nézzük (letöltés, megállítás, folytatás), akkor szerintem az Opera rendben van. A letöltőprogramok tudhatnak még 1-2 extrát. A sebességet illetően nincs gondom az Operával, letöltőprogit meg évek óta nem használok (talán éppen emiatt), szóval nem tudok hasonlítani.

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6332 üzenetére

    Hol lehet növelgetni a lehetséges letöltési szálakat?

    Ctrl+F12->Advanced->Network->Max connections to a server és Max total connections

    Fogod a Links panelt, kijelölsz 10 fájlt letöltésre, jobbklikk->mentés alapértelmezett mappába és elindul mind a 10 letöltés egyszerre, ha a szerver támogatja és nálad sincs túlterhelve a hálózat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6335 üzenetére

    Miért a kisebb szám javasolt?

    Akkor beavatlak az igazságba. Leginkább természetesen a netezési szokásoktól függ, de a sok kapcsolat gyorsabb szervereknél itt is gyorsabb oldalbetöltést eredményez. Azért nem javasolt, mert ezzel terheled az adott oldalt. Nomármost, ha minden Gizike meg Pistike megcsinálja ezt a beállítást, akkor a szerverek belassulnak, a gyengébbek megfekszenek (elég csak régen a FasterFox-ra gondolni mennyi bosszúságot okozott sokaknak). És mivel sokszor indokolatlanul csinálja meg valaki ezt a beállítást, így nincs értelme reklámozni. Aki tudja, hogy mire jó és annyira otthon van a hálózatokban, hogy felmérje mit okoz vele az döntsön belátása szerint, de ha itt is a birkaszellem lesz úrrá, akkor komoly globális hálózati gondoknak nézhetünk elébe. Lásd: AdBlock. Azt is békésen használta pár ember, aki rájött mennyivel kényelmesebb és gyorsabb így netezni, aztán amikor az népszerű lett az AdBlock Plus-t az autoupdateres feketelistával azóta egyre többen rákaptak emiatt egyre több trükkös és agresszívebb hirdetési forma jelenik meg és végül vagy fizetősek lesznek az oldalak, vagy bedőlnek és csak hobbioldalak maradnak.

    Visszatérve az eredeti kérdésre: A max kapcsolatnál azért javasolt a sok, mert különböző oldalakról tölt. Tehát ha gyors neted van, akkor egyszerre elindítasz 5 letöltést, mellette fut 10 torrent (mondjuk Operából) és mellette böngészel, hogy megnyitsz egyszerre 5 tabot (különböző oldalak) és ezek a dolgok párhuzamosan gyorsan mennek.

    Ha a max kapcs/kiszolgáló résznél megnöveled (mondjuk lassabb szervereknél, ahol 30-40kB/s sebességgel tölt be az oldal), még gyorsíthat is a kevés kapcsolat olyan téren, hogy míg akár 128 kapcsolattal sem érsz el gyorsulást, mert akkor esetleg az oldal 128 elemét egyszerre kezdi el tölteni és mivel az oldal lassú, így a limit (30-40kB/s) 128 részre osztódik és még lassabb érzetet kelt, ahol még a legutolsó kis elem is csak úgy rajzolódik ki, mintha lassított felvétel lenne.

    Gyorsabb szervereknél azonban más a helyzet. Ilyenkor jól megfigyelhető (ha kevés kapcsolat van beállítva), hogy mondjuk egyes elemek 4-esével villannak be, közben meg a szerver képes lenne az összeset egyszerre bevillantani. Itt gyorsabb, ha több kapcsolatot állítasz be. Egészen addig, amíg mindenki nem tesz így, mert akkor viszont pont emiatt a hozzáállás miatt fog mindenki szívni.

    Továbbá vannak olyan oldalak, amik tempbanolják az IP-det, ha túl sok párhuzamos kapcsolat van beállítva. Ritka, de azért vannak.

    Teszemazt, ha például feljössz a PH!-ra és végignézed a fórumokon mikbe írtak választ (középsőklikkel végigkattintgatod őket vagy a snap-links-et használva), akkor ha elég gyors vagy és éppen lassú a PH, megfigyelheted, hogy elkezdi egyszerre az első 4 megnyitott tabot megnyitni, a többi töltődik és ha egy betöltődött, akkor random kiválaszt a töltődő tabok közül egyet (nem biztos, hogy az utána következőt), amelyik szintén elkezd betöltődni (onnan lehet megkülönböztetni, hogy beszíneződik a tab szövege, de ettől függetlenül még tölti, ebből látszik, hogy az oldalt már elkezdte tölteni, de még töltődik. A többinél normál színű a tab szövege és a töltésjelző favicon töltést jelez.

    Namármost, ha be van lassulva a PH és így szoktad olvasni a fórumokat, akkor a kevesebb kapcsolat jobb, mert hamarabb betöltődik az a 4 oldal, a többi tab meg nyugodtan töltődhet, mialatt te az egyik fórumban olvasod a hsz-eket. Ha gyors, akkor meg tökmindegy, mert egyszerre úgyis csak az egyik topicot olvasod, de a kevesebb kapcsolattal kevésbé terheled a szervert.

    Ez úgy lenne jó, ha oldalspecifikusan lehetne beállítani.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6339 üzenetére

    Vazz, nekem eddig ilyesmi csak Chrome-mal sikerült. :DDD Még FF-al is megfogott a 800 mega.

    10-es alfa vagy 9.64-es stabil változatról van szó? Mert előbbi produkálhat ilyesmit, utóbbinál már nagyobb probléma.

    Plugineknél szétnéztél, hogy mi van betöltve az Operában? Milyen oldalak futottak a megnyitott tabokon? Mert nem mindegy, hogy a tabon egy sima HTML oldal van nyitva, vagy HD YouTube videó vagy Java applet, esetleg egy PDF van betöltve Adobe Reader pluginnel.

    dehát 2 GB RAM birtokában nem is kell, hogy bekapcsolva legyen

    XP-nél tényleg nem, de Vistánál már célszerű. Ott (feltéve, ha nem Starter-t használsz :D ) a 2 giga az alap. Bár ez használati szokásoktól is függ. Én azt mondom, hogy 4 giga fölött már Vistában is felesleges, feltéve ha nem kódolsz 3HD videót és futtatsz PhotoShop-ot egyszerre, bár ott már az I/O prioritások miatt kevésbé van érezhető hatása, de akkor is felesleges HDD művelet, ugyanis nem csak akkor lapozza ki a memória tartalmát, amikor az betelik, hanem folyamatosan kilapozza, hogy ha hirtelen valami miatt szükség van a területre, akkor ki tudja üríteni a memóriát, majd visszatölteni a pagefile-ból ha már felszabadult a fizikai memória.

    Itt inkább azt nézd meg, hogy milyen oldalak voltak nyitva, mert lehet, hogy valamelyiken módosítottak valamit, vagy ha fórum, akkor beembeddeltek valamit, ami ezt okozhatta.
    A CPU használat nem ugrált az egekben?

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6339 üzenetére

    A jeleneg nepszeru windowsok mindegyike virtualis memoria alapu operacios rendszer.
    Ezert erosen ajanlott engedelyezni neki a lapozofilet.
    Minden folyamat virtualis memoriat kap ha van lapozo file ha nincsen. Tovabba a programok egesz memoria terulete ugysincsen mindig hasznalva, igy azokat nyugodtan ki lehet pakolni lemezre. Az igy felszabadulo memoriat pedig tudja hasznalni a rendszer hasznosabb dolgokra is, mint pl cache-k. (Ebben az XP kozel sem olyan jo, mint a Vista vagy a W7) A lapozo filebe kiirt memoria tartalmak sem azzonal tunnek el a memoriabol.
    A kilapozott memoria cache memorianak minosul at, amibe ha nem kerul uj/fontosabb dolog akkor nem kell lemezhez nyulnia ha megis szuksege lenne ra.
    Az esetleges kek halalok eseteben a lapozo file nelkul nem keszul memoria dump sem.

    Nalam jelenleg 64 bites Windows7 RC1 van 4GB rammal es engedelyezett lapozofilelal. Egyidoben en is probalkoztam kulonbozo lapozo fileos megoldassokkal, de tenyleges hasznauk nem nagyon volt, sot. Szoval ha van eleg vinyo kapacitasod akkor ne sajnalod tole azt a 2 GB-t.

    Az egyetlen amire erdemes odafigyelni, hogy az alapertelmezett meretu lapozofile ne legyen toredezett.
    Ezt az alabbi kis progival erheted el, felteve ha van eleg szabad hely a lemezen.
    http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897426.asp

    Ja igen mig el nem felejtem a windows feladat kezeloje altal kijelzet memoria hasznalat sajnos nem pontos. A Virutalis Memoria ertek mar jelentosen pontosabb XP esetben; Vistatol felfel megint varialtak rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6345 üzenetére

    XP eseteben a lapozofile es a memoria kezelese valoban kriminalis. Visszont a toredezeteseg mentesites utan mar nem szokott bekavarni. Persze attol is fugg, hogy milyen celra hasznalod a gepet. Ha sok viszonylag nagyobb memoria igenyu alkalmazasod van akkor szvsz egy torededzetseg mentesitett lapozo file jo oltet. Sot szerintem meg a tobb napos ujrainditas nelkul uzemeltetes eseten is igaz.

    Bar ezt gondolom ugy is kimerted, igy ertelmetlen aggyalni rajta tovabb.
    (A tobbi mezei felhasznalo meg hadja alaponertemzet beallitasokon.)

    A kulon particios megoldas jo, csak BSOD eseten igy szinten nem lesz memory dumpod, amit a program gyartoja rendszerint szivesen fogad. Bar ez az emberek nagy reszet nem nagyon zavarja.
    Illetve celszeru a windowsos particio ele letrehozni az uj particiot, hogy minnel kozelebb legyen a lemez gyorsabban elerheto reszehez.
    Ha a lapozo file toredezetseg mentesitve van onnatol mar csak az esetleges noveles utan kelletkezhet benne toredezetseg, ami a kovetkezo ujrainditas utan eltunik.

    Ami meg erdekes vele, hogy ha tobb fizikai meghajtod van es mindegyiken van lapozo file akkor striped raid-hez hasonloan kezeli.

    En az osszes alkalmazast amit gyakarabban is hasznalok egy windowstol fuggetlen particiora pakolok. Igy foleg reinstalnal nem vesztek annyi adatot illetve kevesebb munka osszerakni ujra a rendszert.
    Illetve nem a windows particiojat ronditja ossze a sok felhasznalo program.
    (Egy fizikailag is kulonbozo lemez az igazi egyebkent.)

    A feladatkezelo alapertelmezesben a memorahasznalat alatt a Working Set-et mutatja amibe bele van szamolva egyeb programok memoria terulete ha kozos komponenseket hasznalnak.
    Sot arra is lattam mar peldat, hogy nagy file letoltese eseten a virus vedelemi program tevekenysege miatt a letoltes alatt levo file beleszamolodott a web bongeszo memoria hasznalataba.
    Illetve a 10es egyik alfa verziojaban jelentetem is egy flashel kapcsolatos memoria leaket, igaz nalam 12 ora utan jelenkezett. Ha minden igaz mar kigyomlaltak.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6345 üzenetére

    9.64 "stabil", most már csak idézőjelben.

    Nem tudok mit mondani. Teszteld le újra, próbáld reprodukálni az esetet aztán csak megfejted előbb-utóbb, hogy mi okozza.

    ki vitatkozna vele, az kezdjen el többgigás file-okat másolni úgy, hogy a háttéren fut

    Na igen. Én ugyanezt tapasztaltam (főként Vistán, az tudott iszonyatosan belassulni), pedig moonman pont az ellenkezőjét mondta, hogy XP-n kikapcsolt lapozófájllal nem érdemes nagy fájlokat másolni.

    a legjobb módszer szerintem az, ha külön partíciót szentelsz neki (ha már van), és azt a merevlemez legelejére helyezed

    Igen, olvastam, de szórakozik a halál vele. A mai vinyóknál már észrevehetetlen a különbség, hogy a lemez mely partíciójára teszed. A legjobb, ha külön vinyó van beállítva neki.

    h_143570: Sot szerintem meg a tobb napos ujrainditas nelkul uzemeltetes eseten is igaz. - Nálam is ez van. A Vista 3 napig használható, utána egy intézőablak megnyitása is esetenként 5 másodpercbe is beletelik. Lapozófájl és SuperFetch nélkül azonnal bevillan minden még akkor is, amikor már egy hónapja fut restart nélkül a rendszer. Igaz, nem élvezem a SuperFetch nyújtotta előnyöket, de nem is érdekes, mert az én felhasználási szokásaimnak többet árt, mint használ.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #6353 üzenetére

    Senki nem tud ilyenről? :D Lehet, hogy nincs is, de gondoltam hátha valaki tud némi infót. :B :R

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6394 üzenetére

    Shift+F12->Toolbars->Progress bar->Pop-Up at bottom
    Elég hülyén van megoldva, mert lebegő (a Start Bar-hoz hasonlóan), nem pedig beépül a Statusbar-ba, de megoldható.

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6395 üzenetére

    Your ISP is Opera Software ASA! Your IP is using Opera! biztonsagi kockazat ez a troll :))

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6398 üzenetére

    Bocsi, hogy be kottyokok, de az en esetembe azert mert jo par eve elegem lett a magyar forditasok minosegebol. Nem Opera eseten, csak hat akkor mar legyunk konzekvensek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6398 üzenetére

    Az Operánál konkrétan a "Minialkalmazások"-nál sokalltam be (ennyire talán nem kéne magyarítanunk :D ), aztán ott voltak a bétatesztelgetések, aztán rájöttem, hogy így mennyivel logikusabbak az elnevezések, mint sokszor a magyar változatban. Ubuntuban volt idő, amikor az ő és ű betűt kis kockára cserélte. Szóval több dolog szól mellette. Már egy jó ideje mindent (Windows + többi szoftver) angolul használok. Úgy vagyok vele, hogy a szoftver nyelve angol. :) Egyedül az Office, ami magyar, az is csak a helyesírásellenőrző miatt, de ott is egy lokalizációs bugot fedeztem fel, úgyhogy az Office 2010 már angol lesz.
    Azóta (ezt a Vista időjárás gadget-je váltotta ki) USA-i területi beállítások is vannak. Úgyhogy így már elvagyok, még valahogy a "not available in your country" féle internetes fasizmust kéne kiküszöbölni (a proxy és a tor lassú), aztán Öröm, bódottá :D

    A billentyűzetet is terveztem lecserélni angolra (mert sokkal jobb helyen vannak bizonyos különleges karakterek és a Google Earth repülőszimulátora is azzal megy csak normálisan :D) , csak ugye van pár olyan ismerősöm, aki nem tud ékezetek nélküli szöveget olvasni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6398 üzenetére

    "Amúgy az, hogy lebegő, önmagában még nem lenne baj, csak az, hogy eltűnik, nem marad ott, hogy később is tudjam, mennyi időre volt szükség. Az mondjuk nem lenne rossz."

    Shift + F12, Gombok, alulról a negyedik (státusz/állapot), és telehányhatod ezekkel az indikátorokkal az egész UI-t... ;)

    "We spared no expense"

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #6413 üzenetére

    Ja igen, azt nem mondtam, hogy az Operában nem volt megnyitva az az oldal, ami ennyire tele van dobálva képekkel, amikor a 600 megát zabálta... esetleg a gyorsítótárban maradt szutyok, bár az nem tudom, mennyire játszik szerepet ebben az esetben.
    De akkor is, miért eszik ennyit...? :F

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6413 üzenetére

    "De leginkább arról van szó, hogy kezdettől fogva a magyart használom, így nincs igazán összehasonlítási alapom."

    Ez is egy szempont. A másik a Group Policy vagy egyéb hasonló beállítások, sokkal könnyebb angolul google-zni információk után, így a nem kell fejben fordítgatnod, hogy ugyan most ennek mi a magyar megfelelője.

    "Mi érdeke származik mondjuk a Youtube-nak abból, hogy egyre több videót tesz elérhetetlenné"

    A YouTube-nak annyi, hogy nem perelik őket be a külföldi szerzői jogvédő hivatalok. :D

    Egyébként meg reklám és profit. Amerikában jobb az átlagkereset, így abból a piacból jóval több profitot tudnak termelni a megjelent reklámok után, vagy az után, hogy potenciális vásárlókört teremtenek. A profit náluk exponenciális növekedést jelent. Ha nem duplázzák meg a bevételt egy adott időszak alatt, azt veszteségnek könyvelik el.

    de azért gondolom nem állnál át...

    Szívok is vele rendesen. Nem véletlenül próbálgattam, nézegettem, hogy mi a helyzet addonok ügyében. Chrome-nál is figyelgetem a dolgokat, sajnos egyre kevesebb dolog választ el attól, hogy váltsak. Az Opera stagnál, a többi meg ha lassan is, de fejlődik. :(

    most kb. 30 fül van egyszerre megnyitva, de ezzel együtt normális az, hogy több mint 600 MB-ot zabáljon a memóriából az Opera?

    Attól függ, hogy ezek a 30 fülön sima HTML szöveges oldal van nyitva, vagy 30db YouTube videó? Én a YouTube videókkal szeretek tesztelni, végigkattintok vagy 50-et középső gombbal, aztán durr neki. :D

    [ Szerkesztve ]

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6414 üzenetére

    XP eseten ne a memoria hasznalatot nezd hanem a VM memoria mertet a feladat kezeloben. A 9.6x es sorozat meg tele van memory leakekkel, a 10es ilyen szempontbol meg ingadozik. Foleg a flashes cumoknal futottam bele durva memoria elszallasokba.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6418 üzenetére

    "Ha eleve amerikai videóklippet szeretnék megnézni, ami USA-ból megtekinthető, de innen nem, akkor ennek ehhez nem értem, mi köze, mert eleve az amerikai kiadó érdekeit sérti az, ha teljes egészében megtekinthető a videóklipp."

    Mert nincs olyan, hogy amerikai kiadó. Ahogy az ArtisJus is védi a külföldi zeneszerzők(?) érdekeit, úgy az amerikai is mindenkiét. Ellenben amerikai zenét többen hallgatnak világszerte, mint mondjuk magyar zenét Amerikában. Ezért.

    USA-ból megnézheted, tehát akkor USA-ban kéne letiltani, vagy mindenhol, mert különben az egésznek nincs értelme.

    Miért? Ha van annyi pénzed, hogy elutazz az USA-ba, akkor arra is lesz, hogy megvedd az adott előadó DVD-jét, így "megengedik", hogy megnézd, hiába nem vagy usa-i állampolgár. Ha egy amerikai megnézi, akkor nagy valószínűséggel meg is fogja utána venni a DVD-t, illetve a célzott hirdetésekre kattint, továbbá a kattintott hirdetésen keresztül még lehet, hogy vásárol is. Ezt hány magyar fogja megtenni? Nem sok. A magyar fogja, letölti HD minőségben (mivel ezek a tiltott videók nagyrésze HD) és örül, mint majom a farkának. :D

    Épp a Chrome-ra állnál át? Gyors, de mit tud az Operához képest funkciók terén?

    AdBlock+Element, Mouse Gestures, egyéni keresők, userjs-ek, RSS, a tabok kezelése annak áll legjobban kézre, az Operában a jobbra záródó tabok bugosak, a sidebar-os dolgokat a bookmarkletek kiváltják (Google Bookmarks szinkronizáció, widgetek nagyrésze, jegyzetek...stb) Bár tényleg elég sok feature hiányzik még belőle, de van egy rakás olyan, ami meg csak ebben van: a címsoros keresése nekem sokkal jobb, mint az Operáé, a képernyő tetején lévő tabok is ötletesek, az 1 sec-es programindulás, a többszálúság, a taskmanager, a csillagos* könyvjelzőkezelése, a history keresése, a downloading bar se rossz, bár cache azért lehetne, a gyorskeresője nem ékezetérzékeny, ha összeomlik a böngésző vagy véletlenül bezáródik a tab, megmarad a gépelt szöveg, tabs close to the right, rich text szövegmásolás, ilyenek)

    Egyenlőre az Operában annyival több feature van, amit nem tudok kiváltani, hogy még hogy az oldalak bugzanak, így is időt spórolok. De ha Operában sokáig bugzanak az oldalak és még bővül néhány fícsörrel a többi böngésző, akkor lehet, hogy néhány fícsörről lemondva is sokkal produktívabban tudok majd böngészni mással, mert nem akadályoznak a bugok.

    Tény, hogy nagyon jó böngésző, a legjobb, de b.szhatod a Ferrari-t, ha arra vagy kárhoztatva, hogy földúton kell járnod, akkor egy idő után elgondolkozol, hogy a Suzuki talán hosszútávon jobb megoldás. :(

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6423 üzenetére

    En mar megszoktam a cimsoros keresest. Nekem mar az a furcsa, ha nem kell leutni elore egy betut a kereseshez. Raadasul nem kell folyton kodolast valtanom hogz mukodjon rendesen ez a funkcio, ha lehet hinni a "majdnem" legujabb kiadasu oprah 10 leirasaban (mivel meg nem volt alkalmam kiprobalni).

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6425 üzenetére

    MS mincho-val nem mukodik ez a funkcio es mindig valtogatnom kellett a bevitelt, ami miatt neha ujra kellett inditanom az Xp-t. Ez nagyon sok embert erinthet, bar nem tudom ki hasznalja ugy az operat, ahogy en.

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6427 üzenetére

    Neha megreked egy modban (kana), amit en nem nagyon szeretek. Van amikor egy programhoz be se akar jonni, emiatt ujra kell inditani. CJK-s unicodeal nem mukodik a cimsoros kereses, kulon mezot nem hasznalok.

  • vv5204

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #6395 üzenetére

    Zsíír ez a rámapitekusz manó Sk8erPeter! :))
    Most Turbóval, Firefox azonosítóval(de nem maszkolással) léptem és minnyárt össze is zavarodott szegény.
    Amit mutatat IP az az Opera szerveré, a böngésző nem stimmel, de a Vistát nem tudom elrejteni előle. :C
    Tesztelgettem ezt a Turbós cuccot. Érdekes, hogy két IP-vel mászkál az ember ha be van
    kapcsolva. Vannak oldalak amik bedőlnek neki, de az ügyesebbje előtt bukta van, pedig nem titkosított a kapcsolat. (plö: http://geotool.servehttp.com/ )
    Emellett, ha egy ilyen fentebb említett oldal meg tudja állapítani a valódi IP-nket, a tűzfalon "destination"-ként többnyire akkor is az Oprea szervereinek IP-jét mutatja, ha Turbo off, akkor viszont a látogatott sajátjához csatlakozik.
    Elég vegyes a kép. Hát most már a fene se tudja mi evvel a szitu.
    Mindenestre Vodás nethez tényleg jó! Ha nincs elég sávszél bekapcs és az oldal pörög,
    mint a buszkerék. Remélem a fejlesztés során kiküszöbölik, hogy füles böngészésnél gyakran összeomlik...
    Thomas Magnum

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6423 üzenetére

    Na de épp ez az, még ha lenne is annyi pénzem, épp az a baj, hogy nem engedik, hogy megnézzem innen.

    Mint mondtam, járulékos veszteség vagy. Ők úgy döntöttek (biztos a magasabb profit érdekében, nem pedig azért, mert hülyék), hogy kizárják a többi országot és csak azokat hagyják meg, ahol 100x-osa a biztos profit. Egyébként ha már a megoldásokat szóba hoztuk, nincs olyan TOR vagy valami más, ahol be tudom állítani, hogy nekem USA-i IP-t adjon, ne kelljen találomra nyomogatni, aztán legtöbbször nem azt kapok.

    Youtube-on fent lenne (ahol a "HD minőség" is igen szar).

    A HD elég ritka, ne keverd a HQ minőséggel, ami tényeg az. A HD az vetekszik a Vimeo-val.

    ezt még nem tapasztaltam, milyen szempontból bugosak?

    Ha úgy állítod be, hogy Activate the next tab, akkor két baromi zavaró dolog is van.
    1: Ha új tabot nyitok (tökmindegy melyik tabon vagyok éppen) majd megnyitok ezen az új tabon egy oldalt, majd erről az oldalról megnyitok egy vagy több oldalt középsőklikkel a háttérben, akkor ha bezárom ezt a tabot, akkor visszavált a korábbi szülőtabra, nem ugrik (mint normálisan) a következőre.
    Nos ez más böngészőkben úgy van, hogy ha megnyitok egy új tabot, majd be is zárom rögtön, akkor értelemszerűen visszaugrik a korábbi tabra. Lehet, hogy meggondoltam magam és szeretném onnan folytatni, ahol korábban voltam. Ez logikus. Ha megnyitok egy új tabot és ezen a tabon betöltök egy oldalt, amiről nem nyitok meg semmit, akkor szintén visszavált, mert így logikus.
    2: Ha az új lapon háttérben nyitást nem középsőklikkel, hanem Ctrl+Shift+klikkel csináltam, akkor bármelyik tabra váltok, vissza fog váltani a szülőtabra.

    Megjegyzem, nagyon sokáig Operát használtam, így azt szoktam meg, mégis értelmesebb megoldásnak látom a többi böngésző (FF, IE, Chrome) elvét.

    A többi dolog miért áll jobban kézre?

    Passz. De ha tudományosan közelítem meg a dolgokat, akkor mivel a másikat (ami már nem áll annyira kézre) szoktam meg hosszú hónapokon keresztül, így kizárhatjuk a megszokás-t, mint tényezőt. Valószínűleg azért, mert logikusabb az a megoldás még így is, hogy a másikat szoktam meg. De tényleg nem tudom.

    Operában még nem oldották meg, hogy ha szóköz nélkül írsz be egy szót, akkor egyből az alapértelmezett keresőt nyissa meg

    Is, meg arra is (egyébként arra már találtam köztes megoldást), hogy Chrome-ban ha gépelek, akkor a legrelevánsabb oldalt kitölti. Például beírom, hogy "p", vagy "pr" és már ki is tölti a prohardveres címmel, csak Entert kell nyomnom. Még FF-ban is logikusabb annyival, hogy a beírt két betű után Tab-ot nyomok és nem csavarodik ki a csuklóm a lefele nyil miatt. A másik a linkek relevanciája. Operában ha az alapértelmezett érték (1000) van beállítva, akkor hamar elvesznek a korábban beírt/látogatott linkek, ha több, akkor meg teleszemetelődik minden felesleges linkkel. Például egész hosszú sor van http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=XXXXX&rtoid=XXXX típusú címekről, más meg a főoldalt, illetve a fórum főoldalát rakja be relevánsabb linknek.

    Mire gondolsz konkrétan? Milyen szempontból "bugzanak"?

    Tessék. Ebből 1-2 már megjavult, van ami rosszabb lett, most nem akarom bővebben részletezni.

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6448 üzenetére

    ...az a helyzet, hogy az opera ha kilövöt, és újraindítod, ugyanott folytatja...jobbnak láttam a win-restartot... :B ...

    ...mióta 5 éve regeltem, azóta ez az én védjegyem...pici pontok elöl-hátul...nincs bevezetés-átvezetés-levezetés, csak a lényag... ;) ...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6445 üzenetére

    Tyű, jó hosszú érvelés a bugok mellett

    Ha valamit kivesézek, akkor az ki van vesézve. :DDD

    De itt miért szinte csak Google cuccokról beszélsz?

    Mert azokat használom napi szinten. De beszélhetnék a Live-ról is (Skydrive például, vagy a Spaces-ben nem lehet blogot írni, meg pár "apróság". A freemailből is csak a szimpla megy, iwiw féle oldalakat nem használok, de hallomásból tudom, hogy azokkal is akad gond bőven.

    Egyébként kipróbáltam ezt a villanylekapcsolós dolgot (Turn down the lights), amiről írtál, az már azóta működik.

    Ezeket mind jelentettem az Operának, lehet, hogy a browser.js-ben javították némelyiket. De az is lehet, hogy a Google volt, mert például a videólejátszáskor a keresősuggestion Chrome-ban is bugos volt. Na meg YouTube-nál van mégegy, ha lejátszási listát játszok le fullscreen-ben (több videót egyszerre), akkor nem vált át automatikusan a következő videóra. Nekem kell letennem kisképernyőbe a videót, aztán manuálisan elindítani. Pár napja épp egy kis "prezentációt" tartottam szűk haveri körbe, aztán hogyismondjam, égő volt, hogy az agyondícsért Opera "még ezt sem tudta". :(

    A "köztes" megoldás, amit javasoltál, tényleg bevált!

    Arra azért figyelj, hogy a query ne legyen túl hosszú, mert a benne lévő szavakra (nem csak regexp illeszkedéskor) 404-et fog dobni.
    Tehát mivel benne van a query-ben, hogy "search", így ha beírod a címsorba, hogy "arc", akkor 404-et dob.

    mert számomra még mindig ez a legjobb és legkönnyebben kezelhető böngésző, amivel találkoztam.

    Én is így vagyok, de sajnos néha-néha próbálgatva a többit is (Chrome, Firefox) valahogy egyre jobban azt veszem észre, hogy ez az előny erősen csökken. Már az IE8 is kezd használható lenni. Az AdBlock-ja még kezdetleges és körülményesen kezelhető, a search providers a halálom (mé' nem lehet semmit manuálisan csinálni, mé nézi hülyének a júzert az MS?) a tabokat még kicsit lassan nyitja, de memóriafogyasztásban, sebességben és indulási sebességben egész jól teljesít.
    Operában meg eddig kb a 10-ben ami megvalósult az az M2 HTML szerkesztés (amit még 3 éve értékeltem volna, azóta már a webmailek fejlődtek annyit, hogy az emberek 90%-a nem is használ mailklienst), lesz egy beépített naptár (ami személy szerint szintén hidegen hagy, lévén 1 kattintás a Windows tálcára és ott van a naptár, ha meg saját bejegyzésekkel online kell, akkor Google Calendar bookmarklet), + a távoli jövőben majd Carakan és kicsit hamarabb talán OpenGL 3D. Eközben a Chrome nemsokára hivatalosan bejelenti az extensions API-t, és készül a FF Next is. Vagy szerinted ok nélkül gondolom, hogy Operáék maguk alatt vágják a fát? :Y

  • petrusz82

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #6457 üzenetére

    Operánál megoldottam,látom az eltelt időt,hogy mennyi alatt töltődik be az oldal.Jó lenne,ha IE8 alatt is meg lehetne ezt valahogy oldani.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6455 üzenetére

    Egyébként is ma már egyre kevesebben használnak freemailt, mert szar.

    Mondja ezt egy olyan, aki a következő bekezdésben kifejti, hogy miért ragaszkodik a featureszegény megoldásokhoz, (mert neki megfelel). :D Egyébként erről győzd meg azokat, akik nem IT beállítottságú emberek.

    Korábban a gmailnél viszont asszem volt egy botrány, hogy indexelik a leveleket, ezáltal bármikor elérhetik a tartalmát... most mi van ezzel?

    1% igazság 99% hoax, mint a Chrome-os EULA esetében is.
    Egy automata bot indexeli a leveleid szótöredékeit (ha ebből értelmes, egybefüggő szöveget tudnak kibogozni, az egyrészt illegális (policy), másrészt CIA szintű meló), ráadásul magyar nyelven? Ne má'. Még angolul is sokszor mellé lő. Célzott hirdetéseknél van szerepe és azért van, hogy ingyen használhass olyan fícsöröket, amiért Hotmailben és a Yahoo Mailben fizetni kell (pop3, imap, átirányítás...stb).

    t-online-os címmel, de eddig számomra tökéletesen megfelelt levelezési célokra.

    A szolgáltatós címek nálam nem jöhetnek szóba, mert folyamatosan harcban állok a zsarnok ISP-kkel, így bármikor felmondhatnak nekem, extrém használat címszó alatt. :DDD

    Igen, így winchesterhez kötött a régi levelezésem, de ez se zavar.

    Pár napja olvastam RSS-ben (valamelyik Google blogról a sok közül), hogy már megoldható, hogy az asztali klienses leveleidet Gmail-be importálhasd.

    Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták...

    FF-re leginkább az agresszív marketingkampányuk miatt kaptak rá.

    hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet.

    Elméletileg igen, gyakorlatilag az Operát C-ben írták, a FF-ot pedig XUL-ban, ami eleve nagyobb erőforrásigényt és lassabb interakciókat hordoz magában a szinte korlátlan bővíthetőség előnye mellett. Szóval nem lehetett kis munka ledolgozni a memóriafogyasztást és a Next-ben sem lesz kis munka növelni a programműködés és indulás sebességét.

    Egy Google-szintű vállalattól viszont szerintem érthetetlen és elfogadhatatlan, hogy kihagyják a böngésző-optimalizálást és a kellő mértékű debuggolást...

    A google.com-on még Doctype sincs megadva...

    De akkor Te hogy oldottad meg?

    Nem kerestem rá az arc, google és client szavakra. :D

    Nem semmi, hogy haverok előtt kis prezit tartottál az Operáról

    Nem az Operáról tartottam éppen, hanem egy (több) YouTube videót játszottam volna le, csak mikor ez a gebasz beütött, akkor mondogatták, hogy korábban dícsértem az Operát és még ezt sem tudja normálisan megjeleníteni? (mármint az utána következő videót a playlistben).

    nem is igazán értem, mi van az Opera-fejlesztőkkel, hogy ennyire bepunnyadtak.

    Azokkal semmi. Lelkiismeretesen dolgozik kb 8(!) ember a desktop (Win+Linux+OSX) böngészőn. A többit add össze. A marketingosztály a mobilpiacra koncentrál.

    inkább 2 kattintás az órára, nem? (xp)

    Valóban az órára (ami a tálca jobb sarkán van), de csak egy kattintás és popup naptár (Vista).

    Ezért nyomtam egy F5-öt, és még mindig ugyanúgy nem volt ott a hsz.!! Ez mi a franc?

    RIOS error...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6460 üzenetére

    Ráadásul szerintem cég e-mail-címénél elég komolytalanul mutat egy ingyenes levelezőcím... (akár gmail, akár freemail, akár más...)

    Ahogy egy free szolgáltatónál készült weblap.
    Egy hiteles cég saját domainnel és saját címmel support@domain kezdődik, meg én (személy szerint) még hozzáteszem a valid, illetve valid közeli (Opera és Chrome is, nem csak FF és IE) megjelenést és a flashes csilivili fosoktól való mentességet.
    Az automatikusan induló hang/videó pedig azonnal feketelistára dobja a szememben. :D

    Miért, a C milyen korlátokat támaszt a bővíthetőségnél?

    Nem erről van szó. Az Opera koncepciója All-In-One. Ugyanez például az IE-nél bejött, az emberek 90%-a használta boldog tudatlanságban, ami az FF térnyerésének köszönhetően egyre csökken. Ellenben az FF userek kb 5%-a hasznája az AdBlock plust (ami a legnépszerűbb addon), tehát 15% nem a bővíthetőség, hanem az agresszív médiakampány miatt váltott, az 5%-ból meg szerintem nagyrészük megelégedne pár alapfunkcióval is az adblock mellé, ami IE8-ban még mindig nehézkes. Szóval nem ezért nem népszerű az Opera.

    Oké, és ezzel most mire akartál célozni?

    Hogy a Doctype az egész HTML alapja. Ha a Google leglátogatottabb oldalán (google.com) nincs megadva, akkor mit vársz egy ilyen trehány cégtől?

    Ennyire nincs pénzük, hogy egy komolyabb brigádot dolgoztassanak?

    Mondom, csak a desktop. Egyébként nem tudom, hogy pontosan 8-e, de nem sokkal több. Akik a desktop team-en és a core-on postolják az új snapshotokat, ők a fejlesztők. Csant, Haavard, Junyor, Borg, Olli, Huibk, Toman, Blaabjerg, Noteme, Rijk [link]

    Ha RIOS error, akkor miért csak Opera csinálja ezt?

    Ja, hogy folyamatosan ezt csinálja? Azt hittem, hogy ez csak egyedi alkalom volt.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6455 üzenetére

    "Én amúgy még mindig levelezőklienst használok, ráadásul Outlook Express-t, mint egy begyepesedett öregember"

    És miért nem használod az Opera beépített levelezőjét? Szerintem nagyon kényelmes, nincs elbonyolítva, és a 10-essel már HTML levél is szerkeszthető, ha valaki arra vágyik. Amúgy nekem is Gmail-es címem van, de ritkán jelentkezem be, mert nincs rá szükség.

    "Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták..."

    Nem. Firefox a kezdetektől ingyenes és óóópenszórsz, komoly reklámmal és támogatással (Google, Sun) rendelkezik és meglovagolta az elavult, és nem túl biztonságos IE6 által keltett elégedetlenségi hullámot. Sok FF felhasználó lvázi divatból az és minimális kiegészítőt használ (ha egyáltalán), szóval ez nem érv. De mivel elterjedt, az FF-et már komolybban figyelembe veszik az oldalak tervezésénél. Arról nem is beszélve, hogy régóta elérhetőek rá komoly debuggolók, mint pl. a Firebug, az Opera rendesen elkésett a Dragonfly-al (ami viszont mobilt és képes debuggolni).

    "Sokat kritizálják a FF-ot azért, hogy külön pluginekkel kell megoldani olyan dolgokat, ami Operában alapból benne van, de lehet, hogy nem hülyeség a FF részéről, mert hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet."

    Igen, ez az elmélet, de a gyakorlat mást mutat. Igaz, az FF3-al már sokat javult a helyzet, de pl. az akkori 9-es Opera simán gyorsabb volt, mint az FF2 minden kieg nélkül, a memóriahasználatról nem is beszélve. Az Opera telepítője a mai napig kisebb, mint az FF-é, és a soknyelvű MSI változat is alig nagyobb csupán. A kiegészítők rendszere ettől függetlenül hasznos, hiszen nagy a változatosság, és amit Pistike leprogramoz, azt nem a Mozillásoknak kell ;]. Ugyanakkor kódolt probléma az elszálló erőforrásigény és a növekvő biztonsági kockázat (mármint ha egyre több addon-t teszel fel). Az Opera ellenben mindent egybeintegrál, az eredmény kisebb kód, jobban egybecsiszolt elemek, egységesség. Cserébe kevesebb beleszólásod van az egészbe.

    A 8 fejlesztőhöz annyit, hogy én erre nem vennék mérget, és eleve gondolni kell arra, hogy a Desktop Team csak a PC-s jéghegy csúcsa. Kutatás-fejlesztés nyilván jórészt közösen folyik, és a főbb komponenseket (pl. renderelő motor) is külön fejlesztik (Core Team). Szóval senki ne higyje, hogy az asztali Opera 8 ember munkája.

    Amúgy az Operát nem C-ben, hanem C++-ban írták, de a bővíthetőség fő korlátja természetesen a zárt forráskód, nem a használt programnyelv. Ezen is ment a vita, hogy esetleg nyílttá kellene tenni, szerintem nem.

    ui: Nálam egyszer sem jelentkezett a "nem újrafrissítési" hiba. Mindig csinálja, vagy csak néha?

    ui2: Az egyetlen, akinek - hivatalos fordítóként - van halvány rálátása az Opera ügyeire az Karbonade, én legfeljebb annyival tudok többet az átlagnál, amennyivel többet bújom a netet Opera ügyben, amúgy az ég világon semmi közöm hozzájuk.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6471 üzenetére

    Leméred a leghosszabb csík hosszát, majd a teljes betöltés hosszát (a képernyőn). A két érték, illetve a leghosszabb csík ideje és a teljes betöltés ideje azonosan aránylik egymáshoz. :DDD

    Kétségkívül eléggé favágó módszer, mint már említettem érthetetlen, hogy miért nem írja ki a teljes időt is.

    ---

    Az Opera Mail átlag felhasználásra szerintem nem tud kevesebbet, mint az Outlook Express. Hasonlóan jól áttekinthető és a nézetes megoldás is sokkal szimpatikusabb. A keresés is gyorsabb, ráadásul automatikusan kontaktok szerint rendez, és egész jól kezeli a szálakat. Szerintem fuss neki mégegyszer a tizessel (van portable is).

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6470 üzenetére

    akármilyen profi (?) is, akkor is idegesítő, hogy a rendelkezésre álló felületnek kb. csak a 40%-át használja ki,

    Ez gondolom azért van, mivel a Flash nem dinamikus szélességű (vagy legalábbis én még olyannal nem találkoztam, de biztos van), így 800x600-ra van optimalizálva, ezért tűnik úgy, hogy van egy csomó kihasználatlan terület. De a popup tényleg gáz, plusz új ablakban nyílt meg az első link, amire rákattintottam, innentől felejtős. Flashben is vannak sokkal jobb oldalak, bár én sosem szerettem az ilyen flashes oldalakat. Mi az, ami funkcionális és HTML+PHP+JS+AJAX-al nem lehet megoldani?

    mert pl. még többen rugdalnák a fejlesztőket

    Nem a fejlesztőkkel van a baj. Azok korrekt munkát végeznek, de azt nem ők döntik el, hogy milyen feature-öket tesznek bele és mire fordítanak erőforrást. Ha meg van adva, hogy mit kell csinálni, akkor azt kell csinálni, túlórában dolgozhat a gyorsabb JS motoron, de vannak határidők, amikhez igazodni kell.

    Eddig az itt írtak (pl) alapján úgy tűnt, igencsak pártolod a Google-t, mint céget

    Ebből is látszik, hogy nem vagyok elvakult fanatikus, ami szar, az szar, függetlenül attól, hogy szimpatikus-e egy cég üzleti mentalitása, illetve kedvelem-e az általa nyújtott szolgáltatások 90%-át.
    Egyébként ezt ott is kifejtettem, hogy amíg nem ad rá okot, hogy megutáljam, addig nem fogom megutálni. Tahóságnak tartom a doctype nélküli kezdőlapot és hogy nem foglalkoznak az Operával (holott üzleti kapcsolatban is állnak), de ettől függetlenül még nem fogok magammal kib.ni, hogy csakazértis kapják be és mától nem használok Gmail-t, vagy Google keresőt, mert még mindig kényelmesebb, mintha Yahoot, vagy Live Search-öt használnék, ami közel sem ad olyan jó találatokat, vagy Gmail helyett agresszívreklámos, fícsörszegény (Operával szintén bugos) és durván magához láncoló Yahoo Mailt vagy Hotmailt használnék, esetleg valami kis Spamer Józsika által létrehozott szolgáltatón keresztül a Google Apps-es e-mailjét.

    egyből áttértem a Chrome-ra, ott nem fordult elő a hiba,

    Ez nem, ott miután elküldtél egy hsz-t és F5-öt nyomsz POST újraküldés miatt sír. Régen ebben is az Opera volt az egyetlen, ami nem idegesített ilyen POST újraküldős ablakokkal, már az FF 3.5-nél sem tapasztaltam. Ráadásul az ehhez kapcsolódó régi history navigation-t is átvette az FF az Operától, miközben az Opera meg a kompatibilitás jegyében feláldozta, így azóta lassabb is lett, mert minden visszalépésnél újratölti az oldal egyes részeit és a gépelt szöveg megmaradásának is lőttek.

    akkor sokszor azt "hiszi", hogy az "akarmi" a fájl kiterjesztése, nyilván az előtte lévő pont miatt

    Ez valószínűleg egy bug. 1-2 alkalommal belefutottam, általában ez is olyan visszatérő bug, mint a checkbox-nál, hogy csak 1 pixel az egész pipa.

    "Ha egy megrögzött Firefox-buzinak kijelentem, hogy én márpedig Operát használok, mert az fasza, akkor hirtelen átcsap "hittérítőbe""

    Na igen. De szerencsére egyre többen látják be, hogy nem az Opera usereket kell téríteni, hanem az öntudatlan IE usereknek felnyitni a szemét. Úgy meg az FF-re a piaci részesedésből fakadó támogatottság miatt könnyebben átáll, ha az Opera nem jön be neki. Én másodsorban, ha az Opera valami miatt nem jön össze nála (banki oldalak...stb), akkor az FF-et vagy a Chrome-ot szoktam ajánlani, a lényeg, hogy csak lendüljön át végre 50%-on egy szabványkövető böngésző, az IE6 pusztuljon ki végleg. Onnantól végre nem az MS határozná meg, hogy mi legyen a szabvány, hanem a szabvány határozná meg, hogy milyen legyen egy oldal.

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6497 üzenetére

    Nálam semmi gond vele. Pedig már az alfa óta ez az alapértelmezett (és egyetlen) Operám. (most éppen b1497)

    ui: Nálam is a 3 a gyorshistória, azaz a régi működés. Az 1-es mindig lefuttatja a szkripteket, a 2-es meg automatikusan választ a kettő között. De ezt már leírták páran előttem is.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • h_143570

    addikt

    válasz Sk8erPeter #6497 üzenetére

    Ha elmeneted a profilodat es esetlegesen a levelzest/rss-t akkor nyugodtan erdemes kiprobalni. Windows XP es Windows 7 X64 alatt szinte tokeletesen megy napokig. Ebbol az egyik ceges gep a masik az otthoni fogep. Social sziteokkal valoban nem probalgattam.
    A frremail szimpla feluleteve tokeletesen mukodokepesnek tunik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6497 üzenetére

    A 10-es Operára amúgy érdemes már áttérni? Stabil és durvább bugoktól mentesnek látszik?

    Azért a profilod fontosabb fájlairól nem árt biztonsági mentést csinálni. Például ha a search.ini-ben manuálisan szerkeszted egy kereső kódolását, hogy normálisan lekezelje az ékezeteket, akkor az nem tesz jót a keresőszinkronizációnak, meg ilyenek.

    ha gyűlölöd a Microsoftot, mert a fél világot a kezében tartja, akkor miért nem gyűlölöd már a Google-t is

    Hallottál már te olyanról, hogy iskolákban (általános, közép, de akár felsőoktatási intézmények nagyrésze is) a Google-t oktatták, illetve kötelező volt Google-t használnod, illetve Google formátumú fájlokon (ja, olyan nincs is) beadnod a házidolgozatodat?
    Hallottál már olyat, hogy a Google a magyar államnak fizet azért pénzt, hogy a közintézményekben Google-val keressenek? A Google-nak van egy rakás opensource cucca. A Google-t még nem perelték, maximum panaszt tett 1-2 cég ellene. Elővigyázatos vagyok, nem fogok semmi olyanba beleugrani csak azért, mert Google. De amíg nem ad rá okot, addig miért kéne utálnom? Az MS-t nem azért utálom, mert monopólium, hanem azért, mert saját, leginkább zárt szabványai vannak, amelyek egy részei EU-s tökszorongatás hatására lettek nyíltak, a bevezetését ezeknek a lehető legjobban (ami még nem feltűnő) késleltetik (IE8 Acid3 12 pont CSS3 nemtámogatás), azért, mert rengeteg esetben kikerülhetetlen, és azért mert mivel sok esetben kötelező. Ezen felül, még nyíltan vállalja is, hogy monopóliumot épít.

    Miért számít a kompatibilitásnál az, hogy én esetleg úgy szeretném, hogy ne töltse újra az oldalt?

    Nem ez számít, hanem az, hogy ilyenkor nem frissülnek bizonyos JS-ek az oldalon. De én sem értem pontosan. Mint mondtam, FF-ben ugyanezt oldották meg, pedig ott régen úgy volt, mint most az Operában, hogy újrafrissített.

    A checkbox-os bugnál amúgy nem tudom, mire gondolsz, én még lehet, hogy nem találkoztam vele.

    Az egyik, ami a blog.hu régi felületén a belépésnél volt, hogy egy pixel jelent meg, mikor bejelölted a checkboxot. A másik a checkbox stílusozás, amit nem lehet külön kikapcsolni, így néhány oldalon a checkbox színe alig üt el 1-2 színárnyalattal a checkbox színének hátterétől.

    tehát IE-t használom ahhoz, hogy letöltsem az Operát...

    És mennyivel kényelmesebb lenne, ha csak az Opera ikonra kéne kattintanod és letöltené magát, majd beállítaná alapértelmezettnek? És legalább a Win8-ban mégjobban kigyomlálnák az IE-t az egész Windows-ból. Lenne egy letöltőrendszer, ami teljesen független a FrontEnd böngészőtől.

    cousin333: ui: Nálam is a 3 a gyorshistória, azaz a régi működés.

    Akkor megérett a reinstall nálam is és Sk8erPeter-nél is. Pedig nálam ez már csak október 24.-én esedékes. :D

Új hozzászólás Aktív témák