Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz torma1981 #44602 üzenetére

    Nekem ugyan plazma van, de elég sok SD anyag kerül rajta nézésre (a 4K-nak úgyse sok értelme van 65" alatt - legalábbis a felbontástöbblet nem fog látszódni -, ha több, mint 2m-ről nézi az ember, ennyi erővel az is felesleges lenne, bár 65"-on 2m-ről már a fHD is esetleges). Ettől függetlenül a 4K anyagoknak van előnye, de nem a felbontás első sorban, hanem a magasabb színmélység.

    Szerintem igenis számít, milyen minőségű a felskálázó algoritmus. Pont ebben a leggyengébb az LG (mindig is az volt, nem csak az OLED-eknél). Egy jó vezérlést megcsinálni nem olcsó dolog.

    Ha váltanék (de amíg működik a jelenlegi nem fogok, mert nem jelent látványos minőségi ugrást az OLED az utolsó generációs felső kategóriás plazmához képest - tény, hogy nincs ditherzaj, ebben jobb, a nagyobb fényerőre nincs szükségem, filmeket elsötétített szobában nézek -, viszont van amiben gyengébb, mint pl. a mozgásmegjelenítés), akkor is néznék SD anyagot, a filmjeim többsége meg 720p, így ott is számít a felskálázó algoritmus, amiből én pl. megszoktam a jó minőségűt.
    Az OLED meg SD anyaghoz is jobb, mint az LCD. Bár aki ezt nem látja, annak felesleges az OLED...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák