Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Pro Koryak #72096 üzenetére

    Valahogy ugy vagyok vele, hogy a WRGB csak egy kenyszeru lepes, mert nincs eleg kraft a leszurozott RGB subpixeleken, es egy bizonyos intenzitasnal bekapcsol a white subpixel. Ez eleg kihivas lehet, hogy az elektronika ebbol tokeletes szinteret allitson elo, minden intenzitason. Nem azt mondom, hogy zsakutca, csak idaig vartunk a valodi RGB OLED-ekre, amik sokkal tartosabbak a telefonokban hasznalt AMOLED-nel.

    Azt technikailag mindenkepp elorelepesnek tartom, hogy RGB-bol keverjuk ki a szineket. Persze hogy ez valos osszevetesben, (bortonusok, naplemente, langok, peak fenyek) mit jelent, arra meg keves az info. Meg talan egy icipicit kevesbe aggodnek ha gamingre hasznalnam / asztalkent. B7-nel azert ott volt az az 500 oras para, hogy kumulativan onnantol kezd beegni a statikus tartalom. Emiatt mindig figyeltem, rottyra levettem a fenyerot, ovtam a piros logoktol, startmenu elemektol. Erre talan kevesbe kell figyelni, mert jokora tartalek van benne, alacsonyabb aramerosseg kell a pixelek meghajtasahoz. Raadasul nem a szurokon alakul hovesztesegge a fenyintenzitas. Ez mar latszik a fenyerotobbleten is... es gondoljunk bele, mekkora kraft kell, hogy W subpixel nelkul is hozza az 1000-1500 nit-et. En ugy ertelmezem, 1 QD RGB pixel egyseg onmagaban fenyesebb, mint 1 WRGB-egyseg, a kozel fullra tolt W subpixellel.

    (Bocs az ekezetek hianya miatt, rendkivul idegesit a billenytuzet... majd beszerzek egy magyart, mert faj olvasni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák